Психологія дитячого малюнка

Написала:  
Представленно в рубриці: Складні питання

Психологія дитячого малюнкаПрактично всі діти люблять малювати. Малюки ще не обтяжені умовностями і правилами, вони малюють свій внутрішній світ. Психологія дитячого малюнка – хороший метод діагностики стану, в якому знаходиться маленький чоловічок, як емоційного, психічного, так і фізичного.
Отже, подивимося, що можуть малювати діти і про що нам може розповісти дитячий малюнок.

Що малює дитина, якщо її нічого не турбує, якщо вона спокійна і знаходиться в гармонії з собою і навколишнім світом?

Це можуть бути тварини, фігури людей, будиночки, пейзажі. Любов до малювання всіляких тварин говорить про дружелюбність і неконфліктна. Також про товариськість нам розкажуть малюнки із зображенням людей, у яких добре промальована голова. Фантазери і мрійники з задоволенням малюють пейзажі. Достаток квітів на малюнку, сонечко і хмарки говорять про прагнення до гармонії, про те, що ця людина оптимістична і всі проблеми схильна вирішувати мирним шляхом. Це абсолютно неагресивні люди, але в усьому потрібна міра. Іноді такі якості призводять до втечі від проблем замість їх вирішення. Малювання будиночків говорить про любов до порядку. Особливо ретельне промальовування кам’яних або цегляних стін властиво людям з ясними цілями. Вони з дитинства впевнено можуть відстоювати свою думку.

Звичайно, будь-яка інтерпретація має свою частку умовності. Потрібно звертати увагу на повторювані малюнки або, навпаки, на несподівані, яких раніше не було.

Психологія малюнка дитини вимагає пильної уваги. Наприклад, малюк малює тварин і людей – добре. А якщо у них злий вираз обличчя або вишкірені зуби? Це вже не говорить про дружелюбність. Можливо, дитину хтось образив, і дитина не справляється з цим. Можливо, світ навколо представляється малюку ворожим (це серйозний сигнал батькам). Можливо, він дивиться надто багато мультфільмів про всяких монстрів.

Що ще має насторожити дорослих у дитячих малюнках?

Каракулі і грубі лінії свідчать про внутрішній хаос або конфлікти як у внутрішньому, так і зовнішньому світі дитини. Часта присутність стін або якихось перепон в малюнках дітей може свідчити про те, що їм не подобається оточення або дитина хоче самотності. Можливо, малюк просто втомився і потребує тихого спокійного відпочинку. Але це також і сигнал співставити вимоги до дитини з її можливостями. Надмірні вимоги і завищені очікування часто ведуть до бажання відгородитися від усіх, і ці потреби передаються в малюнку.

Дитячий малюнок – це послання підсвідомості дитини дорослим. Звертайте увагу, що малюють ваші діти. Допомогти зрозуміти своє чадо може психологія: що означають малюнки, які кольори вибирає юний художник, – все це дуже важливо. І важливіше не те, як навчити малювати дитину, а надати їй таку можливість.

Коментарі

Повідомте нам, що ви думаєте ...
ну і, якщо ви хочете щоб Ваш коментар був з аватаром, перейдіть за посиланням щоб отримати Аватар!

Ви маєте Увійти в систему щоб залишити коментар.