Болі в спині при вагітності

Написала:  
Представленно в рубриці: Хвороби і вагітність

Болі в спині при вагітностіНерідко, майбутні матусі, з легкістю пройшовши перший триместр, стикаються з новою проблемою – починаються болі в попереку і поперековому відділі. Малюк, який швидко росте, а разом з ним і незмінно збільшується животик, викликає зсув центру тяжіння і перерозподіл навантаження на м’язи і хребет.

Причинами даної перебудови в організмі є:

– Лордоз – це посилення прогину поперекового відділу;
– Кифоз – збільшення вигину грудного відділу.

Причому відбувається взаємна компенсація кифозом лордозу. В іншому випадку, жінки б ходили з великим нахилом вперед, через ваги живота.

У жінки з’являються постійні болі і дискомфорт у спині, через постійне зростання плоду, а відповідно і ваги мами, навантаження на хребет підвищується. І тому жінці все важче і важче зберігати і утримувати рівновагу!

Також, необхідно не забувати, що чим далі, тим більше малюкові потрібна фундаментального елемента – кальцію. І бере він його, природно, з організму матері. Що нерідко може призвести до розрідження тканини кісток, і в подальшому до остеопорозу. Через це і виникають болі в хребті і попереку, кістки стають більш крихкими і частіше відбувається деформація хребців.

Якщо у вас не перша вагітність, то ймовірність розвитку цієї недуги підвищується з кожним наступним вашим малюком. Це пов’язано з тим, що кальцій в організмі матері починає відновлюватися тільки на третій рік після пологів.

Як уникнути появи і посилення болю в спині при вагітності?

Оптимальна щоденна доза отримання кальцію вагітної і годуючої мами складає 1000-1200 міліграм. Якщо у вас є біль в спині або попереку, то необхідно здати кров на біохімічний аналіз для того, щоб перевірити рівень сироваткового кальцію. Також одночасно може бути призначено дослідження з вимірювання щільності тканин кісток мами. Результати цих процедур допомагають лікареві якісніше стежити за станом майбутньої мами, а також вносити корективи в процес спостереження за вагітною. Через нестачу кальцію у вашому організмі страждаєте не тільки ви, але і ваш майбутній малюк. Згодом у нього можуть виникнути проблеми з формуванням зачатків зубів, кісток і навіть можливий розвиток рахіту.

Уникнути появи і посилення болю в спині під час вагітності, допоможе дотримання наведених нижче правил.

Вам необхідно придбати спеціальну білизну для вагітних і бандаж, відразу ж після першого триместру вагітності, коли ваш живіт і малюк починають активно рости. Білизна та бандаж забезпечують правильне положення плоду і розвантажують ваш хребет.

Крім того, існує кілька легких вправ, що дозволяють послабити біль у м’язах спини і хребта:

– По-перше, ляжте на спину на підлогу, обов’язково постеливши на підлогу килимок, потім підкладіть під поперековий відділ грілку з теплою водою, обгорнуту рушником і полежіть в такому положенні деякий час.

– По-друге, необхідно прийняти позу «по-котячому», кілька разів вигніть і розігніть спину, розслабляючись після кожного разу;

– Ну і, нарешті, потрібно встати спиною до стіни, щільно притулившись натискати на стіну тазом і розслаблятися – ця вправа теж вимагає кількох повторів.

Якщо врахуєте всі ці корисні поради, то зможете позбутися від болю в спині під час вагітності або хоча б істотно знизити його.

Коментарі

Повідомте нам, що ви думаєте ...
ну і, якщо ви хочете щоб Ваш коментар був з аватаром, перейдіть за посиланням щоб отримати Аватар!

Ви маєте Увійти в систему щоб залишити коментар.