Фізіологічний метод контрацепції

Написала:  
Представленно в рубриці: Протизаплідні засоби

fiziologichnii metodФізіологічний метод заснований на тому, що зачаття може відбутися лише за статевої близькості, що відбулася незадовго до або безпосередньо після овуляції. При цьому враховується, що життєздатність сперматозоїда становить приблизно 2 – 3 дні, а яйцеклітини – доба. Про всяк випадок слід додати 2 – 3 дні.
За бажання завагітніти статева близькість рекомендується саме в дні овуляції, а при прагненні попередити вагітність у зазначені дні потрібно або утриматися, або застосовувати протизаплідні засоби. Для визначення часу стриманості або, як кажуть, «небезпечного» і «безпечного» періоду користуються таким методом.

При регулярному менструальному циклі з числа складових його днів потрібно відняти 18, щоб визначити перший день «небезпечного» періоду, і 11 – для визначення останнього дня. Наприклад, при регулярному 28-денного менструального циклу «небезпечний» період триває від 10-го до 17-го дня включно.

При нерегулярному менструальному циклі з числа днів найбільш короткого періоду в минулому році віднімають 18, а з найбільш тривалого – 11. Наприклад, у жінки найбільш короткий менструальний цикл в минулому році склав 24 дні, найбільш тривалий – 29 днів. У цьому випадку «небезпечний» період триває від 6-го до 18-го дня включно.

Ефективність методу значно підвищується, якщо щомісяця протягом року акуратно ведеться менструальний календар і вимірюється температура в області прямої кишки (бажано 3 міс. підряд). Користуватися слід одним і тим же термометром до вставання з ліжка щодня, починаючи з того дня, коли кровотеча при менструації остаточно припинилася, до початку наступної менструації. При нормальній функції яєчників протягом першої половини циклу температура залишається на рівні нижче 37 ° С, а по друге, коли настає овуляція, швидко падає, потім підвищується на кілька десятих градуса.

У нормі температурна крива носить двофазний характер: відсутність підйому до овуляції і підйом – в період її настання ( «небезпечний» період).

Фізіологічний метод запобігання вагітності доцільний, якщо в «небезпечні» дні застосовуються запобіжні засоби, менструальний цикл є нормальним (місячні постійно наступають на одні, і ті ж дні), жінка щодня вимірює температуру.

Коментарі

Повідомте нам, що ви думаєте ...
ну і, якщо ви хочете щоб Ваш коментар був з аватаром, перейдіть за посиланням щоб отримати Аватар!

Ви маєте Увійти в систему щоб залишити коментар.