Догляд за нормальною шкірою

Написала:  
Представленно в рубриці: Догляд за шкірою

halle_berryШкіра покриває всю поверхню тіла і в області природних отворів переходить у слизову оболонку. Якщо розпластати шкіру на поверхні, то вона займе близько 1,5 квадратних метра. Шкіра складається з трьох шарів: надшкірного, власне шкіри та підшкірної жирової клітковини. Товщина надшкіри і власне шкіри коливається від 0,5 до 4 мм. Товщина підшкірної жирової клітковини залежить від вгодованості людини.

Шкіра виконує ряд дуже важливих для організму функцій: захищає організм від шкідливих впливів зовнішнього середовища, від проникнення збудників різних хвороб; бере активну участь у терморегуляції організму, у підтримці певної температури влітку і взимку. У регуляції температури організму велика роль кровоносної системи шкіри: розширення судин веде до більшої віддачі тепла, звуження їх зменшує віддачу тепла організмом. Крім того, посилює тепловіддачу діяльність потових залоз. Коли збільшується виділення поту – посилюється випаровування його, а разом з тим зростає тепловіддача шкіри. Нормальне виділення поту становить 400-800 мл на добу, але може збільшуватися і до 10 літрів.

З потом виділяється не тільки вода (98-99% складу поту), а й азот (до 10 г на добу), кухонна сіль (15 – 40 г) та ін. Ця секреторна здатність шкіри дає можливість використовувати її в якості  видільного органу.

Шкіра виконує також роль секреторного органу. Сальні залози виробляють жирову масу, яка містить олеін, пальмітін, жирні мила, холестерин, білки, екстрактивні речовини та ін. Виділення сальних залоз служить для змащування поверхні шкіри, оберігає її від висихання, зберігає еластичність.

Шкіра володіє і всмоктуючою функцією – через її поверхню в організм можна вводити ті чи інші речовини, шкіра бере участь у газовому обміні (через шкіру в організм надходить близько 1 / 180 кисню і виводиться до 1 / 65 вуглекислоти); шкіра є важливим органом чуття, бо вона має тактильну, больову, теплову та холодову чутливістю. Теплову і холодову чутливість позначають загальною назвою – температурною чутливістю.

Крім того, шкіра передає ще й відчуття свербіння і лоскоту.

Жар і холод, голод і спрага, втома і відпочинок, бездіяльність і робота, перебування в закритому приміщенні та на свіжому повітрі, рясне і убоге харчування – усе це більшою чи меншою мірою впливає на стан шкіри. Шкіра може ставати спітнілою, холодної, синюшною або теплою і інтенсивно червоною при різних формах короткочасних і тривалих емоційних реакцій.

Чистота шкіри підтримується миттям її водою з милом. Очищуюча здатність мила грунтується на властивостях лугу, що входить до складу мила, з водою утворювати піну, яка й очищає шкіру.

Однак далеко не кожна шкіра (особливо шкіра обличчя) переносить умивання милом. Так, наприклад, суха шкіра обличчя не переносить умивання з милом. Не кожне мило переносить і нормальна шкіра.

Мила, що мають виражену лужну реакцію, які називають лужними, розм’якшують надшкіру, добре видаляють бруд, але легко подразнюють шкіру, викликаючи запалення (дерматити), і тому не рекомендуються для миття шкіри і особливо шкіри обличчя.

Мила, що містять невеликі кількості вільної луги, називаються нейтральними. Вони також досить добре очищають шкіру і мають перед лужними милами ту перевагу, що краще переносяться шкірою.

Слід мати на увазі, що для купання дітей грудного віку слід застосовувати тільки пережирене мило. Шкіра маленьких дітей дуже тонка і ніжна, і тому лужне і навіть нейтральне мило легко подразнює її.

Вода, що застосовується для миття шкіри, також  є важливою для шкіри. По-перше, як ми вже зазначали, не всяка шкіра переносить воду, а по-друге, велике значення має хімічний склад води. Краще всього користуватися м’якою водою, в якій зовсім немає або мало солей кальцію. Такою водою є дощова або снігова вода. Присутність у воді значної кількості солей кальцію робить воду жорсткою . При тривалому користуванні жорсткою водою  настає подразнення шкіри. Шкіра запалюється, червоніє.

Щоб пом’якшити жорстку воду, її кип’ятять і дають відстоятися. Гігієнічне обмивання шкіри тіла у ванні, під душем або в лазні проводиться один або два рази на тиждень з милом теплою або гарячою водою. Після того, як шкіра вимита теплою водою, її слід обполоснути прохолодною водою. Це загартовує організм і оберігає його від простудних факторів.

Щоденним гігієнічним обмиванням піддається шкіра обличчя, шиї, вух, рук, ніг, а також на ділянках, де легко нагромаджується і затримується піт (пахвові западини, пахові складки і промежини, у повних жінок під грудними залозами).

Після обмивання слід насухо витертися простирадлом або рушником.

Коментарі

Повідомте нам, що ви думаєте ...
ну і, якщо ви хочете щоб Ваш коментар був з аватаром, перейдіть за посиланням щоб отримати Аватар!

Ви маєте Увійти в систему щоб залишити коментар.