Перша вагітність. Всебічна підготовка до пологів.

Написала:  
Представленно в рубриці: Я вагітна

Перша вагітність. Всебічна підготовка до пологів.Навіть довгоочікувана і давно планована вагітність, як правило, є для жінки сюрпризом, особливо, якщо це перша вагітність. Слідом за радісною звісткою приходять хвилювання і побоювання, часто необґрунтовані. Але, звичайно, вагітність – це період відповідального ставлення до свого здоров’я і, можливо, спосіб життя і харчування доведеться навіть змінити заради здоров’я маляти.

Вважається, що найбільш сприятливий вік для першої вагітності 21-25 років. У віці молодше 20 років народжувати дитину не рекомендується, оскільки організм молодої жінки ще не сформований до кінця. Це може викликати патологію при вагітності та ускладнення в пологах. У той же час з віком у жінки втрачають гнучкість і рухливість суглоби, стають менш еластичними тканини, можуть з’явитися і хронічні захворювання. Тому затягувати з народженням первістка теж не бажано.

Емоційна рівновага

Стресів і переживань потрібно уникати, намагаючись захистити себе по можливості від всього, що може викликати негативні емоції: забути про неприємності, конфлікти і аврали на роботі, намагатися проводити перед телевізором і за комп’ютером (в соціальних мережах, форумах та ін.) як можна менше часу. Краще витратити цей час на улюблені книги та музику, тривалі прогулянки на природі, спілкуванню з близькими людьми. Вагітність – не довгий період, коли є можливість повністю присвятити себе теплим стосункам у родині, любові, турботі і мріям про майбутню крихітку і, звичайно, своїм маленьким примхам.

Найчарівніша і найпривабливіша

Жінка в будь-якій ситуації хоче виглядати на «відмінно», а перебуваючи в «цікавому» положенні – особливо. Вагітність до лиця будь-якій жінці, і в цей час важливо оточувати себе тільки красивим і самій відчувати себе привабливою.
Стежити за собою під час вагітності правильно в усіх відношеннях, величезні позитивні емоції викликає споглядання в дзеркалі квітучої, впевненої і задоволеної собою жінки. Зараз у магазинах величезний вибір як верхнього одягу для вагітних, так і спеціальної нижньої білизни, і майбутні матусі мають можливість виглядати стильно впродовж всіх дев’яти місяців. Головне – одяг і взуття повинні бути зручні і виконані з натуральних тканин.

Не варто часто користуватися декоративною косметикою і фарбою для волосся, під час вагітності через гормональні зміни результат фарбування може бути несподіваним, крім того високий ризик алергічних реакцій. А ось маски для шкіри на основі натуральних компонентів, використання спеціальних кремів, що попереджають розтяжки – шкоди не принесуть.

Підтримка майбутнього тата

Навіть якщо здається, що майбутній тато до вашого положення належної уваги не проявляє, не потрібно поспішати ображатися. Адже всі гормональні та психологічні зміни відбуваються в жіночому організмі, майбутній тато дивиться на все з боку, і його турбота, ніжність, радість і переживання від майбутньої нової для нього ролі батька можуть виражатися інакше, не так, як у майбутньої мами. Надайте йому підтримку, розповідайте про ваші відчуття, нехай він сходить з вами на УЗД плоду, в жіночу консультацію, на курси підготовки до пологів і т.д.

Режим дня і харчування вагітної

Вагітність – прекрасний привід змінити якість свого життя в бік більш здоровий і правильний. Більше гуляйте і ходіть пішки, на добу намагайтеся спати не менше 8 годин, робіть легку гімнастику або запишіться на спеціальні заняття (наприклад, аквааеробіку або йогу). Правильне, збалансоване харчування – будівельний матеріал для дитячого організму, а дитині потрібно все найкраще. Пийте достатньо рідини, але вживання кави, міцного чаю і газованих напоїв обмежте. Навіть при швидкому наборі ваги не слід відмовлятися від їжі. Краще харчуватися невеликими порціями, їсти більше овочів і фруктів, обмежити споживання солодощів та борошняних виробів, замінивши їх сухофруктами і горіхами.

Як перемогти страх перед першими пологами

Більшість страхів і тривог жінок, які народжують вперше пов’язані з розповсюдженим міфом про неминучість болю при пологах, ці страхи часто «підживлюються» розповідями подруг і знайомих про перенесені ними страждання. Не потрібно приймати всі ці історії близько до серця, а краще постарайтеся захистити себе від подібних «страшилок».
Пам’ятайте, що пологи – природний процес, тривалістю в кілька годин, який дасть життя вашому довгоочікуваному малюку.

Крім того, є безліч способів, які допомагають уникнути болю, або звести його до мінімуму. На спеціальних заняттях з підготовки до пологів ви отримаєте вичерпну інформацію про це: вас навчать правильному диханню, як розслаблятися між переймами і як потрібно тужитися, покажуть прийоми масажу, який полегшує больові відчуття при переймах. Заздалегідь обговоріть з чоловіком можливість спільних пологів і відвідуйте заняття разом з ним: вам буде дуже важлива психологічна підтримка близької людини, який вже своєю присутністю відволіче вас від неприємних відчуттів, а саме народження малюка стане незабутнім і зміцнить ваші сімейні відносини.

Коментарі

Повідомте нам, що ви думаєте ...
ну і, якщо ви хочете щоб Ваш коментар був з аватаром, перейдіть за посиланням щоб отримати Аватар!

Ви маєте Увійти в систему щоб залишити коментар.