Резус-конфлікт. Небезпека для дитини!

Написала:  
Представленно в рубриці: Хвороби і вагітність

Резус-конфлікт. Небезпека для дитини!При записі на облік по вагітності кожна майбутня мама здає аналіз крові на визначення групи і резус-фактора. Що робити, якщо резус-фактор виявився негативним? Не впадати в паніку!
Для початку, такий же аналіз повинен здати батько дитини, якщо і його резус-фактор негативний, хвилюватися взагалі не варто – дитина успадковує цю ознаку батьків і під час вагітності резус-конфлікту не виникне.

Якщо ж у батька дитини позитивний резус-фактор, то малюк так само може його унаслідувати. У такому випадку мамі потрібно приділяти особливу увагу цьому питанню. Халатність може призвести до патологій у дитини і навіть до її смерті.

Однак не варто лякатися. Як правило, резус конфлікт не виникає, якщо жінка чекає первістка. Ця закономірність діє за умови, що у жінки не було викиднів, абортів або переливань крові, а значить, її імунна система не стикалася з чужорідними еритроцитами і не виробила до них антитіла.

Але ризик є, тому протягом всієї вагітності доведеться здавати аналізи крові з вени на наявність антитіл.

Якщо вагітність протікає без ускладнень, то на 28 тижні вагітності гінеколог може порадити майбутній мамі зробити ін’єкцію спеціального антирезусного імуноглобуліну. Також укол імуноглобуліну буде необхідний протягом двох діб після народження дитини, якщо у малюка виявиться позитивний резус-фактор. Це питання потрібно обов’язково проконтролювати, інакше при наступній вагітності ризик резус конфлікту підвищується на 10%.

Якщо ж при аналізі антитіла виявлені, тоді жінку кладуть на збереження в стаціонар, де будуть відслідковувати динаміку кількості антитіл у крові, проводити УЗД плоду і інші дослідження, щоб не допустити загибелі дитини. Як тільки таку вагітність вдається довести до стадії «доношеної», жінці роблять кесарів розтин, щоб якомога раніше захистити дитину від негативного впливу антитіл.

Чим небезпечний резус-конфлікт для дитини?

Що ж загрожує майбутній дитині, що потрібно так турбуватися через резус-конфлікту? Справа в тому, що при резус-конфлікті антитіла, що виробляються імунною системою материнського організму вбивають еритроцити дитини, приймаючи їх за чужорідні об’єкти. Це веде до початку гемолітичної хвороби у ненародженого ще малюка.

У цьому випадку, у відповідь на атаку антитіл матері організм дитини починає виробляти речовину, звану білірубіном. Його надлишок впливає на печінку, і шкіра дитини забарвлюється в жовтий колір. Але найгірше, що ця речовина може негативно вплинути на мозок дитини. Оскільки антитіла знищують еритроцити, які відповідають за транспортування кисню, виникає анемія, яка веде до кисневого голодування плоду під час вагітності. Нестача кисню згубно діє на розвиток дитини. У такій ситуації з’являються все нові порушення, які можуть призвести до вродженої водянці плода і навіть його внутрішньоутробної загибелі

Не варто панікувати, якщо вагітність і пологи у вас супроводжують кваліфіковані фахівці, то вони підкажуть, як ви повинні діяти в тій чи іншій ситуації. Просто будьте уважні до свого здоров’я та здоров’я майбутнього малюка, дотримуйтесь рекомендацій лікарів і вчасно повідомляйте про всі зміни у своєму самопочутті!

Коментарі

Повідомте нам, що ви думаєте ...
ну і, якщо ви хочете щоб Ваш коментар був з аватаром, перейдіть за посиланням щоб отримати Аватар!

Ви маєте Увійти в систему щоб залишити коментар.