Внутрішньочерепна пологова травма і асфіксія

Написала:  
Представленно в рубриці: Хвороби

travmaПід внутрішньочерепною родовою травмою у новонароджених мають на увазі пошкодження центральної нервової системи і порушення її функції, що виникли в процесі пологів. Розлад функції центральної нервової системи наступає в результаті різних відхилень від нормального перебігу пологів – при затяжних або швидких пологах, ранньому і передчасному відходженні навколоплідних вод та ін. Клінічні прояви внутрішньочерепної травми у новонароджених надзвичайно різноманітні. Тому всі діти, що народилися в ускладнених пологах, в перші 3 доби життя мають потребу в спокої.

У зв’язку з тим що ссання грудей є важким фізичним навантаженням для дитини, прикладати її до грудей можна тільки після повної ліквідації всіх гострих явищ внутрішньочерепної травми, причому перший раз груди дають тільки на 3 – 5 хв у присутності медсестри, а на всі інші годування дають зціджене грудне молоко. На наступний день годують вже 3 рази грудьми. За повного благополуччя на 3-й день від початку прикладання до грудей (іноді на 4 – 5-й день) дитини можна повністю перевести на грудне вигодовування.

Терміни виписки з пологового будинку таких дітей в кожному випадку строго індивідуальні.

Дитина, котра перенесла родову травму або асфіксію, звичайно ослаблена і потребує особливо ретельного догляду і строгого дотримання санітарно-гігієнічного режиму і режиму вигодовування. Обов’язково вчасно вводити фруктові та овочеві соки, овочі, овочеві та м’ясні навари.

Дуже важливі профілактичні заходи, спрямовані проти рахіту. Профілактичні щеплення протипоказані. Дитина має потребу в систематичному спостереженні не тільки дитячого лікаря, але і невропатолога.

Внутрішньочерепна пологова травма небезпечна своїми наслідками. У результаті її можливо уповільнений розвиток органів чуття: пізніше, ніж у здорових дітей, з’являються зорове і слухове зосередження, рідко виникає радісний стан. Часто такі діти підвищено збудливі. У перші місяці життя вони довго без причини плачуть, кричать, погано сплять. Сон у них поверхневий, причому іноді вони вночі не сплять, а вдень сплять. Може порушуватися і емоційна сфера.

У дітей, які перенесли внутрішньочерепну родову травму, спостерігаються також розлади вроджених рефлекторних рухів, які в подальшому можуть призвести до складних наслідків.

Нерідко ці явища поєднуються з підвищенням тонусу різних груп м’язів, що може бути причиною порушення тих чи інших рухів, виникають також парези і паралічі.

Для відновлення правильного м’язового тонусу і нормальних рухів призначають масаж і лікувальну гімнастику, проводять корекцію положення кінцівок, фізіотерапевтичні процедури амбулаторно. Основами масажу і гімнастики мати повинна оволодіти сама.

Коментарі

Повідомте нам, що ви думаєте ...
ну і, якщо ви хочете щоб Ваш коментар був з аватаром, перейдіть за посиланням щоб отримати Аватар!

Ви маєте Увійти в систему щоб залишити коментар.