Коли починає сидіти дитина?

Написала:  
Представленно в рубриці: Консультація

Mom dad babyМоїй дитині Марічці 2.5 місяці. Практично з перших днів я розвивала її хватальні рефлекси, вона хватала мої пальці і я її підіймала вверх. На сьогоднішній день вона сама лежачи на рушнику складається немов розкладушка, руками тримається за одяг на грудях, а ноги підіймає сильно вверх. Тепер коли я даю їй пальці вона підтягується і сідає! з якого періоду можна її садити? чи це зарано?

Дуже добре що ви стільки уваги приділяєте фізичному розвитку своєї донечки. Вправи на підтягування можете продовжувати і надалі, проте не потрібно щоб малюк залишався в сидячому положенні досить довго – підтягнулася на ручках, посиділа кілька секунд, і знову опустіть її.  Також не варто допомагати сидіти дитині підкладаючи з усіх боків подушки для утримування її в сидячому положенні, для несформованого хребта сидіння – значне навантаження і малюк має поступово до нього підготуватися.

Переважна кількість дітей починає сидіти з 5-6 місяців, ліниві малюки можуть сісти і в 8 місяців, ще до цього часу діти роблять активні спроби сісти. Для заохочення самостійного сидіння можете на ніжки одягнути яскраві шкарпеточки та пришити до них дзвіночки – так дитина реагуючи на звук та на колір буде пробувати дотягнутися до своїх ніжок. Така вправа буде укріплювати хребет та стимулювати малюка до сидіння, і одного дня ви побачите як ваша донечка самостійно сяде потягнувшись ручками вперед.

Частіше викладайте дівчинку на животик, багато дітей саме з цієї позиції вчаться не лише повзати, але й сідати. Не пришвидшуйте події та передчасно не садіть дитину, дитина буде готова до сидіння коли самостійно (без будь-якої допомоги, навіть за ручки!), зможе потягнутися до ніжок та сісти і провести в вертикальній позиції деякий час, якщо дитина починає сидіти з позиції на животику – вона має самостійно перевертатися та сідати – це буде свідченням  того що дитина вже готова до сидіння.

Бачачи прагнення дитини сидіти, матері запитують, як рано можна саджати дитину. Лікарі вважають, що робити цього не слід до тих пір, поки дитина не буде в змозі самостійно сидіти протягом декількох хвилин. Але це не означає, що не можна грати з дитиною, підтягуючи його до сидячого положення, або садити її на коліна, або в колясці підкладати під спину подушку, щоб дитина сиділа в похилому положенні. Але стежте, щоб спина і шия дитини були випрямленими. Дитині шкідливо довго залишатися в згорбленим положенні.

Дівчаток взагалі не рекомендують висаджувати рано, оскільки вважають, що це може призвести до загину матки. Насправді загин матки – це генетична особливість будови органів і раннє сидіння тут ні при чому. Раннє висаджування малюка не потрібно ні хлопчикам, ні дівчаткам. У дітей в ранньому віці м’язово-зв’язковий апарат ще не сформований, а примусове сидіння може викликати викривлення хребта та порушення розвитку тазових кісток. Так як малюк ще не здатний прямо утримувати спинку він горбиться, а тому деформується його грудна клітка і, порушується дихання.

У 3-4 місяці маля починає тягтися вгору, це воно тренується і пройде ще кілька місяців, перш ніж воно сяде. Потім малюк вчиться перевертатися зі спини на живіт і назад, з великим задоволенням стоїть на колінах і тільки потім, після остаточної готовності до сидіння починає самостійно сідати. У більшості випадків це відбувається в 5-7 місяців, але за нормами охорони здоров’я дитина може сісти і в дев’ять місяців.

Коментарі

2 Коментарів on "Коли починає сидіти дитина?"

  • Людмила on Пт, 10th Гру 2010 12:36 

    Дуже дякую за таку інформацію. Дуже все зрозуміло.

  • Вікторія on Нд, 6th Лют 2011 18:40 

    Стаття дуже корисна і пізнавальна для молодих мам.Я знайшла відповіді на всі питання,що мене цікавили.Дуже дякую.

Повідомте нам, що ви думаєте ...
ну і, якщо ви хочете щоб Ваш коментар був з аватаром, перейдіть за посиланням щоб отримати Аватар!

Ви маєте Увійти в систему щоб залишити коментар.