Розвиток вагітності. Методи контролю.

Написала:  
Представленно в рубриці: Розвиток плоду

Розвиток вагітності. Методи контролю.Всі жінки, які носять під серцем малюка, повинні бути впевнені в тому, що вагітність протікає добре. Однак до того, як дитина не почне штовхатися і давати зрозуміти, що вона розвивається, майбутня мати турбується і переживає про малюка. Дізнатися, що вагітність протікає нормально, а плід впевнено зростає, можуть допомогти як власні відчуття жінки, так і медичні технології.

Уважно ставтеся до самопочуття

Такі явища, як сонливість, нудота вранці, зміна смакових переваг, набухання, а також біль грудей і сосків можуть бути ранніми ознаками вагітності. Якщо через якийсь час деякі симптоми ослабли, це зовсім не сигнал того, що з дитиною відбувається щось недобре, але все ж варто перестрахуватися і відвідати лікаря, щоб уникнути небажаних наслідків.

У тому випадку, якщо ваші груди стали менші, нудота перестала вас турбувати, з’явилися надзвичайні сили і бадьорість, то варто навідатися до лікарні для того, щоб бути впевненою, що з плодом все добре. Такі зміни можуть бути симптомом проблем з розвитком вагітності, але може бути, що це всього лише перебудова організму. У будь-якому випадку необхідно сходити до лікаря при перших підозрілих сигналах, щоб точно знати, що з вами відбувається. У той момент, коли запліднена яйцеклітина переміщається в порожнину матки, з’являється гормон вагітності, іменований хоріонічним гонадотропіном людини (ХГЛ). Він виробляється тканиною зародкової оболонки. До 11 тижня рівень цього гормону підвищується, а починаючи з 11 і аж до 16 тижня, він потроху зменшується через те, що хоріон перетворюється на плаценту.

Для відстеження вагітності протягом перших 4 місяців регулярно здавайте аналіз на рівень ХГЛ в крові. Сьогодні це можливо зробити в жіночій консультації, клініках і незалежних лабораторіях. Кров здавати бажано вранці натщесерце, але якщо це важко, то здайте аналіз протягом дня не раніше, ніж через 2 години після останнього прийому їжі.

Регулярне обстеження у акушера-гінеколога дозволить вам якісно контролювати розвиток вагітності, а також попередити появу якихось проблем. Так ви будете знати, що відбувається з вашою маткою, адже неможливо самостійно відстежити її стан. Лікар здійснює всі необхідні вимірювання матки і окружності живота, записує їх і аналізує з минулими показаннями.

Також з 3 місяця вагітності ви можете почути серцебиття дитини. Для цього у фахівця повинен бути фетальний доппер, за допомогою якого і здійснюється дане спостереження. Також ви можете купити такий прилад для домашнього використання і час від часу самостійно прослуховувати серцебиття, але врахуйте, що коштує така річ дорого.

Популярним і доступним методом спостереження за розвитком вагітності вважається УЗД – ультразвукове дослідження. З його допомогою також можна побачити серцебиття ембріона. Не існує чітких інструкцій про те, з якою періодичністю варто робити УЗД, проте для усунення сумнівів на відповідному терміні розвитку вагітності відвідайте лікаря з метою зробити це дослідження. Цю процедуру проводять у жіночих консультаціях і медичних клініках.

Паралельно спостереженням фахівців, відстежувати розвиток вагітності ви можете і самостійно, використовуючи календар вагітності. Знайти його можна в спеціальній літературі або мережі інтернет. Крім того, після 18 тижня жінка відчуває рухи дитини, тому з цього моменту можна просто кожен день відзначати її рухи, а всі інші аналізи та дослідження робіть відповідно до призначень лікаря.

Якщо рівень ХГЛ в крові не зростає, або УЗД не показує биття серця дитини, або лікар схиляється до того, що плід не розвивається, обов’язково зверніться до інших лікарів і здайте аналізи в іншому місці, щоб запобігти лікарській помилці і, можливо, зберегти життя майбутньому малюкові.

Коментарі

Повідомте нам, що ви думаєте ...
ну і, якщо ви хочете щоб Ваш коментар був з аватаром, перейдіть за посиланням щоб отримати Аватар!

Ви маєте Увійти в систему щоб залишити коментар.