Перші поштовхи малюка під час вагітності. Як зрозуміти, що дитина рухається?

Написала:  
Представленно в рубриці: Розвиток плоду

Перші поштовхи малюка під час вагітності. Як зрозуміти, що дитина рухається?Для кожної мами справді незабутнім стає той день, в який вона відчула перші поштовхи своєї дитини. Що може бути прекрасніше, ніж відчути дотики свого малюка? Це перше тісне спілкування матері й дитини.

Майбутні мами завжди дуже чекають тих заповітних миттєвостей, в які вони отримають можливість відчути рухи дитини. Під час першої вагітності жінка відчує, що дитина рухається на 20-22 тижні, хоча є мами, які запевняють, що відчували свого малюка на терміні в 18 тижнів.

Перші поштовхи плода схожі на плескання крихітної рибки або тріпотіння крилець метелика. Рухи газів можна прийняти за легкі штовхання, але впевнені стусани крихітки – ці відчуття ні з чим не можна переплутати.

Дитину до часу початку рухів можна порівняти з невеликою рибкою. У 20 тижнів вона ще маленька, і в матці достатньо місця для руху, до того ж навколоплідні води пом’якшують її дії, завдяки чому відчуття легкі і приємні.

Помітити, що дитина рухається, мама може в будь-який час доби. Найчастіше найбільш яскраві відчуття жінка відчуває вранці після їжі. Вітаміни, мінерали та поживні речовини направляються до малюка, малюк заряджається енергією і починає рухатися, а під час своїх вправ він часто торкається стінок міхура, але його перші поштовхи більше схожі на ніжні дотики.

Але не всі вагітні можуть так просто відчути рухи плода. Деякі жінки повинні прийняти певну позу, в якій живіт буде притиснутий – лягти на живіт або пристебнутися ременем безпеки в машині.

Якщо після 18 тижня з’явилися особливі відчуття між пупком і лобкової кісткою, то можете не сумніватися – це ваш малюк нагадує про себе. Рухи у верхній ділянці живота або в боці – це, швидше за все, внутрішні органи, наприклад кишечник.

Незабаром після рухів плода можуть з’явитися ритмічні скорочення всередині, але не переживайте – це вірний сигнал дитячої гикавки. Також гучні звуки можуть спровокувати активні рухи, а все тому, що різкі звуки нерідко лякають малюка.

Після закінчення 25-ти тижнів дитина стає такою великою, що її поштовхи будуть ясно впізнаваними і їх ні з чим не переплутати. Але якщо дитина заспокоїлася, і ви не відчуваєте її руху кілька годин або навіть днів – це звичайна ситуація. Але для власного спокою краще зверніться до фахівця, щоб лікар підтвердив, що з малюком все добре.

Коментарі

Повідомте нам, що ви думаєте ...
ну і, якщо ви хочете щоб Ваш коментар був з аватаром, перейдіть за посиланням щоб отримати Аватар!

Ви маєте Увійти в систему щоб залишити коментар.