Прикріплення ембріона до матки

Написала:  
Представленно в рубриці: Планування вагітності

Прикріплення ембріона до матки

Вагітність у жінки настає не відразу. Запліднена яйцеклітина повинна пройти шлях довжиною в сім днів, щоб у стані бластоцисти прикріпитися до стінки матки і стати повноцінним ембріоном. Цей процес називають імплантацією, а щоб він пройшов успішно, потрібно кілька умов, від яких залежить життя майбутньої людини.

По-перше, стінки матки повинні бути сприйнятливі і готові до імплантації, по-друге, з зиготи запліднена яйцеклітина повинна стати справжнім клітинним організмом, що складається з парних хромосом, і, нарешті, по-третє, бластоциста повинна пройти весь шлях по фаллопієвих трубах і не зачепитися ні за одну їх стінку, інакше вагітність буде вважатися позаматковою.

Як розвивається ембріон?

Відразу після статевого акту сперматозоїди починають атакувати яйцеклітину, яка знаходиться в післяовуляційному періоді. Після того, як запліднення відбулося, повинна пройти доба, перш, ніж яйцеклітина розділиться на дві частини і стане зиготою.

Після цього розподіл відбувається постійно, поки нова клітина в своєму складі не буде нараховувати 32 парні хромосоми. Якщо розглянути її під мікроскопом, то клітина в цей момент нагадує кульку з опуклостями, наповненими безбарвною рідиною. Таку клітку називають бластоцистою. Весь процес розподілу і руху до мети відбувається протягом тижня, після чого запліднена яйцеклітина досягає матки і через 2-3 дні прикріплюється до однієї з її стінок (зовнішньої чи внутрішньої). Тепер це – ембріон або плодове яйце, яке буде рости і отримувати живлення з материнського організму через стінки жіночого дітородного органу.

Коли ембріон прикріплюється до матки?

Якщо рахувати дні після статевого акту, то ембріональний розвиток плода починається на 8-9 день після запліднення. Щоб ембріон став повноцінним, потрібно, щоб прикріплення виявилося позитивним. Якщо зовнішній шар ендометрія слабкий і йому не вистачає поживних речовин, то у жінки підуть місячні і відбудеться мимовільний викидень (стінки матки “відривають” майбутній плід, і у жінки починається нове дозрівання яйцеклітини). При успішному прикріпленні ембріона організм починає виробляти гормон ХГЧ, плацента дозріває до потрібного стану, щоб плід остаточно прижився всередині і отримував поживні речовини з шару ендометрію.

Чи можна відчути ембріон?

Симптоми прикріплення ембріона до матки може відчути кожна жінка, так як з цього моменту в її організмі відбуваються якісні зміни.

Сам процес прикріплення ембріона – час, який може займати 2-3 дні, якщо стінки матки не готові до «злиття», тому в цей період жінка може відчувати тягучий біль внизу живота, які зазвичай супроводжуються кров’яними виділеннями із слизом. Як тільки імплантація буде успішно завершена, всі больові відчуття пройдуть.

Якщо ембріон підійшов до матки, базальна температура буде дещо знижена. Її можна перевірити з ранку, не встаючи з ліжка. Якщо ви хочете точно знати, чи вагітні, можна кілька разів протягом тижня вимірювати температуру в прямій кишці і простежити за динамікою. У день, коли вона стане нижче на 2-3 ° C, і настає імплантація.

Серед супутніх ознак ембріонального розвитку можна назвати ранній токсикоз, зміни настрою, запаморочення і прискорений пульс. Але пам’ятайте, що дана симптоматика є не основною і, якщо тест показує одну смужку замість бажаних двох, значить, ембріон не пройшов шлях свого розвитку, і вам потрібно буде чекати наступної овуляції.

Коментарі

Повідомте нам, що ви думаєте ...
ну і, якщо ви хочете щоб Ваш коментар був з аватаром, перейдіть за посиланням щоб отримати Аватар!

Ви маєте Увійти в систему щоб залишити коментар.