Не виходить завагітніти другою дитиною – як бути?

Написала:  
Представленно в рубриці: Консультація

Не виходить завагітніти другою дитиною - як бути?Доброго дня. Мене звати Яна. Більше року не можу завагітніти(при тому що вже маю дитину).Порадьте будь-ласка які обстеження необхідно пройти і коли(протягом циклу) щоб визначити причину безпліддя?

Дитина підросла, і багато мам починають нудьгувати по пелюшкам, по крихітним ручкам і ніжкам, по беззубій усмішці, як же хочеться повернути все знову. Сім’єю приймається важливе рішення – ура! Йдемо за другим! Але довгоочікувана вагітність не наступає. Жінка починає переживати, адже ніяких проблем з першою вагітністю не було, що ж трапилося цього разу? У чому ж причина?

Одна з найбільш поширених причин – ваш перший малюк ще зовсім малий, і ви годуєте його грудьми. Під час годування груддю в організмі жінки виділяється так званий гормон материнства – пролактин. Він захищає вашого малюка, щоб він якомога довше залишався на грудному вигодовуванні. Дія його в тому, що він у багатьох жінок пригнічує статевий потяг і загальмовує процес дозрівання яйцеклітини, без цього не наступить овуляція, а без неї неможливо завагітніти. Може бути, ви годуєте грудьми і це ваш випадок?

Як же тоді народжуються на світ дітки рік по рік? У кожної жінки менструальний цикл відновлюється в різний термін після пологів, у одних практично відразу, в інших менструація відсутня  протягом грудного вигодовування. Буває, що яйцеклітина перший раз після пологів дозріла і тут же настала нова вагітність – тоді місячні і не почнуться.

Наступна з можливих причин – зміна стану здоров’я у потенційних батьків. З моменту перших пологів вже пройшов якийсь період часу, ви давно мрієте про братика або сестричку для первістка, але все виразніше розумієте – не можу завагітніти другою дитиною. Починати краще з перевірки потенційного батька. Серед загальних аналізів чоловік повинен так само здати спермограму, яка виявить здатність його сперми до зачаття дитини. В першу чергу обговоріть з лікарем, чи були у вас ускладнення під час пологів, наскільки вони можуть заважати зачаттю і виношування наступних дітей. Здайте аналізи на мікрофлору статевих органів, на приховані інфекції, що передаються статевим шляхом. Проведіть дослідження своїх внутрішніх органів за допомогою УЗД-дослідження, так само уточніть наскільки систематично і в який час у вас відбувається овуляція. Настання овуляції можна визначити і в домашніх умовах за допомогою спеціального тесту на овуляцію, вони продаються в аптеках у широкому асортименті. На додаток до цього можна перевірити прохідність маткових труб. Якщо якась із цих причин виявиться у вас, не переживайте, не дарма кажуть «хто попереджений – той озброєний». За наявності інфекцій статевої сфери лікар вам призначить курс лікування, при проблемах з овуляцією можна пройти курс стимуляції яєчників.

Ще одна з причин неможливості завагітніти другим малюком – ваш вік. Раніше сприятливим віком вважали вік з 20 до 30 років, жінка, старше 30-ти вважалася “старородящою”, в даний час ці кордони злегка зрушили до 35 років. Тому якщо вам вже за 35 років, краще порадитися з лікарем, хай він складе для вас індивідуальні рекомендації з урахуванням віку.

Якщо зі всіма попередніми причинами розібралися, і у вас немає ніяких проблем, то слідуйте декільком загальним рекомендаціям:

Займайтеся коханням (саме коханням! А не сексом) в найбільш сприятливий час – в період овуляції. Це приблизно з 10 по 18 день менструального циклу. Якщо є така можливість краще взяти відпустку і влаштувати собі другий медовий місяць, бажано зі зміною обстановки.

Підберіть спеціальну дієту. Як вже науково доведено їжа може допомагати, а може заважати настанню вагітності. Ніяких перекусів, війна солодкому, воно так само може знижувати здатність до зачаття. Великі коливання ваги в ту або іншу сторону можуть несприятливо сказати на зачатті. Пийте вітаміни, особливо які містять вітамін Е і фолієву кислоту. Відмовтеся від кави і від усього, що містить кофеїн. Вживайте більше злакових, капусту, цитрусові, картоплю.
Стежте за своїм чоловіком, не допускайте його перегрівання, воно згубно позначається на здатності сперматозоїдів до зачаття.

Не приймайте ліків, попередньо не порадившись зі своїм лікарем.

Відмовтеся від шкідливих звичок – алкоголь, куріння, наркотики. Краще якщо ви це зробите заздалегідь.

І найголовніше – вірте в перемогу і у вас обов’язково все вийде!

Коментарі

Повідомте нам, що ви думаєте ...
ну і, якщо ви хочете щоб Ваш коментар був з аватаром, перейдіть за посиланням щоб отримати Аватар!

Ви маєте Увійти в систему щоб залишити коментар.