Фітнес для вагітних

Фітнес для вагітних

У вас буде дитина, значить, потрібно проявляти особливу турботу про себе. Щоденні прогулянки, правильне харчування і фітнес – ось основні складові гарного самопочуття.

Під час вагітності потрібно вести активний спосіб життя, а не навпаки.

Готуватися до пологів потрібно заздалегідь

Останнім часом медики вважають, що в цей період, майбутній мамі необхідна фізична активність, адже під час вагітності кровообіг сповільнюється. Особливо ситуація ускладнюється, якщо жінка занадто швидко набирає вагу або веде пасивний спосіб життя. Заняття фітнесом значно підвищують емоційну стійкість матері і фізичні можливості організму, сприятливо впливають на дихальну і нервову системи, а також на обмін речовин не тільки матері, але і її майбутньої дитини.

У майбутньої мами, що займається спортом, підвищується пружність черевної стінки. Крім цього, регулярні заняття фітнесом прискорюють і полегшують пологи. Народження дитини – це складний процес і фізично і психологічно, тому організм потрібно заздалегідь підготувати. До того ж, після пологів фігура швидко увійде у форму, якщо стежити за собою протягом дев’яти місяців.

Правильний вибір тренувань

Заняття фітнесом рекомендуються після 16 тижня вагітності, тому що до цього часу плід надійно закріплений в порожнині матки, тому тренування будуть безпечними. У першому триместрі вагітності лікарі не рекомендують фізичні навантаження.

Сьогодні фітнес-клуби пропонують різні програми тренувань для вагітних. Але ваш вибір має бути за тими заняттями, де не потрібне виконання стрибків, помахів руками, загалом, будь-яких різких рухів. Ви можете займатися пілатесом, аквааеробікою або виконувати вправи на фітболі. Категорично не підходять єдиноборства, степ, вправи з гантелями і штангою.

Не варто забувати про йогу і танцювальні програми. Правда до занять йоги багато фахівців ставляться із сумнівом і немає однозначної думки, чи не становить вона шкоди майбутній мамі.

Танець живота можна виконувати з однією умовою, що ви будете уникати різких рухів. Бажано займатися спортом 4 рази на тиждень: два заняття в басейні і два на «суші». Тривалість тренування не більше 50 хвилин.

Правильне дихання

Практично у всіх тренуваннях особливу увагу приділяють диханню, яке має бути глибоким. Обов’язково потрібно стежити за пульсом. Занадто високий пульс (140 ударів на хвилину і більше) свідчить про те, що відбувається поглинання кисню на шкоду майбутній дитині, а це в свою чергу може, може позначитися на його розвитку.

Аквааеробіка

Починаючи з 30-го тижня вагітності, навантаження на м’язи ніг і спини повинні бути повністю виключені. У цей період потрібно займатися аквааеробікою або спокійним плаванням. Такі заняття дуже підходять майбутнім мамам, адже у воді вага тіла не відчутна, а значить, буде зніматися навантаження з хребта, спини і ніг. Перше тренування не повинно перевищувати 30 хвилин. Природно не рекомендується робити запливи на час або плавати такими складними стилями як батерфляй або кроль. В останньому триместрі спостерігаються скачки тиску, набряки, тому до тренувань потрібно ставитися з особливою обережністю…

Коментарі

Повідомте нам, що ви думаєте ...
ну і, якщо ви хочете щоб Ваш коментар був з аватаром, перейдіть за посиланням щоб отримати Аватар!

Ви маєте Увійти в систему щоб залишити коментар.