Нежить при вагітності

Написала:  
Представленно в рубриці: Хвороби і вагітність

Нежить при вагітностіПерші тижні вагітності дуже часто затьмарені приступами ранкової нудоти, коли з цією проблемою покінчено, здавалося б, можна зітхнути з полегшенням і насолоджуватися нашим теперішнім станом, але у другому триместрі ми стикаємося з іншим розладом: постійними «застудами», які супроводжуються закладеним носом і нежиттю . Не турбуйтеся, це не застуда, а так званий риніт вагітних, і навіть якщо проблема ускладнює нам життя, цей розлад не серйозний і не небезпечний.

У досить великого відсотка вагітних (близько 60% випадків) з’являється постійний нежить, який пов’язаний з підвищеним вмістом в крові рівня гормонів (естрогену і прогестерону). Гормони стимулюють слизову оболонку носа, викликаючи набряк. Риніт при вагітності поступово погіршується, але для більшості жінок залишається лише неприємним спогадом після пологів. Тільки в 10% випадків хворобливий стан не зникає, стійкий до медикаментозної терапії, і, щоб вирішити проблему, стає необхідним хірургічне втручання.

Симптоматика

Симптоми риніту вагітних аналогічні класичним проявам нежиті: хворий скаржиться на ряд дуже дратівливих симптомів, таких як ускладнення дихання, закладеність дихальних шляхів, слизові виділення з носа в зв’язку із збільшенням числа залоз, які виробляють їх, зниження нюху, чхання, свербіж і біль.

Як лікувати риніт при вагітності

Як правило, це тимчасове явище, яке не вимагає особливого лікування і уваги, але в найскладніших випадках слід звернутися до свого гінеколога, який, проконсультувавшись з лікарем отоларингологом, якщо це необхідно, визначить правильну терапію. Найчастіше призначають звичайні назальні краплі, але в деяких випадках терапія, як і лікування хронічного риніту, включає антигістамінні препарати або, коли нежить не зникає через кілька місяців після народження дитини і є серйозна обструкція дихальних шляхів, хірургічну операцію.

Для полегшення дискомфорту також спробуйте слідувати декільком простим правилам:

– Уникайте смаркатися дуже часто або дуже енергійно;
– Скористайтеся старим методом наших бабусь, вдихаючи пар над каструлею гарячої води;
– Під час відпочинку лежіть трошки піднявши голову, використовуючи другу подушку, наприклад;
– Приймайте теплу ванну вранці і ввечері – це також допомагає очистити дихальні шляхи.

У будь-якому випадку, перед використанням будь-яких ліків або крапель, навіть якщо вони рекомендовані фармацевтом, проконсультуйтеся з лікарем або гінекологом.

Коментарі

Повідомте нам, що ви думаєте ...
ну і, якщо ви хочете щоб Ваш коментар був з аватаром, перейдіть за посиланням щоб отримати Аватар!

Ви маєте Увійти в систему щоб залишити коментар.