Наліт на зубах у вагітних

Написала:  
Представленно в рубриці: Хвороби і вагітність

Наліт на зубах у вагітнихВагітність – це не тільки радісне очікування появи на світ малюка. Це ще й відповідальність. Адже так важливо, щоб новонароджена дитина була здоровою, а для цього не має хворіти і майбутня мама. Але як вберегтися від того, що майже у всіх вагітних псуються зуби? Для початку треба розібратися, чому це відбувається.
Коли в утробі розвивається ембріон, то на його розвиток витрачаються різні речовини, в тому числі кальцій і фосфати. Останні активно витрачаються, коли йде формування кісткової системи плода. Відповідно, в організмі майбутньої мами може спостерігатися дефіцит цих мінералів, і не тільки в крові, але і в слині.

Причому тут слина? Виявляється, вона в людини в звичайному стані допомагає зубній емалі регенеруватися. По-перше, вона очищує емаль. А по-друге, активно сприяє її відновленню, так як в ній міститься кальцієво-фосфатна суміш. У період вагітності і фосфати, і кальцій зменшуються, і слина перестає захищати порожнину рота в належній мірі.

Без хорошого очищення поверхня зубів покривається нальотом із залишків їжі, які, реагуючи з емаллю, згубно впливають на неї. У такому нальоті можуть розвиватися мікроорганізми, що призводять до стоматологічним захворюванням. Якщо не приділяти уваги даній проблемі, то інфекція може потрапити в систему травлення і, у кінцевому підсумку, досягти організму плоду, що розвивається.

А ще, якщо довго не зчищати поки ще м’який наліт із зубів, він може перетворитися на зубний камінь, так як насититься вапняними солями. А це призводить до ряду інших захворювань. Зубний камінь ранить ясна, провокує виникнення парадонтиту, який може в занедбаному стані перейти в парадонтоз. Також тверді відкладення на здорових зубах можуть спровокувати карієс.

Посилити ситуацію може і те, що при нестачі кальцію в харчуванні вагітної жінки, цей мінерал організм «запозичує» з її кісткової тканини для побудови скелета плода. Від цього страждають, знову ж таки, зуби. Тому, поряд з гігієною порожнини рота, треба дбати і про правильне харчування. У раціоні повинні бути присутніми продукти, багаті кальцієм і фосфором. Якщо вагітність припала на малосонячні місяці року, то обов’язково приймати вітамін D.

Коментарі

Повідомте нам, що ви думаєте ...
ну і, якщо ви хочете щоб Ваш коментар був з аватаром, перейдіть за посиланням щоб отримати Аватар!

Ви маєте Увійти в систему щоб залишити коментар.