Якщо у вас недостатньо молока

Якщо у вас недостатньо молока

Часто буває так, що прийшовши на прийом до лікаря ви дізнаєтеся про недостатню прибавку вашої дитини у вазі. Вердикт лікаря в такій ситуації, швидше за все, буде однозначним: у вас не вистачає молока, потрібно догодовувати сумішшю. Але що робити, якщо догодовувати ви не хочете? Найголовніше, заспокоїтися, адже насправді дуже мало жінок не можуть вигодувати свого малюка грудьми.

Для початку спробуємо розібратися, чи є взагалі проблема. По-перше, нормальною для дитини першого півріччя життя вважається надбавка у вазі від 500 грам на місяць. Від неї і будемо відштовхуватися. По-друге, потрібно порахувати число сечовипускань вашого малюка за добу, знявши з нього підгузник і дозволивши приймати йому повітряні ванни, попередньо підклавши пеленочку. Сечовипускань повинно бути не менше 10-ти за добу. Обидва цих показника у вас більші? Ну і відмінно, продовжуйте жити в колишньому режимі, забувши про суміші.

Якщо менше – молока дійсно мало, потрібно збільшити його кількість. Щоб цього домогтися, постарайтеся по можливості передоручити всі справи по господарству на кілька днів комусь із близьких. Найбільше ж потрібно якомога більше часу проводити з малюком, прикладаючи його до грудей якомога частіше. У цей час потрібно пити дуже багато рідини, краще гарячої, не забуваючи звісно і про повноцінне харчування. Різні чаї для лактації також можуть мати ефект, але скоріше психологічний. Особливу увагу слід приділити частоті прикладань в нічні та передранкові години, оскільки саме в цей час виробляється гормон пролактин, відповідальний за вироблення молока. Перші 2-3 дні малюк, можливо, буде висіти на грудях практично постійно. Після закінчення цього часу молока у вас має помітно додатися.

І наостанок кілька загальних порад годуючим мамам.

У гонитві за молоком не надривайте, свій організм, не нервуйте, не виснажуйте себе щоденними зважуваннями свого малюка: вони абсолютно не допомагають.
Пийте побільше рідини (в ідеалі від 2-х літрів на день), добре харчуйтеся.

Загалом, бережіть себе і тоді хороша лактація вам забезпечена. Бажаємо успіху!

Коментарі

Повідомте нам, що ви думаєте ...
ну і, якщо ви хочете щоб Ваш коментар був з аватаром, перейдіть за посиланням щоб отримати Аватар!

Ви маєте Увійти в систему щоб залишити коментар.