9 причин болючих місячних

Написала:  
Представленно в рубриці: Здоров'я жінки

9 причин болючих місячних

Деякі суто жіночі “штучки” здатні в пух і прах розвіяти стереотип про слабкість жіночої статі. Припустимо, щомісячні критичні дні вимагають від жінок чималої витримки і терпіння, особливо, якщо вони супроводжуються болями внизу живота і цілим «букетом» всіляких нездужань. Болючі менструації у відповідності з міжнародною класифікацією називаються дисменорея.
За статистикою близько 30-50 % жінок страждають від дисменореї, при цьому 10-15 % з них кожен місяць непрацездатні протягом 1-3 днів.

Так давайте ж розберемося в причинах цього явища під назвою дисменорея, місячні, менструація!

При місячних крім сильних болів, дуже часто спостерігається різка слабкість, нудота, блювота, непритомність, здуття живота, підвищений апетит і навіть підвищення температури до 38 С.

Отже, 9 причин болісної менструації:

1. Фахівці вважають, що основною причиною больового синдрому є порушення синтезу гормонів в організмі.
Підвищується рівень гормону простагландину. Це біологічна речовина, яке сприяє спастичним скороченням матки, викликаючи біль.

Для наочності, розглянемо менструацію як «міні-пологи», проводячи аналогію з родовими переймами. Скорочувальна активність матки при цих двох явищах має багато спільного, на думку лікарів. Перед початком наступу місячних, також як і при вагітності різко збільшується вміст прогестерону (гормону вагітності), а ось рівень естрогену напередодні знижується.
І як логічне завершення цих гормональних стрибків настає менструація або пологи, за перебіг яких відповідає головний «винуватец » спазмів в животі – гормон простагландин. Все залежить від індивідуальних особливостей організму, які і будуть відповідати за рівень простагландину і силу больового синдрому.

2. Ще однією з причин появи менструальних болів вчені вважають дефіцит магнію в крові.

3. Наступна причина дисменореї – психологічний фактор. За статистикою болю при місячних сильніше виражені при розладах нервової системи. Також вченими доведено, що велика кількість стресів, недосипання, вживання кави, куріння збільшують інтенсивність болю під час місячних.

4. Ендометріоз – теж одна з причин болючих менструацій. При цьому захворюванні відбувається утворення тканини не в матці, а в інших суміжних органах (яєчниках, в шийці матки, фаллопієвих трубах і т.п.). Тканина, яка утворилася за своєю структурою схожа на слизову матки.

Ендометріоз – серйозне захворювання, тому що не тільки посилює біль під час місячних, але і в подальшому може призвести до безпліддя. Тому дуже важливо вчасно його виявити і почати лікування.

5. Ще одна причина дисменореї – вроджений знижений поріг больової чутливості. Дослідники вважають це індивідуальною особливістю організму даної жінки. Це явище отримало назву есенціальна дисменорея.

6. Іноді причиною болю при менструації можуть бути засоби внутрішньоматкової контрацепції (ВМК). Це пояснюється не тільки наявністю стороннього тіла, а й активізацією вироблення гормону простагландину за рахунок ВМК.

7. Вроджена дисменорея характеризується аномаліями розвитку внутрішніх статевих органів або грубими вадами розвитку.

8. Ще причиною болючих місячних може бути синдром хронічних тазових кісток, який в даний час широко поширений.

9. У цілому, з віком, після пологів, гормональний фон стабілізується. Тому фахівці стверджують, що дисменорея після 30 років є наслідком таких захворювань як:

Спайкові процеси після оперативних втручань;
– Ендометріоз;
– Запальні захворювання органів малого тазу;
– Пухлини;
– Розширення вен в тазової області.

У таких випадках показано лікування основних захворювань: запалень, ендометріозу і т.д. Ну, і звичайно, для запобігання серйозних захворювань, які викликають болючі місячні, необхідно проконсультуватися з лікарем-гінекологом і пройти обстеження!

Розглянемо основні напрями при діагностичному обстеженні.

Перш за все, при обстеженні потрібно зробити загальний аналіз крові, а при підозрі на запальний процес – бактеріологічне дослідження виділень з піхви.

Також необхідно провести ультразвукове дослідження матки і яєчників.

Для перевірки на наявність фіброматозних вузлів, які розташовуються в порожнині матки і є частою причиною болючих місячних, а також на маткову форму ендометріозу використовується такий метод обстеження як гістероскопія. Щоб перевірити не тільки порожнину матки, але і труб роблять гістеросальпінгографію.

Наступним етапом діагностичного пошуку є лапароскопія, яка дозволяє виявити наявність спайкового процесу, побачити стан матки, придатків, і багатьох інших внутрішніх органів. Також за допомогою лапароскопії можна виконати деякі хірургічні маніпуляції, наприклад, відновити прохідність маткових труб, розсікти спайки, видалити ендометріоїдні кісти і т.д.

Будьте обережні з лікуванням народною медициною, не робіть висновків самі – зробіть аналізи і проконсультуйтеся з лікарями.

Коментарі

Повідомте нам, що ви думаєте ...
ну і, якщо ви хочете щоб Ваш коментар був з аватаром, перейдіть за посиланням щоб отримати Аватар!

Ви маєте Увійти в систему щоб залишити коментар.