Затримка місячних у дівчаток

Написала:  
Представленно в рубриці: Хвороби

Затримка місячних у дівчаток

Статеве дозрівання дівчаток, яке не слід плутати з початком менструацій, зазвичай починається з 9-10 років. Запускається складна гормональна перебудова, яка може протікати без збоїв і порушень завдяки гарному режиму дня, збалансованому харчуванню, та залежить від спадковості, фізичних навантажень, хронічних захворювань. І вже у віці 12-13 років можуть початися перші місячні. Але, разом з цим можлива затримка місячних у дівчаток.

Відмова від гарячого, перекуси, дієти, – все це може призвести не тільки до порушення роботи травної системи, але і до проблем гінекологічного характеру. Нерідко через недосипання і неправильне харчування в організму просто не вистачає сил впоратися з навантаженням. Важливо вживати збалансовану їжу: супи, рибні та м’ясні страви, салати.

До затримці місячних у дівчаток і нерегулярності менструального циклу призводять важкі фізичні навантаження при заняттях професійним спортом, аеробікою, танцями, фітнесом. Слід відкоригувати навантаження або тимчасово припинити заняття.

Наявність ендокринних інфекційних захворювань впливають на менструальну функцію. Переохолодження організму сприяють запаленню сечостатевої системи, що негативно відбивається на тривалості менструального циклу, рясні кровотечі, хворобливості місячних.

Затримка місячних у дівчат можлива через стреси та душевні переживання. У цьому випадку слід уникати надмірних хвилювань і заспокоїтися.

Слід врахувати, що цикл може бути нестійкий протягом 1,5-2 років. За цей час цикл може, як зменшуватися, так і збільшуватися, інтенсивність виділень також може коливатися від 3 до 7 днів.

Причин затримок місячних у дівчаток і дівчат виділяють досить багато. Важливо не залишатися з проблемою один на один, сходити на консультацію до дитячого гінеколога, який зможе з’ясувати причини.

Коментарі

Повідомте нам, що ви думаєте ...
ну і, якщо ви хочете щоб Ваш коментар був з аватаром, перейдіть за посиланням щоб отримати Аватар!

Ви маєте Увійти в систему щоб залишити коментар.