Генітальний герпес при вагітності

Написала:  
Представленно в рубриці: Хвороби і вагітність

Генітальний герпес при вагітностіУ більшості жінок з генітальним герпесом діти народжуються здоровими. Однак якщо ви страждаєте генітальним герпесом, невелика вірогідність того, що ваша дитина заразиться вірусом герпесу, все ж існує. Якщо це станеться, то результат може бути дуже серйозним і навіть фатальним. Ось чому в разі, якщо у вас коли-небудь був генітальний герпес, важливо повідомити про це лікаря. Так само необхідно негайно звернутися до лікаря, якщо Ви помітили у себе якісь симптоми цього захворювання.

Що таке генітальний герпес?

Генітальний герпес викликається вірусом простого герпесу, який може призводити до появи висипів в ротовій порожнині і навколо рота. Зазвичай ми говоримо про це явище: застуда на губі. Тільки генітальний герпес зазвичай викликається вірусом простого герпесу другого типу (HSV-2), а герпес в області рота – вірусом простого герпесу першого типу (HSV-1). Однак HSV-1 теж може викликати генітальний герпес. Одного разу “оселившись” в організмі людини, вірус герпесу залишається там на все життя, тільки в якісь періоди він активізується, а в решту часу не активний.

Як генітальний герпес може вплинути на  вагітність?

Якщо ви заразилися генітальним герпесом до настання вагітності, то ризик зараження вашої дитини дуже малий, навіть у разі загострення під час вагітності або пологів. Справа в тому, що в такому випадку у вашого організму виявляється достатньо часу для вироблення імунітету до вірусу герпесу, і цей імунітет під час вагітності передається вашій дитині. Цей імунітет на якийсь час (до трьох місяців) зберігається у дитини і після народження.

Якщо симптоми генітального герпесу вперше виявилися у вас під час першого або другого триместру вагітності, існує невеликий ризик передачі його дитині. У рідкісних випадках герпес може викликати такі ускладнення:

– викидень,
– уповільнення внутрішньоутробного розвитку,
– передчасні пологи,
– мікроцефалія (недорозвинення головного мозку дитини),
– гідроцефалія (водянка головного мозку).

Лікар може призначити вам 5-денний курс лікування противірусними препаратами (найчастіше ацикловіром). Ацикловір знижує гостроту перебігу хвороби, сприяє зникненню висипки і прискорює одужання. Ацикловір безпечно використовувати при вагітності. Ваша дитина піддається великому ризику у випадку, якщо ви вперше заразилися генітальним герпесом на пізньому терміні вагітності, тому що у вас не було достатньо часу, щоб виробити імунітет і передати його дитині. Дитина може заразитися вірусом під час пологів в результаті прямого контакту з місцями висипань, які можуть бути запалені або покриті виділеннями. Якщо дитина заразилася вірусом простого герпесу під час пологів, то мова йде про неонатальний герпес. У чотирьох з кожних десяти немовлят, що з’явилися на світ в результаті звичайних пологів у матері, яка вперше захворіла герпесом незадовго до пологів, розвивається неонатальний герпес. Неонатальний герпес не тільки призводить до появи висипки на шкірі навколо очей і рота дитини, але може вражати також мозок та інші органи. Якщо у вашої дитини все ж виявлено неонатальний герпес, антивірусне лікування, призначене вам і вашому малюкові, може запобігти або зменшити його наслідків.

Чи може знадобитися кесарів розтин?

Якщо ви запідозрили у себе наявність генітального герпесу, отриманого протягом останнього триместру вагітності, вам необхідно звернутися до лікаря. Якщо раніше ви ніколи не хворіли герпесом, то вам, можливо, запропонують плановий кесарів розтин, особливо якщо перші прояви захворювання з’явилися у вас протягом останніх шести тижнів вагітності. Це необхідно для того, щоб звести до мінімуму ризик зараження вашої дитини вірусом. Якщо все ж буде прийнято рішення проводити вагінальні пологи, ваш акушер-гінеколог спробує уникнути таких втручань, як застосування вакуум-екстрактора або щипців. Новонародженому буде призначено лікування ацикловіром. Якщо цей епізод генітального герпесу у Вас вже не перший, то вам швидше за все призначать щоденний прийом ацикловіру протягом останніх чотирьох тижнів вагітності. Якщо до передбачуваного терміну пологів у вас будуть висипання, то вам запропонують провести кесарів розтин.

Якщо у мене герпес, чи можу я годувати грудьми?

Вірус герпесу через грудне молоко не передається, тому протипоказань для годування грудьми в цьому випадку немає за умови, що на ваших грудях відсутні висипання. Потрібно переконатися в тому, що всі інші місця висипань на вашому тілі надійно прикриті і не знаходяться в контакті з шкірою новонародженого. Також слід ретельно і якомога частіше мити руки. Якщо ви приймаєте ацикловір, він буде утримуватися у вашому грудному молоці, але нічого небезпечного в цьому немає.

Які симптоми зараження генітальним герпесом?

Симптоми у різних людей можуть сильно відрізнятися. Як правило, ці симптоми виражені гостріше і тримаються довше у тих, хто захворів герпесом вперше. Типові симптоми первинної інфекції:

– хворобливі висипання в області геніталій і сідниць,
– свербіж,
– печіння при сечовипусканні,
– вагінальні виділення,
– збільшення пахових лімфатичних вузлів,
– грипоподібні симптоми, такі як головний біль, озноб і болі в м’язах.

При первинному зараженні симптоми можуть триматися два-три тижні.
При другому і подальших заражених симптоми можуть бути взагалі відсутніми або обмежуватися невеликими ділянками подразнень. Якщо це захворювання герпесом у вас не перше, воно зазвичай проходить за 3-5 днів.

Незалежно від наявності симптомів важливо пам’ятати, що під час повторного герпесу від вас можуть заразитися інші. Фактично більшість інфекцій передається саме тоді, коли їх носій не має виражених ознак захворювання. Якщо ви припускаєте, що у вас або вашого партнера раніше був генітальний герпес, вкрай важливо повідомити про це своєму лікареві.

Як уникнути зараження герпесом під час вагітності?

Якщо у вашого партнера генітальний герпес, під час вагітності вам слід дотримуватися особливої ??обережності. Оскільки ваш партнер може і не знати про те, що у нього генітальний герпес, абсолютно надійного способу запобігти зараженню не існує. Фактично вірус найбільш заразний в момент появи перших симптомів або безпосередньо перед цим. Ви можете заразитися герпесом в результаті проникаючого сексу (вагінального або анального), орального сексу, а також використання загальних іграшок для сексу. Ризик заразитися в результаті статевого контакту зменшується при використанні презерватива, але, можливо, ви віддасте перевагу утриматися від сексу взагалі. Потрібно також мати на увазі, що ви можете заразитися від партнера, якщо у нього генітальний герпес і він практикує оральний секс.

Коментарі

Повідомте нам, що ви думаєте ...
ну і, якщо ви хочете щоб Ваш коментар був з аватаром, перейдіть за посиланням щоб отримати Аватар!

Ви маєте Увійти в систему щоб залишити коментар.