9 способів навчити дитину ділитися з іншими

Написала:  
Представленно в рубриці: Виховання

9 способів навчити дитину ділитися з іншими

Ми часто засмучуємося, бачачи, що наші дітки поводяться, як маленькі тирани. Ми забуваємо, що малюків потрібно вчити ділитися тим, що у них є. Більше того, маленькі діти не здатні контролювати свою агресію, тому часто намагаються використовувати фізичну силу, щоб відстояти своє право володіння. На щастя, дитину легко навчити ділитися. Потрібно всього лише трохи терпіння і розуміння. Пропонуємо вам дізнатися більше про те, як саме навчити дитину ділитися з оточуючими.

1. Він ще занадто маленький

Якщо вашій дитині менше двох років, немає сенсу вчити його ділитися. Адже маленькі діти не можуть зрозуміти, навіщо потрібно чекати, дотримуватися черги. Їм невідомо поняття власності. Будьте поблажливі до свого малюка. Досить скоро він познайомиться з цими законами суспільства.

2. Чому так складно ділитися?

Чому ж малюки так неохоче діляться своїми іграшками? Для двох-трьох літніх дітей іграшки мають дуже велике значення. Іграшки – це своєрідні інструменти, за допомогою яких малюк пізнає навколишній світ. Відібрати у дитини іграшку те ж саме, що відібрати комп’ютер у дорослої людини, що намагається завершити проект. Природно будь-яка людина відчуває роздратування, коли йому заважають завершити роботу. Маленькі діти не люблять ділитися, тому що вони не розуміють різниці між «ділитися» і «віддавати». Дитина не розуміє, що його іграшку повернуть, а не заберуть назавжди.

3. Пояснюйте!

Якщо ви не говорите дитині, що потрібно ділитися, він ніколи не зрозуміє, що це необхідно. Поясніть малюкові, що йому повернуть його іграшки. Розкажіть йому, чому потрібно ділитися з іншими дітьми. Ви навіть можете показати йому наочно, розігравши можливу ситуацію.

4. Ділитися треба не всім

Будучи дорослою людиною, ви, ймовірно, не хочете ділитися з іншими певними речами. Наприклад, засобами особистої гігієни, косметикою. Так само і діти не хочуть віддавати комусь речі, якими дорожать. Припустимо, ваш малюк спить з м’якою іграшкою, не чекайте, що він без бою погодиться дати комусь улюбленого ведмедя пограти. Поговоріть з дитиною про те, якими речами він готовий ділитися, а якими ні. Це дозволить малюкові відчувати себе господарем ситуації.

5. Не давайте іграшку нікому!

Є кілька виходів із ситуації, коли малюк не хоче ділитися з іншими дітьми. Один зі способів – не дати іграшку, що викликала суперечку, нікому. При цьому поясніть дітям, що забрали іграшку, тому що вони не захотіли ділитися один з одним. Якщо ви будете постійно використовувати цей спосіб, то ваша дитина, в кінцевому рахунку, зрозуміє, що потрібно поступатися і ділитися.

6. По черзі

Спробуйте навчити дитину ділитися з іншими за допомогою таймера. Поставте таймер на 10 хвилин і повідомте малюкові, що після закінчення часу він повинен віддати іграшку іншим дітям. Це допоможе дитині усвідомити, що йому віддадуть іграшку через певний час.

7. Відволікання

Багато батьків використовують метод відволікання. Уявіть, що ваш малюк сперечається з іншою дитиною, хто з них буде грати з велосипедом. Варто вам відвернути їх увагу, показавши іншу іграшку, як він і думати забуде про велосипед. Цей спосіб допоможе малюкові зрозуміти, що у світі безліч іграшок і не потрібно бути власником.

8. Похвала

Діти вчаться тому, що таке добре і що таке погано з допомогою похвали. Тому важливо хвалити і нагороджувати малюка, коли він ділиться з іншими дітьми. Можна навіть купити йому нову іграшку за таку хорошу поведінку.

9. Дозвольте дітям самим розібратися

Коли ваш малюк стане старше, ви вже не зможете вирішувати всі конфлікти в його житті. Тому потрібно припинити втручатися в дитячі суперечки, коли малюк переступить певний віковий етап. Замість цього дозвольте вашій дитині самому шукати компроміси з іншими дітьми. Втручайтеся в ситуацію тільки у разі фізичної розправи дітей один з одним.

Коментарі

Повідомте нам, що ви думаєте ...
ну і, якщо ви хочете щоб Ваш коментар був з аватаром, перейдіть за посиланням щоб отримати Аватар!

Ви маєте Увійти в систему щоб залишити коментар.