4 мотиви працюючих мам

Написала:  
Представленно в рубриці: Корисні поради

4 мотиви працюючих мам

Працююча мама – не рідкість в сучасному світі. Які б мотиви не ворушили жінками, які залишають малюків і йдуть заробляти гроші, почуття провини і занепокоєння за чадо притаманне практично кожній.

1. Почуття провини

Тим часом, психологи стверджують, що часто реальних проблем не існує, лише тривожність і обтяжлива совість усвідомлення того, що улюблена крихітка залишилася вдома і не отримує маминої уваги.

Працюючі жінки з малими дітьми були завжди і завжди вони відчували почуття провини.

По суті, дитину не хвилює, працюєте ви чи ні, багато ви заробляєте чи ні, головне, щоб вона постійно відчувала любов і турботу. Муки совісті мають місце бути в тому випадку, якщо ми навмисно обмежуємо малюка в спілкуванні з мамою, а не тоді, коли намагаємося покращити життя домочадців.

2. Чесність

Важливий момент: з дітьми треба бути чесними. Не важливо, що змусило вас вийти на роботу – фінансові труднощі, бажання самореалізуватися, нудьга і туга, приховувати реальних причин від малюка не треба. Як і не треба згущувати фарби і драматизувати: «Ми будемо сидіти голодними, якщо я не буду працювати». Краще говорити про свою роботу в позитивному ключі: «Я ходжу на роботу, тому що мені там подобається і ми можемо дозволити собі купувати тобі багато цікавих іграшок, ти ж хотів радіокерований вертоліт?».

Зізнаватися в тому, що вам подобається те, чим ви займаєтеся – не соромно. НЕ слід думати, що говорячи дітям про те, що ви відчуваєте задоволення від роботи, ви міняєте їх на кар’єру. Показуючи те, що робота приносить вам багато позитивних емоцій, ви даєте малюкам стимул прагнути до доброго навчання і не занижуєте його самооцінку і, в майбутньому, до самореалізації в професії. Можливо, ваш позитивний досвід допоможе їм самим зробити вибір на користь того чи іншого роду діяльності.

3. Гордість за маму

Працюючою мамою діти пишаються частіше. Дитина завжди відчуває благоговіння перед батьками, якщо вони цікаві, успішні люди, які щасливі у своїй професії.

Якщо вийти на роботу вас змушує життєва ситуація, то будувати з цього трагедію не варто. Дитині інформацію про те, що вам доводиться працювати потрібно доносити акуратно, не говорити часто, що ви з задоволенням би сиділи вдома з ним, замість того, щоб йти заробляти гроші.

4. Ділова мама

Працююча мама, бажаючи спокутувати свою відсутність вдома, нерідко завалює дитину подарунками, потурає йому у всьому. Якщо мама відчуває себе впевнено і спокійно, то образ такої діловий мами цілком органічно вписується в дитячу картину світу, якщо «купує» любов малюка, то завідомо штовхає його на тонку гру і маніпуляцію. А якщо підключається батько, який регулярно відчитує жінку за те, що вона мало часу приділяє сім’ї і дому, малюк заручається підтримкою і батька і може просити що завгодно: купити іграшки і його друзям, новий конструктор Лего, будиночок для Барбі і т. д. Не доводьте до маніпуляцій чоловіком і дітьми, припиняйте їх на корені.

Головне, щоб діти відчували те, що вони потрібні. І чим більше ви будете показувати це, тим більше шансів, що ви досягнете успіху і на роботі, і в сім’ї.

Коментарі

Повідомте нам, що ви думаєте ...
ну і, якщо ви хочете щоб Ваш коментар був з аватаром, перейдіть за посиланням щоб отримати Аватар!

Ви маєте Увійти в систему щоб залишити коментар.