Чому під час місячних виходять згустки?

Написала:  
Представленно в рубриці: Здоров'я жінки

Чому під час місячних виходять згустки?У жінок дітородного віку найчастіше вже стабільний місячний цикл, про який жінка знає все. І якщо раптом чомусь під час місячних виходять згустки, це турбує жінку, змушує задуматися про свій стан здоров’я. Чи варто переживати, виявивши згустки крові?

Найчастіше згустки крові виявляють себе при рясних місячних. Причинами їх появи можуть стати як патологічні фактори, так і цілком безпечні.

Безпечні причини появи згустків у менструальній крові:

– зазвичай місячні виділення регулярні, але якщо ви провели довгий час у спокійному стані, наприклад, лежали під час сну або довго сиділи без руху, то кров виділяється в уповільненому темпі. За цей час вона встигає трохи згорнутися і виділяється у вигляді згустків.

– також причиною може стати нестача ферментів, що розріджують кров. Але це відноситься до рясних місячних. Тобто при рясних місячних наявність згустків у виділеннях є нормою.

– ще однією причиною згустків може стати внутрішньоматкова спіраль.

– у вигляді скупчень крові з матки може виділятися незапліднена яйцеклітина або її частинки.

Всі вищевказані причини появи згустків під час менструації не є небезпечними для здоров’я жінки і не повинні вас турбувати.
Однак, під час місячних виходять згустки і тоді, коли в організмі є якесь захворювання. Зазвичай такі виділення супроводжуються рясними місячними і больовими відчуттями.

До тривожних причин виділення згустків при менструації можна віднести:

аномальна будова матки. Найчастіше аномальна будова є вродженою. Під час менструації кров застоюється в порожнині матки і виходить вже у вигляді згустків. Такі менструації зазвичай супроводжуються сильними болями. Позбутися аномальної будови матки можна оперативно, але попередньо слід пройти ретельне обстеження.

гормональні порушення. Вони можуть виникнути на будь-якому рівні – в корі головного мозку, в гіпофізі, яєчнику, в матці. Так само порушення в роботі надниркових і щитовидної залози часто призводять до згустків у менструальній крові. Порушення складного процесу взаємодії гормонів в організмі приводить до рясних місячних зі згустками. Щоб виявити справжню причину необхідно пройти глибоке обстеження всього організму. Тільки після цього можливо правильне призначення лікування.

ендометріоз матки. Це захворювання являє собою розростання оболонки матки на інші органи і тканини. При цій хворобі в матці порушується цілісність судин, з’являються скупчення крові. Менструації при ендометріозі рясні і супроводжуються больовими відчуттями. Виявляється це захворювання при ретельному обстеженні. Лікують за допомогою гормональної терапії.

Якщо ви хочете зрозуміти, чому під час місячних виходять згустки, поспостерігайте за протіканням менструації, робіть позначки про болючі відчуття, про рясності місячних. Чим більш достовірну інформацію ви надасте лікарю, тим легше йому буде поставити правильний діагноз.

Коментарі

Повідомте нам, що ви думаєте ...
ну і, якщо ви хочете щоб Ваш коментар був з аватаром, перейдіть за посиланням щоб отримати Аватар!

Ви маєте Увійти в систему щоб залишити коментар.