Післяпологовий період

Написала:  
Представленно в рубриці: Корисні поради

Післяпологовий періодОтже, ви народили малюка, він здоровий, щасливий і тихенько сопе, а ось для вас починається післяпологовий період. Перші години після пологів жінку повинен спостерігати акушер і лікар, так як може початися кровотеча. Зазвичай, якщо пологи пройшли добре, то здоров’ю жінки ніщо не повинно загрожувати. Підвищена температура тіла – це нормальне явище, вона може не спадати кілька днів.
Взагалі перші дні після пологів достатньо важливі, так як саме в цей період організм жінки перебудовується, не виключено, що виникнуть проблеми з кишечником, якщо у жінки запор, то можна використовувати клізми або проносні свічки. Крім проблем із випорожненням можуть виникнути проблеми і з сечовипусканням.

Сеча, якщо вона не виділяється природним шляхом, може мимоволі виділятися при чханні, сміху і кашлі. Для того щоб відновити нормальну роботу сечового міхура, необхідно стискати і розслабляти піхву.

У зв’язку з тим, що статеві шляхи бувають відкритими після пологів, виникає небезпека зараження мікроорганізмами. Тобто післяродова гігієна повинна бути особливо ретельною, аж до того, що підмиватися необхідно після кожного випорожнення кишківника і сечового міхура. Для підмивання можна використовувати розчин марганцю.

Рекомендується, якомога раніше відновити рухову активність після пологів, бажано, протягом доби, якщо немає ніяких протипоказань. З першого дня вже можна виконувати деякі вправи, наприклад, підтягуйте зігнуті в колінах ноги до живота, ступні розводите в різні боки і зводите назад; піднімайте в сторони руки, при цьому повинні напружуватися м’язи черевного преса; сядьте з положення лежачи і потягніться до пальців ніг , поверніться у вихідне положення; ну і, звичайно ж, вправа велосипед для ніг.

Післяпологовий період ще знаменується гормональною перебудовою організму. Менструальний цикл відновлюється до шостого тижня у жінок, які не годують грудьми, а у годуючих – по закінченні вигодовування грудьми немовляти.

Таким чином, на повне гормональне і фізичне відновлення організму після пологів може піти близько року, причому, протягом усього цього року необхідно дуже ретельно стежити за своїм здоров’ям і при найменшому нездужанні звертатися до лікаря.

Коментарі

Повідомте нам, що ви думаєте ...
ну і, якщо ви хочете щоб Ваш коментар був з аватаром, перейдіть за посиланням щоб отримати Аватар!

Ви маєте Увійти в систему щоб залишити коментар.