Поради щодо спілкування з вашими дітьми

Написала:  
Представленно в рубриці: Корисні поради

Поради щодо спілкування з вашими дітьми

Спілкування з власними дітьми – це мистецтво, якому треба вчитися. Але, зрозуміла я це не відразу. Власні помилки, свій і чужий досвід допомогли виділити основні аспекти. Деякими думками, із задоволенням, хочу поділитися.

Коли народжуються наші діти, ми, з величезним нетерпінням, чекаємо їх перших звуків, слів і, нарешті, пропозицій. Нашій радості немає меж, коли ми дізнаємося в перших лепетаннях знайомі слова. Але вже до п’яти , коли наші чада говорять без угаву, ми починаємо скаржитися на перші головні болі. Як часто, ми говоримо своїм дітям у цьому віці: «Ти дуже багато задаєш питань», «Не задавай дурних питань», «Будь-ласка, помовчи хоч трохи  і т.д. І, правда, іноді нам здається, що наші діти нас, просто, атакують і блокують від зовнішнього світу. Іноді, своїми питаннями вони заводять нас у глухий кут: ми навіть не знаємо, що відповісти на деякі з них. І, що вже гріха таїти, – ми, не завжди, знаходимо наших малюків цікавими співрозмовниками. Нам, набагато, приємніше поспілкуватися з подругою, чоловіком, мамою і т.д. І скільки разів ми не дослуховуємо розповідь своєї дитини, якщо задзвонив телефон. Але, коли ми говоримо з подружкою і наш син терміново хоче щось розповісти, то ми рідко скажимо подрузі: « Дозволь мені тобі передзвонити, моєму хлопчикові треба поговорити зі мною». Швидше наш син почує: «Піди, пограй. Не бачиш, мама говорить по телефону… ».

Приблизно, від 1 дня до 10 років, нашим дітям критично необхідне спілкування з нами. А ми, дорослі, частенько, відповідаємо односкладово, намагаємося не задавати своїх питань (тому, що відповіді можуть бути занадто довгими ) і дуже кудись поспішаємо. У ранньому віці дітей, ми, батьки, частіше спілкуємося з владним нахилом: «Почисти зуби, гарненько», «Помий руки» , «Прибери свою кімнату» і т.д. І відбувається цікава тенденція – коли нашим дітям виповнюється 14 ( іноді раніше, іноді пізніше ), нам стає все більше цікаво, що відбувається в їх житті – вони стають співрозмовниками, з якими ми хочемо говорити. Ми задаємо все більше питань, але тепер вони відповідають дуже коротко. Скільки разів ми чули: «Моя дочка зовсім не розмовляє зі мною. На всі питання тільки одна відповідь – нормально». Адже тільки тому, що, просто, наші діти, нарешті, прийняли умови нашої «гри». Ми стільки років їх вчили як говорити з нами поменше, що результат дуже логічний.

А от якщо ми, будемо, з першого дня, бачити у своїй дитині хорошого співрозмовника і поважати її думку, незважаючи на вік, то тоді нам, вже точно, буде з ким поговорити в старості. Використовуйте кожну можливість говорити з вашими малюками: у машині, під час сніданку, купання, перед сном. Задавайте багато питань про друзів (о, це вам так знадобитися в підлітком віці), дитячий садок, вчителів, прочитану книгу, переглянутий кінофільм. Обговорюйте персонажі – це допоможе в майбутньому розбиратися в людях. Впускайте дітей у своє життя. Розповідайте їм про свої перемоги та невдачі на зрозумілій, для їхнтого віку, мовою. Нехай вони чують про ваших друзів і колег: хороших і поганих. Обговорюйте, що відбувається у світі. Іноді ви будете шоковані мудрістю своїх дітей. Демонструйте зацікавленість в усьому, що розповідають ваші діти. Багато чого я навчилася у своїх американських подружок. Якщо під час нашої бесіди підходили їхні діти, то вони вибачалися переді мною і продовжували розмову тільки після того, як закінчували з дітьми. Вибачившись, американські діти можуть перебивати дорослих і будуть вислухані до кінця. Там діти є такими ж важливими та поважними співрозмовниками, як і дорослі.

Не відштовхуйте ваших малюків, як би ви не були зайняті у своєму житті. Не змушуйте їх шукати інших співрозмовників.  Залишайтеся таким же авторитетом для підлітка, як і для чотирирічної дитини. Нехай ваше спілкування стане звичкою і потребою, і тоді ваші дорослі діти будуть вам дзвонити не тому, що вони повинні це робити, а тому що їм, просто, хочеться з вами поговорити. Успіху вам!

Коментарі

Повідомте нам, що ви думаєте ...
ну і, якщо ви хочете щоб Ваш коментар був з аватаром, перейдіть за посиланням щоб отримати Аватар!

Ви маєте Увійти в систему щоб залишити коментар.