Дитячий фітнес

Написала:  
Представленно в рубриці: Гімнастика

Дитячий фітнес

Завдання і переваги і відмінності дитячого фітнесу від фізкультури

Останнім часом спорт-клуби пропонують таку послугу, як дитячий фітнес, яка протягом декількох років стала широко відомою і популярною. Для деяких батьків це свого роду альтернатива дитячому садку, а інші вважають, що це непотрібна забава, за яку ще потрібно платити. Дійсно, навіщо витрачати зайві гроші, якщо дитина може займатися фізкультурою в навчальному закладі? Природно всі батьки бажають, щоб їх дитина була здорова і гармонійно розвивалася. Але на шкільну фізкультуру надії мало. І це пов’язано не тільки з низькою кваліфікацією педагогів (на жаль, іноді буває і таке). Тому варто подумати про дитячий фітнес.

Дитячий фітнес для всіх 

Практично у всіх клубах дітей ділять на вікові категорії. Займатися дитячим фітнесом можуть діти від півтора року і до 15 років. Залежно від віку ці діти займаються в різних підгрупах.

Чим відрізняється дитячий фітнес від фізкультури

По-перше, перед дитячим фітнесом і фізкультурою стоять різні завдання. Учитель фізкультури мріє про спортивні досягнення своїх підопічних, тому виховує з дітей хороших спортсменів. Звичайно, ніхто не зменшує значення спорту. Однак не у кожної дитини є спортивний азарт і суперництво, тому багато дітей втрачають інтерес до тренувань і вони намагаються всіляко від них ухилятися. А якщо не виходить уникнути уроків не улюбленої ними фізкультури, то вони будуть без інтузіазму виконувати вправи.

На відміну від шкільної фізкультури, перед дитячим фітнесом не стоїть завдання виростити з дитини справжнього чемпіона. Найчастіше, діти, у яких є спортивний потенціал, не потребують додаткових стимулів, щоб тренування були ще ефективнішими. У чому ще полягають основні відмінності дитячого фітнесу від звичайної фізкультури?

Дитячий фітнес не примушує дитину робити те, чого вона не хоче. Дуже часто маленькі діти не розуміють, що фізична активність корисна для здоров’я і необхідність виконання тих чи інших вправ. Але діти розуміють, що якщо фітнес-тренер хоче, щоб вони виконували дурні незрозумілі вправи, йому потрібно добре постаратися, щоб переконати їх робити ці дурні вправи (як важко довести дитині, що це корисні вправи). І ось здається, стоїть нерозв’язне завдання. Адже якщо дитина не буде робити те, що вона не хоче робити, тому для того, щоб вона щось зробила, необхідно, щоб вона цього захотіла. Основа вдалого дитячого фітнесу – це не ефективний набір вправ, а правильна мотивація.

Для того щоб дитина виявила бажання виконувати ті чи інші вправи, вони повинні проводитися в ігровій формі, тоді фітнес буде цікавою розвагою для дитини. Більше того на заняттях дитячим фітнесом не можна змушувати дитину виконувати вправи. Оманлива думка, що якщо діти маленькі, то вони слухняні. Але насправді, така риса характеру, як впертість у дитини розвивається першою. Саме тому на заняттях дитячим фітнесом намагаються зацікавити дитину.

Коментарі

Повідомте нам, що ви думаєте ...
ну і, якщо ви хочете щоб Ваш коментар був з аватаром, перейдіть за посиланням щоб отримати Аватар!

Ви маєте Увійти в систему щоб залишити коментар.