Чому я не роблю щеплення своїй дитині!

Написала:  
Представленно в рубриці: Щеплення

shcheplennaПозитивна реакція Манту не є доказом інфікування на туберкульоз, а негативний результат не дає гарантії відсутності захворювання. Заяви про те, що ускладнення після щеплень трапляються дуже рідко, м’яко кажучи, неправдиві. У кількох дітей моїх знайомих такі ускладнення були, і батьки витратили місяці й роки на лікування та реабілітацію. Проте жоден з цих малюків не потрапив в горезвісну статистику поствакцинальних ускладнень: лікарі, як водиться, «не побачили» зв’язку з вакцинацією, а батькам було не до розборок і судів – весь час і сили вони витрачали на відновлення своїх дітей. Моєї близької знайомої,  в півтора року повністю втратила слух після чергового щеплення, лікар так і сказала: «Навіщо вам з’ясовувати, хто винен? Для вас зараз головне визначитися, що ви можете зробити для своєї дитини. Цим і займіться ». Можливо, на тому й будується розрахунок прихильників вакцинації?

Але навіть коли батьки знаходять сили на боротьбу, вони програють у сутичці з системою охорони здоров’я. Два роки батьки дітей, отруєних пробою Манту, не можуть знайти навіть відповідь на запитання, що саме ввели їхнім дітям під виглядом туберкуліну (див. «СЕЙЧАС», «Поголовна вакцинація: українські школярі гірше худоби»). Попри те, що буквально через годину після введення туберкуліну дітям стало настільки погано, що їх госпіталізували, сьогодні всі патології класифікуються лікарями як «природжені».

Майже до трьох років я робила своїй дочці щеплення, оскільки була переконана в їх безперечній користі. Відмовилися ми від них спочатку тимчасово – з-за сильної алергії. Однак наполегливість дільничного лікаря і її бажання зробити Манту за будь-яку ціну явно хворій дитині змусили мене сказати «ні» вже більш твердо. Я без зусиль знайшла інформацію про те, що насправді позитивна реакція Манту не є доказом інфікування на туберкульоз, а негативний результат не дає гарантії відсутності захворювання. Таким чином, робити пробу Манту, тим більше дитині з сильною алергією, не було абсолютно ніякої необхідності! Я розумію, що для системи зручніше, щоб проби Манту були зроблені всім, але … у держави дітей багато, а в мене – одна.

Після прийняття цього рішення і доволі гучної сварки з педіатром я почала шукати відповідь на головне для мене питання. Що ймовірніше: що нещеплена дитина захворіє жахливою хворобою або що щеплений отримає поствакцинальні ускладнення? Судячи з літератури, яку мені вдалося роздобути і прочитати, виявилося, що ймовірність отримання поствакцинального ускладнення набагато вища. При цьому ніхто не дає гарантію, що, отримавши щеплення, моя дитина не захворіє на краснуху або туберкульоз. Більше того: ніхто не гарантує, що, захворівши, щеплена дитина перенесе ці хвороби легше!

Велика частина з того, що говориться про необхідність поголовної вакцинації, – це неаргументована пропаганда, в першу чергу, розрахована на батьківський страх перед жахливими хворобами. Передбачаючи камені, які полетять у мій город, відразу зазначу, що звинувачувати мене в упередженості або в тому, що мною була вивчена тільки одна точка зору, щонайменше, нерозумно: адже я не збиралася пропагувати чиюсь позицію. Я витрачала свій час на вивчення цього питання, тому що мова йшла про здоров’я моєї дитини!

Вже 10 років я не роблю своїй дочці щепленя. За цей час не раз доводилося вислуховувати неприємні речі з боку медпрацівників, родичів і навіть сторонніх людей, випадковим чином які втягнуті в дискусію. Окрема розмова – це шкільні медсестри, які вважають себе істиною в останній інстанції. Останній раз наша розмова з приводу спірності необхідності вводити дитині туберкулін закінчилась фразою: «Хвороба дитини – це зовсім не причина не робити їй Манту!». Ця репліка остаточно переконала мене в марності усіляких дискусій. Вже котрий рік я пишу відмову від вакцинації, текст якої вивчила напам’ять: «Заявляю про відмову від усіх профілактичних щеплень, а також проби Манту, флюорографії й інших процедур, пов’язаних із введенням в організм сторонніх речовин або iонiзуючих випромінювань моїй дитині …».

Коментарі

Повідомте нам, що ви думаєте ...
ну і, якщо ви хочете щоб Ваш коментар був з аватаром, перейдіть за посиланням щоб отримати Аватар!

Ви маєте Увійти в систему щоб залишити коментар.