Щеплення – питання і відповіді

Написала:  
Представленно в рубриці: Щеплення

privuvkaЯкби вакцин не існувало взагалі, було б набагато більше випадків захворювань, і разом з ними більше серйозних побічних ефектів.

Імунізація дає гарантію, що дитина не захворіє?
Вакцини забезпечують ефективний і довгостроковий захист від хвороб. Тим не менш, вони не гарантують, що людина ніколи не захворіє. Іноді це трапляється тому, що організм не виробив достатньої кількості антитіл.

Слід пам’ятати, що деякі діти в силу особливостей своєї імунної системи можуть захворіти інфекційним захворюванням, не дивлячись на проведену вакцинацію. Однак слід зазначити, що такі діти хворіють легкими формами хвороби, без серйозних ускладнень і не вмирають.

Захворювання почали зникати до початку застосування вакцин, просто з причини кращою санітарії та гігієни?
Поліпшення соціально-економічних умов безсумнівно вплинуло на зменшення кількості захворювань. Якісне харчування, застосування антибіотиків і інші методи лікування збільшили показник виживання серед хворих; менш тісні умови проживання перешкоджають розповсюдженню захворювань; зниження народжуваності зменшило число контактів в сім’ях. Але, якщо подивитися на статистику щеплень і частоту захворювань, то стає очевидним, що значне зниження рівня захворюваності збігається у часі з початком використання вакцин.

Шкідливо одночасно робити щеплення від декількох захворювань?

Численні дослідження показали, що рекомендовані вакцини так само ефективні в поєднанні, як і окремо, і така комбінація не збільшує ризик появи небажаних побічних ефектів.

Імунізація тепер не обов’язкова?
Це невірно. Нема специфічних способів лікування поліомієліту, кору, свинки, краснухи та багатьох інших вірусних інфекцій. Лікування коклюшу антибіотиками приносить користь тільки в тому випадку, якщо воно розпочато на ранній стадії хвороби.

Щеплення знижують природний імунітет людини?
Ні, це не так. Імунна реакція дуже специфічна, антитіла виробляються до певного мікроорганізму. І при цьому вироблення антитіл у відповідь на введення протикорової (або будь-який іншої) вакцини ніяк не впливає на здатність виробляти антитіла до інших інфекцій.

Календар щеплень
В Україні розроблено і затверджено календар профілактичних щеплень, згідно з яким усім здоровим дітям повинні бути зроблені наступні щеплення:

– Проти туберкульозу: 3-5 день життя, 7 років, 14 років;

– Проти поліомієліту: 3, 4, 5 міс., 3 роки, 6 років, 14 років;

– Проти коклюшу, дифтерії, правця: 3, 4, 5 міс., 18 міс.;

– Проти дифтерії, правця; 6 років, 11 років, 14 років;

– Проти кору: 12 міс., 6 років;

– Проти краснухи: 12 міс., 15-16 років (дівчатка);

– Проти паротиту: 12 міс.,

– Проти гепатиту В: 1, 2, 7 міс.

Деякі батьки бояться робити щеплення дітям, які мають відхилення у здоров’ї. Однак, такі малюки мають слабкий природний захист, тому в штучному захисті потребують ще більше, ніж абсолютно здорові діти.

Коментарі

Повідомте нам, що ви думаєте ...
ну і, якщо ви хочете щоб Ваш коментар був з аватаром, перейдіть за посиланням щоб отримати Аватар!

Ви маєте Увійти в систему щоб залишити коментар.