Чоловіча післяродова депресія

Написала:  
Представленно в рубриці: Сім'я

Чоловіча післяродова депресія

Найчастіше післяродова депресія зустрічається у жінок. Це явище виникає внаслідок ряду причин: фізична втома, порушення гормонального фону. Але іноді спостерігаються випадки чоловічої депресії.

Причини чоловічої післяпологової депресії

Виникає питання, чому молодому батькові страждати від депресії? Адже не він виношував і народжував дитину. Та й після появи малюка на світ він більшу частину часу проводить на роботі. Нерідко, повертаючись додому, молодий тато замість того, щоб провести час з малюком, в кращому випадку, прикривається втомою, а в гіршому витрачає свій час на комп’ютерні ігри або спілкування з друзями. Жінка не може зрозуміти, чому батько не може приділяти дитині більше часу.

Якщо ваш чоловік з завзяттям і захопленням не виконує роль батька, не поспішайте сипати докорами і читати моралі. Тим більше не варто вдаватися до шантажу і наводити приклади хороших дбайливих батьків з числа спільних знайомих. Можливо, молодий тато, який так чекав народження сина чи дочки, просто перебуває під впливом чоловічої післяпологової депресії. А виникає вона, тому що чоловік може бути не готовим до тієї відповідальності, яка на нього звалилася з народженням первістка або він по-іншому представляв своє батьківство і тепер відчуває себе загнаним у кут. У чоловіків на підсвідомому рівні спрацьовує захисна реакція на дратівливі їх обставини і вони намагаються прибрати їх зі свого життя. Можливо, тому більшість молодих сімейних пар розлучаються протягом року після народження дитини.

Чоловіча післяродова депресія – шукаємо вихід

Нерідко народження дитини не зміцнює шлюб, а навпаки, руйнує його фундамент. У сім’ї з’являються сварки, конфлікти і непорозуміння. Тому, якщо ви любите свого чоловіка і хочете зберегти сім’ю, треба допомогти йому подолати цю депресію.

Любов і турбота. Якщо ви помітили, що у чоловіка спостерігається післяродова депресія, то оточіть його турботою і увагою. Це важко, адже турбота про «маленьку грудочку» забирає всі сили і час, але пам’ятайте, що чоловіки в такий момент немов діти, теж потребують вашої турботи і ласки. Іноді вони можуть ревнувати до дітей, вважаючи, що тепер всю вашу увагу зайнято виключно дитиною. Переконайте свого партнера, що ваша любов не зменшилася, а навпаки, почуття стали тільки міцнішими.

Показуйте чоловікові, як ви його любите і цінуєте. Зустрічайте його з роботи з посмішкою і теплою вечерею і повірте, ваші знаки уваги не залишаться не поміченими. І крім цього, не забувайте приділяти увагу собі: охайний одяг, чисте волосся і манікюр.

Спілкування з малюком. Багато мам і бабусь просто не дають молодому батькові проявити свої батьківські якості. Навіть самі прості, якщо татові довірили змінити дитині підгузки, то знаходяться порадники, які вчать, що він робить не так як треба. І як же тут з’явитися впевненості? Якщо ви хочете, щоб чоловік встановив контакт з дитиною, залиште його з малюком на певний час. Після закінчення цього терміну, не поспішайте виривати немовля з рук батька і розпитувати чи все він зробив правильно. У процесі поцікавтеся, чи не потребує чоловік підказку, запитаєте, що відчуває чоловік.

І ще одна дуже важлива порада. Намагайтеся не вживати займенник «ми»: ми поїли, ми поміняли підгузник. Те, що ви ототожнюєте себе з дитиною, в цьому немає нічого поганого. Але дружині відводиться просте «ти». Він відчуває себе частиною з вами і малюком. Намагайтеся стежити за своєю мовою, ототожнюйте дитину з чоловіком, чоловіка з вами. Використовуйте займенник “ми”, коли говорите про свою сім’ю в цілому. І тоді повірте, все у вас буде добре!

Коментарі

Повідомте нам, що ви думаєте ...
ну і, якщо ви хочете щоб Ваш коментар був з аватаром, перейдіть за посиланням щоб отримати Аватар!

Ви маєте Увійти в систему щоб залишити коментар.