Фізична культура для оздоровлення

Написала:  
Представленно в рубриці: Гімнастика

sportФізична культура має величезне значення для зміцнення і збереження здоров’я людини, сприяє гармонійному розвитку організму, виробляє витривалість, спритність, підвищує працездатність.  

Людина живе в постійно мінливому середовищі і надзвичайно від нього залежить, вона наділений чудесним даром – пристосовуватися до її змін. Така здатність організму може зберегтися лише при постійному фізичному тренуванні, загартовуванні. Засобами загартовування є природні фактори – сонце, повітря, вода. Ці кращі лікарі, як їх називають у народі, при правильному використанні стають вірними, хорошими друзями.

Цілюща сила сонячних променів – життєвого еліксиру – відома давно. Сонячні промені мають бактерицидні властивості, впливають на психіку людини, її настрій.

З найдавніших часів використовувалася цілюща сила води. Чисте, прозоре повітря, особливо після дощу або грози, вселяє бадьорість і додає сил.

Хороший апетит, глибокий, освіжаючий сон є ознаками того, що фактори загартовування використовуються правильно.

Кожна людина хоче бути здоровою і гарною. Але ж здоров’я і краса не завжди дар природи, дуже часто вони плід тривалої, систематичної роботи з удосконалення свого організму.

Така робота вимагає сили волі, наполегливості, але вона ж і виховує їх у людини. Тут не може бути місця поганого настрою і відмовка «сьогодні мені не хочеться».

Катання на ковзанах і лижах, плавання, веслування, художня гімнастика, туризм мають не тільки величезне оздоровче значення – це прекрасні засоби вироблення пластичності і краси рухів.

Фізична культура не обмежується гімнастикою, спортом і рухливими іграми. Вона включає також особисту гігієну, правильну організацію праці та відпочинку, використання природних факторів для зміцнення організму. Тільки розумне поєднання всіх засобів може принести користь.

Вчені встановили, що у жінок, що займаються фізичною культурою до і під час вагітності, створюються найкращі умови для внутрішньоутробного існування і розвитку плоду, повноцінно насичується киснем кров матері і плода завдяки вмінню глибоко і ритмічно дихати. Добре розвинені, пружні м’язи живота сприяють правильному розташуванню плоду в порожнині матки, забезпечують достатню силу потуг під час пологів та попереджають відвисання живота після пологів.

Жінки, які займаються фізичними вправами і спортом, до старості зберігають струнку фігуру, грацію, легку ходу, хороше самопочуття і настрій.

Фізична культура і спорт корисні в будь-якому віці, але краще починати систематичні тренування в юності, тоді вони сприяють нормальному розвитку організму. Фізичні вправи активізують діяльність нервової і серцево-судинної систем, стимулюють функцію м’язів, прискорюють кровообіг, поліпшують рухливість суглобів.

При ряді захворювань фізична культура широко поєднується з фізичними методами лікування (водо-, світло-, електро-, грязетерапія і т. д.). Її також з успіхом застосовують після різних оперативних втручань.

Коментарі

Один Коментар on "Фізична культура для оздоровлення"

  • Kat on Вт, 10th Вер 2013 15:06 

    Очень хорошая статья. Спорт нужен всем без исключения.

Повідомте нам, що ви думаєте ...
ну і, якщо ви хочете щоб Ваш коментар був з аватаром, перейдіть за посиланням щоб отримати Аватар!

Ви маєте Увійти в систему щоб залишити коментар.