Позаматкова вагітність

Написала:  
Представленно в рубриці: Розвиток плоду

Позаматкова вагітністьПозаматкова вагітність – одна з найвідоміших патологій. У таких випадках, на жаль, нормальний перебіг вагітності неможливий. Через поширеності причин, які призводять до такої патології, вона зустрічається відносно часто. Приблизно 2% всіх вагітностей припадає саме на позаматкову. Найбільш часто зустрічається трубна вагітність. Тому жінкам необхідно знати про те, що це таке і коли слід звертатися до лікаря, щоб подбати про своє здоров’я.

Що це таке?

У нормі вагітність розвивається в порожнині матки. Запліднена яйцеклітина просувається по матковій трубі і потрапляє в порожнину матки, де і відбувається її імплантація. Якщо з якихось причин запліднена яйцеклітина закріпилася поза порожниною матки, то це називають – позаматкова вагітність. Найчастіше позаматкова вагітність зустрічається з локалізацією яйцеклітини в маткових трубах, але також позаматкова вагітність може бути на яєчнику, у черевній порожнині, в шийці матки. Останні випадки більш рідкісні.

До позаматкової вагітності дуже часто призводять перенесені запальні процеси і спайки. Крім цього до позаматкової вагітності призводять аномалії будови внутрішніх статевих органів, пухлинні процеси, гормональні порушення, ендометріоз. За деякими даними позаматкова вагітність може виникнути при використанні такого контрацептивного засобу, як спіраль.

Ознаки позаматкової вагітності

У перші тижні ознаки позаматкової вагітності відсутні або жінку можуть турбувати характерні для вагітності ознаки (нудота, непереносимість запахів і т. п.). Дуже важливим є те, що у жінки спостерігається затримка менструації.

Багатьох жінок цікавить питання, чи може тест на вагітність показати позитивний результат при позаматкової вагітності. Враховуючи те, що це вагітність і гормон ХГЛ, який визначає тест, виділяється в організм матері, то тест на вагітність може показати позитивний результат, але це може відбутися набагато пізніше, ніж при нормальній вагітності.

Важливі ознаки позаматкової вагітності: мажучі кров’янисті виділення зі статевих шляхів і больові відчуття внизу живота (частіше з одного боку живота), загальне порушення стану (запаморочення, нудота, зміна випорожнень).

Ознаки позаматкової вагітності при розриві труби: інтенсивні різкі і раптові болі внизу живота, біль може поширюватися у верхню половину живота, з’являється почуття тиску на пряму кишку, частішає пульс, падіння артеріального тиску, загальне погіршення самопочуття.

Можлива діагностика

Основним методом діагностики позаматкової вагітності є огляд гінекологом і УЗД. Саме УЗД дозволяє з високою точністю поставити діагноз позаматкова вагітність і визначити її локалізацію. Додатковими методами є лапароскопія. Також рекомендовано визначення ХГЛ (аналіз крові) в динаміці. Точно поставити діагноз можна вже на терміні вагітності 3 тижні! Це означає, що вже на перших днях після затримки менструації можна і потрібно звернутися до лікаря.

Важливо – зверніться до лікаря!

• Якщо у Вас тривала затримка менструації обов’язково зверніться до лікаря навіть при негативному результаті тесту!
• Якщо у Вас були незахищені статеві стосунки, а наступна менструація не рясна і нехарактерна для Вас!
• На тлі затримки менструації або на тлі не рясної менструації у Вас з’явилися різкі болі, які можуть додатково відчуватися (віддавати) в промежині, прямій кишці, в нозі або підребер’ї. Після нападу болю можуть з’являтися кров’янисті виділення!

Як проводять лікування

Жінку з підозрою або поставленим діагнозом госпіталізують в стаціонар, і проводять хірургічну операцію. Таке лікування необхідно так як позаматкова вагітність розвивається до певного моменту, а потім може викликати розрив органу, в якому вона розвивається (розрив маткової труби). Раніше найчастіше позаматкову вагітність, яка розташовувалася в матковій трубі, видаляли разом з трубою. Зараз така міра необхідна тільки після розриву маткової труби, а якщо вагітність виявлена ??вчасно, то можна провести лапароскопічну операцію, при якій можна зберегти маткову трубу. У деяких випадках пошкоджену маткову трубу можна відновити.

Після позаматкової вагітності

Навіть після позаматкової вагітності і навіть в тому випадку якщо одна труба була видалена, нормальна вагітність можлива. Для цього жінці необхідно обстежитися для виключення проблем зі здоров’ям ще на етапі планування наступної вагітності. Обов’язково необхідно перевірити наявність або відсутність спайкового процесу. Наступну вагітність рекомендують планувати не раніше, ніж через 6 місяців після позаматкової вагітності.

Коментарі

Повідомте нам, що ви думаєте ...
ну і, якщо ви хочете щоб Ваш коментар був з аватаром, перейдіть за посиланням щоб отримати Аватар!

Ви маєте Увійти в систему щоб залишити коментар.