Видалення маткових труб – для чого необхідна операція?

Написала:  
Представленно в рубриці: Здоров'я жінки

Видалення маткових труб - для чого необхідна операція?

Операція з видалення маткових труб необхідна тоді, коли вони сильно пошкоджені, наприклад: запаленням або відбулася позаматкова вагітність. Видаляють одну або дві маткові труби. Зараз, все частіше віддають перевагу лапароскопії (операції через невеличкі, один або півтора сантиметрові, розрізи.)

Іноді операцію з видалення маткових труб проводять перед ЕКО – штучним заплідненням. Видалення труб не обов’язкове і виконується воно тільки в деяких випадках:

– Маткові труби заповнені рідиною або ж сильно деформовані;

– На маткових трубах спостерігається розширення;

– Непрохідність маткових труб.

Якщо в трубах спостерігається рідина, то з’являється ризик того, що рідина може потрапляти в саму матку і вимивати ембріонів звідти.

Крім цього ембріони можуть гинути під впливом патогенних, хвороботворних мікроорганізмів, які з’являються при запаленні маткової труби. Якщо не провести видалення маткових труб, то успішна вагітність знижується до 30% в ході штучного запліднення (ЕКЗ). При видаленні, шанси підвищуються до 60% і це, дає велику ймовірність настання вагітності, виношування і нормальних пологів.

Правда не можна не відзначити, що видалення маткових труб хірургічним шляхом, несприятливо позначається на дозрівання фолікулів і погіршує овуляцію. Лікуючий лікар визначає чи потрібна операція для кожної пацієнтки індивідуально. Діагностику запальних процесів проводять за допомогою УЗД.

Пластична операція

Досить часто пластику маткових труб проводять відразу після лікування. Вона робиться за допомогою різних мікрохірургічних методів. Під час пластики вирівнюють тканини труби, яка могла деформуватися після процедури з видалення спайок. Решта рубців, які неминуче залишаються при хірургічному втручанні, зникають після пластики. Лікування за допомогою хірургічного втручання піддає труби найрізноманітнішим впливам. Через це і пластика може мати різні рівні складності. Це залежить від того на скільки маткові труби пошкоджені.

Часом формують нове маткове кільце. Можуть провести імплантацію пошкодженого відділу труби. Також можливо і кілька операцій якщо це складний випадок. Пластичну операцію на цей найважливіший жіночий орган неможливо переоцінити. Адже в 40% -90% за допомогою відновлення труб можлива вагітність і пологи. Різниця у відсотках дуже велика, але й у цього є своє пояснення. Патологія труб може бути дуже різноманітною і дуже складною.

Частенько це залежить від індивідуальних особливостей жінки (після операції). Адже у кожної своя особливість і будова статевих органів. Так само впливає і загальний стан жінки в реабілітаційний період. Звичайно, зачаття дитини з однією матковою трубою нижча, ніж з двома. Але не варто впадати у відчай. Дуже багато залежить від загального стану здоров’я, а також прохідності труби, яка залишилася.

Коментарі

Повідомте нам, що ви думаєте ...
ну і, якщо ви хочете щоб Ваш коментар був з аватаром, перейдіть за посиланням щоб отримати Аватар!

Ви маєте Увійти в систему щоб залишити коментар.