Визначення статі дитини під час вагітності

Написала:  
Представленно в рубриці: Я вагітна

Визначення статі дитини під час вагітностіБільшість майбутніх матусь і татусів бажають скоріше дізнатися стать малюка. Адже так хочеться підготувати все необхідне новому члену сім’ї. Всі ці бажання зрозумілі, однак існують і медичні показання, за яким визначення статі плоду необхідне. До таких показаннями можна віднести наявність генетичного захворювання в одного з батьків. Наприклад, хвороба гемофілія успадковується тільки по чоловічій лінії.

На сьогоднішній день найбезпечніший і інформативний метод, який визначає стать майбутнього малюка – це ультразвукове дослідження, записатися на яке бажано в клініку, де є сучасна ультразвукова апаратура.

До терміну 10-12 тижнів статеві органи плоду, як правило, остаточно сформовані, але візуально їх досліджувати можна лише в 15-16 тижнів. Але і на цьому терміні лише приблизно можна назвати стать малюка, зробити це може тільки досвідчений фахівець по наявності мошонки у хлопчика і по наявності великих статевих губ у дівчинки. Іноді, на ранньому терміні за статеві органи помилково приймаються петлі пуповини, тому, для більш точної діагностики статі дитини краще пройти ультразвукове дослідження на більш пізньому терміні: 22-25 тижнів.

Є ще один метод, який визначає стать дитини з 100% вірогідністю – біопсія хоріона (проводиться на 7-10 тижнях). Це дослідження небезпечне, тому що здатне викликати загрозу переривання вагітності, тому призначається лише при великому ризику генетичної патології і не застосовується тільки з метою з’ясувати статі дитини. Для аналізу набору хромосом беруться частки ворсинок хоріона шляхом проколювання спеціальною тонкою довгою голкою живота вагітної.

Ще один 100% достовірний метод – це амніоцентез (або кордоцентез), що проводиться на терміні від 16 до 18 тижнів, при якому проводиться забір навколоплідних вод або пуповинної крові шляхом проколу в животі. Отриманий матеріал досліджується генетиками. Амніоцентез, через ризик викликати передчасні пологи або викидень, також як і біопсія хоріона призначається лише при ризику спадкового захворювання або генетичних відхилень у малюка, які можуть бути пов’язані з його статтю.

Якщо на УЗД відхилень у плоду не виявлено, у батьків немає спадкових захворювань, біопсію хоріона і амніоцентез не призначають.

Можна спробувати вгадати стать довгоочікуваного малюка, скориставшись народними прикметами. Наприклад, наші бабусі вважали, що дівчатка віднімають красу у майбутньої матері, тому, якщо жінка в положенні покращала – чекає хлопчика, якщо змарніла – дівчинку. Якщо вагітну тягне на солодощі і фрукти – народиться дочка, якщо на м’ясо і солоності – синок. Вважається, що округла форма живота говорить про те, що очікується дівчинка, а більш гостра – хлопчик. Існує багато подібних прикмет, у яких немає наукових підтверджень, тому не варто ставитися до них серйозно. Головне – любити майбутнього малюка, незалежно від того хлопчик це чи дівчинка.

Коментарі

Повідомте нам, що ви думаєте ...
ну і, якщо ви хочете щоб Ваш коментар був з аватаром, перейдіть за посиланням щоб отримати Аватар!

Ви маєте Увійти в систему щоб залишити коментар.