Перші ознаки вагітності

Написала:  
Представленно в рубриці: Я вагітна

Перші ознаки вагітностіУльтразвукове дослідження може підтвердити вагітність, строк якої не менше, ніж 3-4 тижні, це стосується і гінекологічного огляду у лікаря акушера-гінеколога. У перші тижні майбутня мама може ще не здогадуватися про свій стан, тому що зміни в її організмі настільки малі, що не впливають на самопочуття і зовнішній вигляд. Існують ймовірні і сумнівні ознаки, наявність яких дозволяє припустити ще до затримки менструації, що довгоочікувана вагітність настала.

Слід врахувати, що більшість сумнівних ознак настання вагітності збігається з симптомами ПМС або ж гінекологічних, ендокринних і інших захворювань, тому повністю покладатися на них не можна, навіть якщо вони присутні всі до єдиної. Але в той же час майбутня мама в перші тижні вагітності може не відчувати жодного з таких симптомів.

Часте сечовипускання – ця, звичайно, ознака, не обов’язково свідчить про вагітність. Тим не менш, помітити її у себе вагітна жінка може вже на терміні в 3 тижні. Існує думка, що це відбувається через тиск на сечовий міхур зростаючої матки. Це помилка, тому що на перших тижнях розмір матки ще малий. Пояснюється ж такий стан зміною у майбутньої мами гормонального фону.

Токсикоз (нудота і блювота особливо в ранковий час, зміна смаку та загострення нюху, втома і сонливість) – цей стан розвивається не у кожної вагітної жінки, хоч і є нормальним для раннього терміну вагітності. Тут слід бути уважною, адже подібні симптоми характерні і для банального отруєння. У багатьох же, з настанням вагітності, навпаки, може проявитися підвищення апетиту.

Хворобливість, підвищена чутливість, біль і збільшення молочних залоз – практично у всіх вагітних відбуваються ці зміни, крім того соски можуть поміняти пігментацію (потемніти), з них може виділятися молозиво при несильному натисканні. Всі ці ознаки також пов’язані з гормональною перебудовою організму майбутньої мами. Але слід знати, що такі симптоми, як хворобливість, та біль і збільшення молочних залоз характерні і в період перед початком менструації.

Дискомфорт і біль нижньої частини живота і області попереку – це симптоми, на які скаржаться багато майбутніх мам, за характером вони схожі з відчуттями напередодні менструації. Оскільки такі болі при вагітності можуть вказувати і на якусь патологію, наприклад, на підвищений тонус матки і загрозу переривання вагітності, краще перестрахуватися і відвідати лікаря-гінеколога.

Кровотеча імплантації – досить рідкісний симптом, це незначна кровотеча відбувається практично відразу за прикріпленням до стінки матки заплідненої яйцеклітини і можна сказати, що це теж ознака настання вагітності. Важливо знати, що така кровотеча не може бути рясною і містити згустки крові (така ситуація вимагає негайної медичної допомоги, тому що рясна кровотеча може серйозно загрожувати здоров’ю жінки).

Набагато більшої довіри заслуговують наступні ймовірні ознаки вагітності. Затримка менструації – в більшості випадків вказує на вагітність, це одна з достовірних ознак. Однак така затримка може бути викликана і порушенням менструального циклу, причин у такого може бути безліч. Це і гормональні порушення, і різні інфекції, і запальні процеси та ін. Крім того, потрібно знати, що кров’янисті виділення можуть бути і при вагітності. У цьому випадку необхідно терміново проконсультуватися у фахівця – гінеколога, оскільки такий стан може загрожувати мимовільним абортом.

Хоріонічний гонадотропін людини (ХГЛ) – це гормон, названий ще гормоном вагітності. Концентрація його в крові жінки при вагітності завжди підвищена і збільшується протягом всього терміну. Аналіз крові дозволить упевнитися ще до затримки менструації, що зачаття відбулося, оскільки після зачаття рівень цього «гормону вагітності» в організмі жінки починає рости вже через тиждень.

Ознаки, помітні під час гінекологічного обстеження. Синюватий відтінок статевих органів жінки, невелика припухлість статевих губ і їх незначне збільшення – це ознаки вагітності, які помітить скоріше не жінка, а лікар при гінекологічному огляді.

Підвищена базальна температура – одна з достовірних ознак вагітності (головне – грамотне вимірювання). Базальну температуру вимірюють у прямій кишці і, що дуже важливо, робиться це після сну, вранці, не піднімаючись з ліжка. Показник базальної температури вагітної жінки завжди перевищує 37 ?. Крім того регулярний її вимір дозволяє визначити день, в який відбудеться овуляція, тобто день, в який висока ймовірність зачаття.

Наявність вищеописаних ознак дає жінці привід уважніше ставитися до себе і перевірити вірогідність настання вагітності.

Коментарі

Повідомте нам, що ви думаєте ...
ну і, якщо ви хочете щоб Ваш коментар був з аватаром, перейдіть за посиланням щоб отримати Аватар!

Ви маєте Увійти в систему щоб залишити коментар.