Гідроцеле або водянка яєчка у дитини

Написала:  
Представленно в рубриці: Хвороби

Гідроцеле або водянка яєчка у дитини

Гідроцеле, водянка оболонки яєчка, водянка яєчка у дитини – це все назви одного і того ж захворювання. Це захворювання чоловіче, досить часто воно проявляє себе ще в новонароджений період життя хлопчиків. Захворювання являє собою процес скупчення рідини в оболонці яєчка. В результаті цього процесу мошонка збільшується в розмірах. Рідина може перетікати в інші порожнини – це водянка, або оточувати тільки яєчко – це ізольована водянка.

Приблизно в 10% новонароджених хлопчиків діагностується водянка яєчка. У більшості випадків водянка в такому віці ізольована. Виникнення цього захворювання може бути спровоковане родовою травмою, індивідуальними особливостями гормонального фону, проблемами з відтоком лімфи з мошонки. Ізольована водянка цілком може пройти сама в перебігу першого року життя. Тільки 20% хлопчиків з ізольованою водянкою доводиться робити операцію з її видалення. Іноді при ізольованій водянці проводять пункції – вводять голку для видалення рідини з оболонок яєчка.

Рідко, але трапляється водянка яєчок у хлопчиків річного віку і в переважній більшості випадків їм роблять операцію. Водянка яєчка формується в процесі розвитку плоду, коли так званий вагінальний відросток очеревини не заростає належним чином. Через нього очеревинна рідина може проникнути в порожнину навколо яєчка. Це захворювання яєчка небезпечно ще й тим, що може плавно перетекти в пахову або пахово-мошонкову грижу. Найчастіше такий процес відбувається, якщо у дитини є проблеми з кишечником або вона надмірно збудлива, неспокійна. Водянка дуже рідко коли проходить сама, більшості дітей необхідно робити операцію у віці 1,5-2 років.

Уважні батьки самі можуть помітити, що у дитини є водянка яєчка. Зазвичай мошонка набрякає, збільшується з однієї або двох сторін. Однак припухлість не постійна, вона може зникати під час сну і навіть на прийомі у лікаря. Тому до відвідування лікаря батьки можуть зробити фотографію збільшеного яєчка. Для встановлення точного діагнозу лікарі часто використовують УЗД.

Зазвичай при виявленні водянки яєчка на першому році життя хлопчик регулярно спостерігається у лікаря уролога-андролога, який може провести пункції при необхідності, а так само визначити ступінь необхідності проведення операції. Адже при проведенні операції в невідповідний момент досить високий ризик рецидиву захворювання. Крім того сама операція може призвести до небажаних наслідків у майбутньому – аж до безпліддя. Не переживайте, це трапляється дуже рідко. Однак звертатися для оперативного втручання слід тільки до високо кваліфікованих і досвідчених фахівців.

Слід пам’ятати, що водянка яєчка у дитини – це все-таки серйозне захворювання. Дії батьків повинні бути обов’язково скоординовані лікарем.

Коментарі

Повідомте нам, що ви думаєте ...
ну і, якщо ви хочете щоб Ваш коментар був з аватаром, перейдіть за посиланням щоб отримати Аватар!

Ви маєте Увійти в систему щоб залишити коментар.