Хочеться поділитися …

Написала:  
Представленно в рубриці: Аборт

abort istoriaЯ сама пережила аборт, і те почуття провини і сорому, яке тепер лежить на мені, не описати словами. Я хотіла б поділитися з вами своїми враженнями від аборту – може бути, після публікації цього тексту абортів стане менше.

Я пам’ятаю дуже чітко, як заходжу в просторе приміщення з білими стінами і бачу прямий  коридор, у глибині якого губляться обриси предметів. У кімнаті по ліву руку від мене стоять і розмовляють лікарі, на них блакитні халати, і говорять вони, не приглушаючи свого голосу, голосно, виразно і чомусь надто різко.

– Чого трясешься? – Запитує жінка-лікар. – Народжувати треба, раз трясешься, а якщо не можеш народжувати – так зробимо все і справі кінець.

Вона проводить мене в іншу кімнату, і я вперше за довгий час починаю відчувати сильне тремтіння, з яким неможливо впоратися – великі судоми, які прокочуються по  моїх ногах, і які нічим не можна заспокоїти. Мені починає здаватися, що в мене жар, і вся справа лише в температурі приміщення, в якому я опинилася. Крізь вікно я бачу будинку і небо, все це дуже сіре, тьмяне і наче світло втратило. У кімнаті чотири ліжка, що стоять в ряд досить близько одне до одного. Потрібно роздягтися догола. Я стягують з себе чоботи і джинси, потім настає черга блузки і нижньої білизни. Холодно. Так набагато холодніше. Мені потрібно надіти на себе напівпрозору блакитну накидку і одноразові бахіли на голі ноги. Потім наказано лягти. Я відчуваю страх, який грудкою піднімається до самого горла, і я закриваю обличчя руками, щоб хоч якось відволіктися. Поряд зі мною лежить інша пацієнтка – вона ледве говорить українською мовою і дивиться на мене переляканими і співчуваючими очима.

– Чому? – Ставить вона, як може, питання. – Та людина, він чоловік?

– Ні, – відповідаю я, і додаю, – мені страшно.

Вона киває головою у відповідь і ще говорить, говорить багато і невиразно. Потім відчиняються двері.

– Кого візьмемо? Цю? – Чується голос лікаря.

Вони відводять мою сусідку, але потім дуже швидко, через пару хвилин, повертають її в палату, бо перед наркозом не можна їсти, і тепер їй потрібно чекати тут ще годину. Тепер вони дивляться на мене.

– Іди ти.

Я встаю і не бачу практично нічого, крім лікаря та ще двох жінок. Мені потрібно подолати коридор, він дуже невеликий, але мені хочеться думати, що він довгий, дуже довгий.

– Вставай на ваги.

Вони маленькі, ці ваги. Стрілка кидається в середині між позначками «50» і «60», але я не можу розібрати точно, схожу з них. Тепер операційна. Треба сісти на крісло, поряд з яким стоїть циліндричної форми тумба зі шлангом, прикріпленим до неї. Я залізла на крісло, і жінка починає рухати мене до себе, – мені страшно так, що хочеться кричати. Я бачу навпроти себе велике вікно і білу стіну, але потім я повертаю голову і бачу обличчя лікаря, який набирає у шприц ліки. Я бачу це обличчя дуже виразно, у нього прямий ніс та великі очі якогось темного відтінку, я хочу зловити в них хоч крихту співчуття, але його немає, і сльози починають котитися з моїх очей. Я плачу, я не можу зупинитися. Я не видаю ні звуку, але я плачу так, як у дитинстві – безпорадно і тихо. Жінка перев’язує мені обидві ноги джгутом. Те ж саме робить лікар і з моєю рукою.

– Стискай та розтискай кулак. У тебе дуже тоненька ручка і взагалі не виражені вени. Важко буде потрапити.

Я стискаю кулак якомога міцніше, але розумію, що сил навіть для цього недостатньо.

– Якщо ти будеш плакати, то тебе не візьме наркоз.

Шприц, голка. Голова жінки між моїх ніг і слова:

– Укол пішов.

Вона дістає якийсь металевий і досить довгий інструмент. Я закриваю і знову відкриваю очі – так повторюю рівно 2 рази. Рівне 2 рази в моїй голові майнула думка про те, що я поки у свідомості.

Я відчуваю холод і вібрацію, яка йде від шиї до голови, повільно – спочатку до вух, потім …

Мій крик. Я кричу кілька разів, і від цього ж і відкриваю очі.

– Мені боляче!

Я лежу в палаті, накрита пледом, на моїх ногах шкарпетки. Я відчуваю дуже сильну, небувалу раніше біль в низу живота і запитую у сусідки:

– Мені вже все зробили? Мені правда все зробили?

– Так, так, – каже вона. – Лікар тебе приніс на руках. Скоро поведуть мене. Ти полеж небагато.

Я вдягаю білизну, одяг, годинник. Входить лікар і робить мені укол. Потім прийшов час УЗД. Я встигаю подивитися на екран і побачити, що чорної плями, усередині якої лежала, згорнувшись, маленька людина, вже немає. Ще годину тому вона була. ЇЇ немає. ЇЇ не буде. Людина залишилася в кімнаті з білими стінами, вміст насоса потім викинуть або виллють, і не буде цієї людину, якій я була матір’ю.

А потім настає стан розм’якшеного мозку і притуплення свідомості. Ми їдемо в машині. Я сиджу і крізь одяг бачу свої руки, які ніби зсередини світилась, і тонкі сині вени, в яких спочиває моя кров. Моя душа відділена від мене, я тільки дивлюся на свої пальці, що спочивають на колінах і тремтячі від холоду – я бачу їх, але не відчуваю, це просто предмети, які не мають прямого відношення до мого тіла. Мені хочеться посміхатися від того, що я зовсім нічого не відчуваю, – ніякого болю, ніякого страху і ніякого щастя. Щастя більше немає. Чи буде воно? …

Коментарі

Повідомте нам, що ви думаєте ...
ну і, якщо ви хочете щоб Ваш коментар був з аватаром, перейдіть за посиланням щоб отримати Аватар!

Ви маєте Увійти в систему щоб залишити коментар.