Прогестерон – гормон вагітності

Написала:  
Представленно в рубриці: Консультація

organizm vagitnoiУ мене рівень прогестерону на першій стадії циклу 3 місяці тому становив 1,22.Я не лікувалась. Чи можу я завагітніти

Лікарі називають прогестерон гормоном вагітності. Прогестерон секретує жовте тіло. Якщо зачаття не відбулося, жовте тіло гине через 12-14 днів, і починається менструація. Жовте тіло виробляє гормон прогестерон до 16 тижня вагітності – до тих пір, поки сформована плацента не візьме на себе самостійне вироблення гормонів. Прогестерон готує тканини матки до імплантації заплідненої яйцеклітини і збереження вагітності. Гармон прогестерон впливає на нервову систему, готуючи організм до виношування вагітності та пологів.

Прогестерон пригнічує активність скорочення мускулатури матки і реакцію відторгнення плодового яйця, стимулює ріст матки. Прогестерон виробляється не тільки в яєчниках, деяку кількість прогестерону виробляють надниркові залози, тому прогестерон одночасно і жіночий гормон, і чоловічий.

Що таке високий прогестерон і знижений прогестерон? Яка норма прогестерону? Щоб відповісти на ці питання, подивіться на таблицю:

Норма прогестерону залежно від фази циклу нг\мл

фоллікулярна фаза <0,15 – 1,1

фаза овуляції 0,7 – 1,6

лютеїнова фаза 1,5 – 22,6

Аналіз прогестерону – незамінний метод дослідження овуляції. Рівень прогестерону в організмі жінки коливається в залежності від фази менструального циклу. У нормі прогестерон перед овуляцією підвищується в 10 разів. Як кажуть лікарі, відбувається максимальне збільшення прогестерону в лютеїновій фазі. Якщо підвищення рівня прогестерону в крові не відбувається, значить, можливі різні відхилення в організмі жінки.

Зазвичай лікарі радять жінкам здавати кров на аналіз прогестерону на 22-23 день менструального циклу. Гормональний аналіз крові необхідно здавати суворо натщесерце вранці. Між останнім прийомом їжі і взяттям крові має пройти не менше 8 годин.Якщо у Вас регулярний менструальний цикл, то рівень прогестерону визначають за тиждень до менструації, при нерегулярному циклі – кілька разів. При вимірі ректальної температури рівень прогестерону визначають на 5-7 день її підйому.

Вам потрібно визначити рівень прогестерону, щоб визначити чи відбувається його ріст під час овуляції, що свідчитиме про можливість вагітності.

Коментарі

2 коментарі on "Прогестерон – гормон вагітності"

  • Яна on Нд, 24th Лют 2013 00:37 

    Доброго дня.Скажіть будь-ласка, у мене порушений гормональний фон(низький рівень гормонів, які відповідають за настання вагітності).Як це лікувати і скільки часу необхідно для нормалізації гормонального фону?І чи зможу я завагітніти?

  • Консультант on Пн, 4th Бер 2013 10:52 

    Добрий день, Яна!

    Я раджу звернутися вам до лікаря ендокринолога. Лікар проведе відповідні обстеження та аналізи і назначить вам лікування.

Повідомте нам, що ви думаєте ...
ну і, якщо ви хочете щоб Ваш коментар був з аватаром, перейдіть за посиланням щоб отримати Аватар!

Ви маєте Увійти в систему щоб залишити коментар.