Як поводитися з жадібною дитиною

Написала:  
Представленно в рубриці: Виховання

Як поводитися з жадібною дитиною

Кожен з нас стикався з ситуацією, коли діти не могли поділити іграшки. Як у цьому випадку повинні поводитися дорослі, щоб уникнути скандалу і по можливості не повторювати його? Як вести себе з жадібною дитиною? Для початку потрібно зрозуміти причини дитячої жадібності.

Побутує загальноприйнята думка, що більшість дітей до 2 років взагалі не мають поняття «своє-чуже». І лише на третьому році життя малюк починає розуміти, що є предмети (іграшки, книги, одяг і ін), які належать тільки йому. Відповідальність за ці предмети розвиває в дитині почуття самостійності. І небажання ділитися – це вияв свого роду незалежності.

У спірній ситуації можна поговорити з малюком і спробувати умовити його поділитися іграшкою або помінятися. Швидше за все, з першого разу нічого не вийде, але розвивати цю тенденцію спілкування потрібно! Ні в якому разі не варто виривати з рук малюка іграшку і віддавати її іншому! Це призведе до того, що дитина перестане довіряти своїм батькам і стане агресивною у спілкуванні з іншими дітьми, так як вважатиме, що добиватися чогось силою – це природно.

Деякі діти кидаються з кулаками на будь-кого, хто наважиться лише підійти досить близько до їх іграшок! Таку поведінку необхідно методично припиняти! А іноді навіть різко і суворо. Подібна дитяча агресія згодом може перейти у важкі і глибокі форми замкнутості, заздрості і конфліктності.

Найоптимальніший спосіб розрядити обстановку – це відвернути обох дітей. Якщо у вас вийде переключити їх увагу на якусь, затіяну вами, гру, малюки забудуть про предмет суперечки. Для досягнення адекватної реакції у дитини на свої – чужі речі, дотримуйтеся наступних правил.

Правила спілкування з жадібними дітьми

1. Ніколи не називайте малюка жаднюгою та іншими подібними словами! Таке ставлення розвине в маленькій людині глибокі комплекси і добрішим він точно не стане!

2. Не залишайте без уваги будь-який прояв доброти і порядності – хваліть, підтримуйте, схвалюйте!

3. Батьки заздалегідь можуть передбачати конфліктні ситуації і вберегти дітей від них – будьте мудрими! Не варто брати з собою на вулицю або в гості улюблені іграшки, знаючи, що малюк буде гостро реагувати на прохання поділитися ними. Поясніть дитині, що є предмети ігор для дому та вулиці. І, звичайно, намагайтеся самі не бути злими, грубими і жадібними. Дитина завжди копіює поведінку дорослих – пам’ятайте про це!

Коментарі

Повідомте нам, що ви думаєте ...
ну і, якщо ви хочете щоб Ваш коментар був з аватаром, перейдіть за посиланням щоб отримати Аватар!

Ви маєте Увійти в систему щоб залишити коментар.