Режим харчування вагітної жінки

Написала:  
Представленно в рубриці: Харчування

pitanie beremennojЗапорука нормального розвитку плоду – правильно організоване харчування вагітної жінки. Зростаючий зародок має потребу в багатьох поживних речовинах, перш за все в білках, вуглеводах і жирах. Білки, необхідні для побудови тканин плоду, у великій кількості містяться в молоці, м’ясі, яйцях, хлібі. Незамінним джерелом енергії є вуглеводи і жири. Вуглеводи містяться в хлібі, картоплі, цукрі, фруктах; жири – у вершковому і рослинну олію, м’ясі та ін.

Добре відомо, яку роль у життєдіяльності організму відіграють вітаміни. Сама назва «вітаміни» походить від грецького слова vitae, тобто «життя». Без достатнього надходження вітамінів в організм людини неможливо його існування. Вітаміни містяться в багатьох продуктах рослинного і тваринного походження: у молоці, м’ясі, яйцях, овочах, фруктах і ін.

Організм вагітної жінки має потребу у великій кількості мінеральних солей (фосфору, кальцію та інші), які йдуть на побудову скелета плоду. Ці речовини містяться у великій кількості в овочах, фруктах і молоці.

Під час вагітності збільшується потреба в солі заліза, яке входить до складу червоних кров’яних тілець і бере участь в перенесенні і засвоєння організмом кисню.

Таким чином, для забезпечення потреб вагітної жінки і плоду їжа вагітної має містити в достатній кількості продукти тваринного і рослинного походження.

Деякі жінки вважають, що з настанням вагітності слід особливо посилено харчуватися. Це не так.

Надмірне збільшення маси новонароджених, спостерігається в останні роки, є негативним фактором, що приводить до травмування матері і плоду і несприятливо позначається на подальшому розвитку новонародженого. Щоб уникнути цього й одночасно забезпечити організм вагітної і плід всім необхідним для його нормального розвитку, харчування майбутньої матері повинне бути раціональним.

Для того щоб вагітність протікала успішно, плід розвивався нормально, а пологи і післяпологовий період не ускладнювалися, жінці, починаючи вже з самих ранніх строків вагітності, необхідно правильно харчуватися.

Що значить – правильно харчуватися?

Перш за все – дотримуватися режиму харчування. У першій половині вагітності показано чотириразове харчування. Перший сніданок повинен містити близько 30% добового раціону, другий сніданок – 20%, обід – близько 40%, вечеря – інші 10%. Вагітній після прийому їжі не слід відпочивати лежачи. Відпочинок повинен бути активним. Останній раз приймати їжу слідує за 2 – 3 год до сну.

У другій половині вагітності слід перейти на 5 – 6-разове харчування. При цьому їжа в денний час (сніданок, обід, полуденок) повинна містити більшу частину добового раціону, а вечеря, як і в першій половині вагітності, не перевищувати 10% добового раціону.

Можна рекомендувати приблизно такий розпорядок дня:

* Перший сніданок – у 8 – 9 год;
* Другий сніданок – у 11 – 12 год;
* Обід – у 14 – 15 год;
* Вечеря – в 18 – 19 год;
* Склянку кефіру в 21 год.

Щоденна потреба в рідині складає близько 2 – 2,5 л. Значна частина цієї норми міститься в харчових продуктах, тому при різноманітному харчуванні на частку рідини в чистому вигляді доводиться не більше 1,2 л (включаючи чай, соки, компоти).

Важливо правильно розподіляти продукти протягом дня. Відомо, що продукти, багаті на білок, підвищують обмін речовин, збуджують нервову систему, довше затримуються в шлунку. Тому м’ясо, рибу, каші з круп слід вживати на сніданок і на обід, а молочно-рослинну їжу – на вечерю. Їжа повинна бути добре приготовленою, свіжою і не дуже гарячою. Якщо їжа довго зберігається, а потім підігрівається, вона втрачає не тільки смакові якості, а й велика кількість вітамінів. При кулінарній обробці їжі слід дотримуватися правильної технології.

Складати меню потрібно в залежності від пори року, прагнучи до різноманітності їжі.

Споживання жиру і вуглеводів не повинне перевищувати рекомендованих норм. Особливе значення, починаючи з ранніх строків вагітності, має достатнє надходження в організм білка.

Коментарі

Повідомте нам, що ви думаєте ...
ну і, якщо ви хочете щоб Ваш коментар був з аватаром, перейдіть за посиланням щоб отримати Аватар!

Ви маєте Увійти в систему щоб залишити коментар.