Як змусити дитину вчитися

Написала:  
Представленно в рубриці: Виховання

Як змусити дитину вчитися

Постійні відмовки? Сльози? Хитрощі і прийоми, які тільки можливі? Ваша дитина готова на все що завгодно аби не робити уроки? Не впадайте у відчай, така ситуація знайома багатьом батькам.

Перш за все, давайте розберемося з тим, чи можна взагалі змусити дитину вчитися і чи потрібно це? Справа в тому, що для успішного навчання дитині необхідна мотивація, просто кажучи, спонукання до навчання. Багато хто намагається мотивувати свою дитину.

1. Торг з дітьми

Найпоширеніша помилка, яку допускають батьки в подібній ситуації – це торг з дітьми. Зізнайтеся, що Ви теж іноді пропонуєте дитині зробити яксь роботу за винагороду. З точки зору багатьох дитячих психологів, це в корені неправильно. Психологи з’ясували, що існує зовнішня і внутрішня мотивація.

2. Зовнішня мотивація

Покарання дитини або, навпаки, будь-яка винагорода формує зовнішню мотивацію, тобто дитина робить щось не заради самої справи, а для того, щоб уникнути неприємних наслідків або наблизити сприятливі. Як наслідок, при виникненні труднощів дитина кидає таку діяльність, адже вона сама по собі для неї не є цінною. Більше того, багато досліджень показують, що, якщо винагороджувати дитину за справу, якою вона і без нагороди займається з задоволенням, її інтерес до даної діяльності поступово знижується, вона починає здійснювати її задля власної вигоди. Аналогічним чином йде справа і з залякуванням або покаранням дитини. Єдиним правильним рішенням є формування внутрішньої мотивації, пізнавального інтересу. Іншими словами, Ви повинні зацікавити дитину, зробити так, щоб вона насолоджувалася самим процесом навчання, а не сприймала його як щось складне.

3. Внутрішня мотивація

Ви запитаєте, що ж робити для цього? Все залежить, по-перше, від самої дитини, адже всі діти різні, єдиного універсального підходу до всіх не існує. По-друге, способи обмежені лише вашою фантазією. Наприклад, Ваша дитина дуже не любить читати і всіма способами намагається уникнути цього. Знайдіть те, що дійсно цікаво їй, купіть дитині книжку про це. Головне не втрачайте надії і, можливо, двієчник перетворитися на відмінника.

4. Батьківський контроль

Дуже важливим фактором, який впливає безпосередньо на процес навчання дитини, є батьківська увага до цієї справи. Як би не хотіла вчитися дитина, коли вона бачить, що батькам цей факт не цікавий, то вона припинить це робити. Тому, контролюйте, процес навчання дитини, займайтеся разом з нею, стежте за якісним виконанням домашнього завдання.

Отже, батькам необхідно зрозуміти, що навчання – це запорука майбутнього вашої дитини. Тому зробіть від себе все залежне, щоб максимально можливо мотивувати до відповідального ставлення до нього дитини.

Коментарі

Повідомте нам, що ви думаєте ...
ну і, якщо ви хочете щоб Ваш коментар був з аватаром, перейдіть за посиланням щоб отримати Аватар!

Ви маєте Увійти в систему щоб залишити коментар.