Місячні на ранніх термінах вагітності: норма чи ні?

Написала:  
Представленно в рубриці: Я вагітна

Місячні на ранніх термінах вагітності: норма чи ні?Вагінальні кровотечі не обов’язково вказують на якісь аномалії розвитку вагітності. У міру зростання плаценти формується безліч кровоносних судин, і тому не дивно, що іноді може статися розрив одного з цих крихітних капілярів. У цьому випадку можливі виділення або навіть невелика кровотеча. Близько 20 відсотків жінок з нормальною вагітністю спостерігали у себе вагінальні виділення або кровотечі на перших тижнях вагітності.

У яких випадках не слід хвилюватися. Кровотеча, яка не повинно викликати у вас занепокоєння, зазвичай буває безболісною, короткочасною, не дуже рясною і не супроводжується іншими симптомами. Колір крові червоний або рожевий, і в ній не містяться фрагменти тканини.

Три найбільш поширені причини безпечних кровотеч на перших місяцях вагітності:

“Імплантаційна” кровотеча. Виникає через два-чотири тижні після запліднення, коли ембріон приєднується в багату кровоносними судинами слизову оболонку матки. Таку кровотечу може бути помилково прийнято за менструацію, особливо якщо у вас нерегулярні місячні.

Менструальна кровотеча. Плацента, яка розвивається виробляє гормони, що пригнічує менструацію, однак в перші тижні рівень цих гормонів може бути недостатньо високий, щоб повністю запобігти місячним. Тому на першому і другому місяцях вагітності у вас може спостерігатися невелика кровотеча.

Кровотеча після статевого акту. Кровотеча після статевих зносин – це досить поширене явище, і така кровотеча не представляє небезпеки.

У яких випадках слід хвилюватися. Тривогу повинна викликати вагінальна кровотеча, що супроводжується болем або спазмами, рясною або кровотечею, яка не припиняється , а також кров коричневого відтінку із згустками і фрагментами тканин. Негайно повідомте про ці симптоми свого лікаря. Подібна кровотеча може бути ознакою викидня або позаматкової вагітності.

Що робити при кровотечі. Якщо кровотеча залишає всього лише одну або дві плямочки червоного або рожевого кольору на нижній білизні, не супроводжується болем і не є довготривалою, проконсультуйтеся зі своїм лікарем, відвідавши його в звичайні прийомні години. Це не екстрений випадок. Якщо такого роду кровотеча починається після фізичних вправ або статевих зносин, відмовтеся від цих занять до консультації з лікарем. Якщо разом з кров’ю (червоного або темно-каштанового кольору) виділяються фрагменти тканин (сірувато-рожевого або коричневого кольору), збережіть ці фрагменти в чистій ємності (пластиковому пакеті або банці) і подзвоніть лікарю. Фрагменти тканин допоможуть визначити наявність позаматкової вагітності або викидня, а іноді і причину викидня.

Якщо кровотеча досить рясна, щоб просочити гігієнічну прокладку, тривала, супроводжується спазматичним болем у животі, слабкістю або непритомністю, негайно звертайтеся за медичною допомогою. Лягайте і чекайте дзвінка від лікаря. При розмові з лікарем намагайтеся зберігати спокій, щоб дати йому всю необхідну інформацію; тільки в цьому випадку він зможе визначити, чи потребуєте ви в медичної допомоги або хвилюватися поки рано. Лікарю потрібно знати, як почалася кровотеча (раптово або поступово), наскільки вона  рясна, як довго вона триває і яка її природа (кров яскраво-червона, коричнева, рожева, містить згустки), чи помітили ви фрагменти тканин, чи супроводжується кровотеча болем, спазмами або іншими тривожними симптомами.

У більшості випадків рідкісні кровотечі або вагінальні виділення на ранній стадії вагітності не є ознакою загрози вашій вагітності, і ви швидше за все народите здорову дитину. Якщо лікар під час телефонної розмови не знаходить причин для занепокоєння, а ви продовжуєте хвилюватися, запишіться до нього на прийом наступного дня, щоб позбутися тривоги. Лікар може призначити ультразвукове обстеження, щоб визначити, чи загрожує кровотеча дитині чи ні.

Коментарі

Повідомте нам, що ви думаєте ...
ну і, якщо ви хочете щоб Ваш коментар був з аватаром, перейдіть за посиланням щоб отримати Аватар!

Ви маєте Увійти в систему щоб залишити коментар.