4 причини низької самооцінки у дітей

Написала:  
Представленно в рубриці: Виховання

4 причини низької самооцінки у дітей

Низька самооцінка є негативним сприйняттям самого себе. Її ознаки і симптоми включають в себе невпевненість у собі, необґрунтовані очікування, погане ставлення до себе, страх і занепокоєння, підвищену чутливість і необхідність постійного захисту. Якщо ви розберетеся в причинах, через які ваша дитина страждає заниженою самооцінкою, ви зрозумієте, що він переживає і зможете йому допомогти налагодити внутрішній світ.

1. Недбале виховання

Найчастіше негативне ставлення до самого себе розвивається, якщо дитина живе в середовищі де не знаходить підтримки, розуміння і любові. Туга за цим почуттям може наштовхнути його на неадекватні, негативні дії. Вважається, що ті, хто в дитячому віці отримують недостатньо любові та уваги, більш схильні до жорстокості, агресії та порушення психіки в дорослому віці.

2. Приниження

Чи є це фізичною, емоційною або словесною образою, все це може вплинути на ставлення до себе дитини. Він постійно буде шукати причини того, чому його б’ють або називають незграбним, дурним або лінивим. У більшості випадках діти звинувачують себе в тому, що батьки їх не люблять і не поважають. Дитина починає позиціонувати себе жалюгідною істотою, яка не заслуговує кращого ставлення.

3. Надмірна критика

Кожен батько мріє, щоб його дитина, коли виросте, стала успішною. Це бажання змушує деяких батьків занадто тиснути на своїх дітей і часом вимагати від них неможливого. Як правило, вони з презирством або критикою ставляться до того, що їх чадо не відповідає їх стандартам. Це розвиває невпевненість і невизначеність у всіх своїх діях, дитина вважає себе винуватою за те, що не виправдала надій своїх батьків.

4. Зайва вага

Зайва вага не тільки негативно впливає на здоров’я молодого організму, а також є джерелом низької самооцінки. Діти з надмірною вагою часто стають предметом глузувань і жартів з боку однолітків, Це заважає їм знайти друзів і брати участь у спортивних змаганнях. Через те, що гладкі діти часто зазнають дискримінації, вони стають замкнутими і пригніченими, що часто призводить до ще більшого набору ваги.

Тільки турбота, участь і любов батьків допоможе дитині підвищити свою самооцінку і вирости психологічно і фізично здоровим членом суспільства.

Коментарі

Повідомте нам, що ви думаєте ...
ну і, якщо ви хочете щоб Ваш коментар був з аватаром, перейдіть за посиланням щоб отримати Аватар!

Ви маєте Увійти в систему щоб залишити коментар.