Чому не можна курити вагітним?

Написала:  
Представленно в рубриці: Шкідливі звички

palinnya i vagitnstЯкщо тобі байдужа доля твоєї майбутньої дитини, то продовжуй палити. Ну, народиться дитина із заячою губою чи вовчою пащею, подумаєш. Ну, буде постійно хворіти легеневими або серцевими хворобами, або ще гірше хворобами крові. Кого хвилює, що викуривши одну сигарету, нікотин настільки легко проникає в тканини людини, що буває його концентрація в плаценті і утробі дитини вища, ніж у самої вагітної. А з розпаду тютюнових інгредієнтів в організмі матері та плоду утворюються отруйні речовини, наприклад, такий як тіоціанат.

Викуривши одну сигарету, через хвилину у плода наступає легке кисневе голодування через що виникають спазми в кровоносних судинах плаценти. І це тільки після однієї сигарети, а якщо курити постійно? У плоду виникне хронічне кисневе голодування, що пізніше відіб’ється на його фізичному і розумовому здоров’ї. Навіть пасивне куріння може призвести до небажаних наслідків.

Скільки вчених займалися цією проблемою? Скільки статистики, що підтверджує шкоду куріння? А ми все твердим, що ось у кращої сусідки народився здоровий карапуз. А я чим гірше?

Але статистика не бреше. Якщо взяти 100 народжених здорових малюків, то тільки у 23-х з них мами курили. А коли обстежували 100 дітей з особовими дефектами, то у 70 – мами курили.

Як ти думаєш, продовжуючи курити, у твоєї дитини все ще є шанси народитися здоровою?

У цей час вчені взялися за вивчення та докази впливу куріння на генетику. Поки що доказів немає, але експерименти та обстеження показали, що в курящих матерів шансів народити дитину з лейкемією більше, ніж у некурящих.

Всім зрозуміло, що куріння не викликає ряд дитячих патологій, але стовідсотково підвищує ризик їх виникнення. Хочете ризикнути? А потім бігати по лікарнях з дитиною і звинувачувати кого завгодно, тільки не себе?

Але, що робити, якщо не можеш відразу кинути палити? А цього робити не треба. Кидати треба поступово, щоб не травмувати себе і свій організм. Радимо почати з кількості викурених сигарет, яке доводимо до мінімуму. Далі замінюємо їх на більш легкі. А тижнів через три повністю кидаємо палити.

І ти відчуєш (крім ломки), як організм починає відновлюватися. Так, через 20-30 хвилин в тебе нормалізується робота серця, а через 2-3 години – робота легень. На наступний день твій організм нарешті позбудеться від шкідливих речовин, викликаних курінням. І тільки через місяць ти перестанеш відчувати тютюнозалежність. А через три місяці твій організм стане таким, як ніби ти й не курила, всі тютюнові шлаки виведуться з організму.

Коментарі

Повідомте нам, що ви думаєте ...
ну і, якщо ви хочете щоб Ваш коментар був з аватаром, перейдіть за посиланням щоб отримати Аватар!

Ви маєте Увійти в систему щоб залишити коментар.