УЗД при вагітності: “За” і “проти”

Написала:  
Представленно в рубриці: Я вагітна

УЗД при вагітності: "За" і "проти"Ще якихось років 40 тому жінки, які готувалися стати мамами не могли і мріяти про можливість подивитися на свого,ще не народженого малюка. Сьогодні ж такі «побачення» матусі зі своїм майбутнім малюком – повсякденна процедура. Користь ультразвукового дослідження незаперечна, але, тим не менш, до цих пір ведуться суперечки про небезпеку або безпеку його впливу на плід, що знаходиться в утробі матері.

Що являє собою УЗД?

Ультразвукове дослідження (УЗД) – один з методів обстеження, що дозволяє розглянути внутрішні тканини і органи людини за допомогою спеціального апарату, оснащеного монітором і датчиком, який називається трансдюсер. При контакті зі шкірою живота вагітної жінки, датчик направляє в середину тіла ультразвукові хвилі, які, «наштовхуючись» на органи жінки, на частині тіла або органи дитини, відбиваються від них, відображаючись на моніторі.

УЗД може бути двомірним, тривимірним і чотиривимірним. Різниця в тому, що двомірне УЗІ відображає на моніторі лише неясні чорно-білі контури майбутньої дитини, тривимірне УЗД дозволяє докладно розглянути системи та органи дитини завдяки кольоровому об’ємному зображенню. Завдяки сучасному чотиривимірному УЗД можливо вже спостерігати за рухами майбутнього малюка.

Дослідження ультразвуком не викликає почуття дискомфорту і абсолютно безболісне.

Навіщо робити УЗД під час вагітності?

УЗД – це аж ніяк не примха майбутньої мами. Зробити УЗД при вагітності необхідно, тому що воно забезпечує своєчасну і точну діагностику можливої ??патології. Це можуть бути ускладнення протікання самої вагітності або різні вади в розвитку плода.

Ультразвукове дослідження може зі стовідсотковою вірогідністю підтвердити або спростувати на самому ранньому терміні наявність вагітності, при цьому точно визначивши термін і встановивши кількість плодових яєць. Незамінний цей метод дослідження при діагностиці позаматкової вагітності, яку дуже важливо не пропустити саме на ранньому терміні, щоб уникнути ускладнень і проблем зі здоров’ям у жінки.

На більш пізніх термінах вагітності, УЗД встановлює наявність таких небезпечних для матері і майбутньої дитини патологій вагітності як відшарування плаценти, загроза переривання, гіпертонус матки. Своєчасна діагностика цих патологій і вчасно розпочате лікування забезпечують успішне збереження вагітності.

Крім того, УЗД виявляє у розвитку плоду такі патології, які, на жаль, не завжди піддаються лікуванню, вони навіть можуть бути не сумісні з життям дитини. У таких ситуаціях жінці радять перервати дану вагітність

УЗД, проведене незадовго до пологів, дає можливість передбачити перебіг пологів, можливі ускладнення і т.п. Наприклад, тільки це дослідження може точно визначити чи є обвивання дитини пуповиною чи ні. Це дуже важливий фактор, про який потрібно знати заздалегідь, тому що обвивання може викликати важкі ускладнення в пологах, які загрожують здоров’ю і життю дитини.

Коли роблять УЗД при вагітності?

Здоровій вагітній жінці, як правило, ультразвукове дослідження призначають три рази (в 9-11 тижнів, в 17-22 тижні і в 32-36 тижнів). Проте вагітним жінкам з якими-небудь хронічними захворюваннями або ускладненнями протягом вагітності, як правило, призначаються додаткові дослідження ультразвуком. Ними не потрібно нехтувати, особливо, якщо раніше вже був досвід невдалої вагітності (завмерла вагітність, викидень) або в сім’ї є хворі з генетичними захворюваннями.

Чи шкідливо УЗД при вагітності?

Переважна більшість сучасних фахівців – медиків впевнені, що ультразвукове дослідження абсолютно не небезпечне для плоду і не робить ніякого шкідливого впливу на нього. Противники такої думки заявляють, що використання ультразвуку при дослідженні має нібито жахливі наслідки. Насправді всі ці заяви не мають під собою вагомих доказів і дуже перебільшені. Так, ультразвук призводить до незначного нагрівання клітин, але це ніяким чином на ріст і розвиток плоду не впливає. Для малюка і мами безпечно навіть півгодинний вплив ультразвуку, а при обстеженні випромінювання триває менше хвилини. А нібито існуючий зв’язок УЗД з патологіями у новонароджених ніяк не доведено. Хоча для багатьох, звичайно, це сумнівний аргумент, мовляв, не доведено – не означає, що не впливає.

Виходячи з усього, розумним буде зробити висновок, що, звичайно зайвий раз, без приводу, не варто піддавати себе і малюка дії ультразвуку. Але при життєвійнеобхідності, коли від правильного діагнозу залежить життя майбутнього маленької людини, потрібно бути розсудливими, адже іноді всього 5-10 хвилин своєчасного дослідження можуть врятувати не лише здоров’я, але й життя малюка. Які ж ще потрібні аргументи?

Коментарі

Повідомте нам, що ви думаєте ...
ну і, якщо ви хочете щоб Ваш коментар був з аватаром, перейдіть за посиланням щоб отримати Аватар!

Ви маєте Увійти в систему щоб залишити коментар.