Як навчити дитину наводити порядок у своїй кімнаті – 6 хитрощів

Написала:  
Представленно в рубриці: Виховання

Як навчити дитину наводити порядок у своїй кімнаті - 6 хитрощів

Через проблеми порядку в дитячій кімнаті зіпсували собі нерви чимало сучасних батьків. Причому, на перший погляд, безлад хвилює, схоже, тільки їх. Дитина ж при цьому абсолютно не помічає ні розкиданого одягу, ні сміття під ногами, ні пилу на комп’ютері. Дратувати все це може його тільки вранці, коли він збирається до школи і нічого не може знайти. Але вже до обіду бажання прибратися пропадає або забувається. Не варто забувати, що є й такі діти, які просто не можуть жити в ідеально чистій кімнаті – вони втрачають всю фантазію і свою творчу натуру. Тому сучасні психологи рекомендують застосувати кілька нескладних “хитрощів” які допоможуть досягти бажаного для батьків:

1. Контейнери для іграшок

Сьогодні в моді красиві і стильні контейнери для іграшок в дитячих. Вони можуть бути навіть цілком підібрані під стиль кімнати. А невгамовній дитині набагато простіше буде закинути всі іграшки в рот величезного крокодила або лева, ніж ретельно розставляти їх по поличках. Так прибиратися дитина стане більш охоче, знаючи, що на це не піде дуже багато часу.

2. Корисні звички

Можна формувати невеликі, але корисні звички у дитини. Так, наприклад, за комп’ютер він сяде, якщо тільки на ньому немає пилу. Або гуляти піде тільки, якщо ліжко заправлене. Але цих звичок не повинно бути надто багато, достатньо трьох-чотирьох для підтримки стерпного порядку.

3. Зручні пристосування

Важливо продумувати зручні пристосування в дитячій, що допомагають підтримувати чистоту. Так, для дисків нехай буде своя коробка, для іграшок – контейнер, для зайвих паперів і скотча – непомітне відро для сміття під столом, а для рюкзака, щоб не валявся під ногами, – свій гачок біля дверей. Не завадить і кошик для брудного одягу, захований в кутку.

4. Поверхні меблів

Фіранки, покриття на меблі та чохли на стільці потрібно придбати, які легко перуться і не однотонні (щоб менше були помітні плями). Всі поверхні меблів не повинні бути світлими, зате  мають легко митися.

5. Шухлядки в столі

Для дрібних речей (ручки, браслети, блокноти) нехай будуть спеціально відведені шухлядки в столі. І не треба батькам заглядати в них.

6. Прибирання за годину

Щотижня, у вибраний день, треба робити з дитиною прибирання на годину. Удвох це буде веселіше, та й дитина буде розуміти, що менше насмітить, менше пізніше витратить часу.

Але не можна карати дитину прибиранням. Йому потрібно прищеплювати любов до чистоти і порядку, але не формувати у нього негативні асоціації.

Коментарі

Повідомте нам, що ви думаєте ...
ну і, якщо ви хочете щоб Ваш коментар був з аватаром, перейдіть за посиланням щоб отримати Аватар!

Ви маєте Увійти в систему щоб залишити коментар.