Збільшення ваги під час вагітності

Написала:  
Представленно в рубриці: Я вагітна

Збільшення ваги під час вагітності

На питання про те, як змінюється вага жінки під час вагітності, неможливо дати однозначну відповідь. Нема цифри, яка б підходила відразу для всіх вагітних. Необхідне збільшення ваги залежить від багатьох факторів: від ваги і конституції організму до вагітності, від якості та кількості їжі, яка споживається до і під час вагітності, від розмірів дитини і плаценти.

Згідно з дослідженнями, більший приріст ваги під час вагітності сприяє появі на світ великого, здорового, доношеного малюка. Але це зовсім не означає, що потрібно харчуватися за двох. Адже логічно, що жінка, яка має дефіцит ваги до вагітності, за дев’ять місяців набере більше кілограмів, ніж її подруги по положенню з нормальною або надлишковою вагою. Набагато важливіше стежити за тим, щоб якість їжі було високою. Якщо майбутня мама харчується корисною їжею і в розумних кількостях, то збільшиться вона рівно на стільки, наскільки потрібно її організму.

У жіночій консультації суворо стежать за зміною ваги протягом всієї вагітності. Жінку зважують під час кожного візиту до лікаря, складають графік. На початку вагітності вага не поспішає збільшуватися, часом, навіть навпаки, знижується через токсикоз. Але переживати з цього приводу не варто. З ростом дитини і цифри на вагах незмінно будуть рости від тижня до тижня. У середньому під час вагітності жінка додає близько 12 кілограмів.

Певне занепокоєння викликає проблема зайвої ваги. Більшість жінок, які страждають від надмірної маси тіла, благополучно виношують дитину, народжують. Але ризик для здоров’я як мами, так і малюка, збільшується пропорційно зайвим кілограмам. Наприклад, у жінок з надмірною вагою значно зростає ризик появи цукрового діабету. Також можуть виникнути складнощі з визначенням терміну вагітності: традиційні методи (дослідження висоти дна і величини матки) тут неефективні через наявний шар жиру. Крім того великий жировий прошарок часто ускладнює визначення величини плоду, його розташування. Як правило, жінки з надмірною вагою, у порівнянні з іншими, піддаються більшому числу обстежень.

Збільшення у вазі, особливо якщо воно значне, часто приймається жінкою болісно. Але вагітність – не час для дієт. Головне – народити здорового малюка, а про фігуру можна подбати пізніше. Тим більше, що приводів для серйозного занепокоєння немає. Значна частина набраної ваги втрачається під час пологів. А інші зайві кілограми більшість жінок скидають поступово за кілька місяців після пологів. Не варто забувати, що схудненню сприяє годування грудьми, тому що виробництво молока вимагає калорій.

Коментарі

Повідомте нам, що ви думаєте ...
ну і, якщо ви хочете щоб Ваш коментар був з аватаром, перейдіть за посиланням щоб отримати Аватар!

Ви маєте Увійти в систему щоб залишити коментар.