10 причин викидня на ранніх термінах вагітності

Написала:  
Представленно в рубриці: Хвороби і вагітність

vukudenТи ще без зусиль влізаєш у вузенькі джинси, ще не зіткнулася з ранковою нудотою, пігментними плямами, розтяжками на животі. Але в тебе вже є тест з двома червоними смужками – головний доказ своєї приналежності до щасливого стану вагітних жінок.

Твій скарб ще зовсім крихітний. Тільки найбільш чутлива апаратура може зафіксувати його присутність в твоїй утробі. Але це не заважає тобі придумувати йому ім’я, розмовляти з ним і зупинятися у магазинів з дитячим одягом, щоб подивитися щось для ще не народженого, але вже існуючого малюка. Але ця радісна перспектива, ця райдужна ілюзія може відразу перерватися страшним і невблаганним словом Викидень.

За статистикою 15-20% всіх вагітностей закінчуються викиднями. У більшості випадків це відбувається тоді, коли жінка ще не здогадується, що вагітна. Але часом це трапляється і з тими, хто вже на більших термінах вагітності. Чим потішити жінку в такому випадку? Тільки наступною вагітністю. Але тим, у кого в житті сталася така біда, і тим, хто ще не пізнав гіркоту втрати варто пройти невеликий лікнеп з питань, пов’язаних з не виношуванням вагітності. Найважливіше – знати, які чинники можуть викликати переривання вагітності, і що можна зробити, щоб запобігти викидню.

Розмова піде про ранні викидні, що відбуваються на терміні до 12 тижнів, бо їх переважна більшість трапляється саме в цей період.

Найбільш поширені причини викиднів на ранніх термінах вагітності:

1. Генетичні порушення у плоду

За статистикою близько 73% викиднів відбуваються з цієї причини. Як правило, ці генетичні дефекти носять не спадковий характер, а є результатом поодиноких мутацій, що відбулися в статевих клітинах батьків під впливом шкідливих факторів зовнішнього середовища (радіація, віруси та ін.). Переривання вагітності з цієї причини – свого роду природний добір – позбавлення від слабкого, нежиттєздатного потомства. Запобігти такому викидню практично неможливо, можна лише знизити ризик виникнення генетичних аномалій ще до зачаття, максимально захистивши себе від впливу мутагенних факторів. Але при сучасній екології ймовірність мутацій все одно залишається, тому викидні, що відбуваються з цієї причини можна вважати за благо, бо вони позбавляють жінку від безлічі проблем і неприємностей надалі.

2. Гормональні порушення

При порушенні балансу гормонів в організмі жінки часто відбувається переривання вагітності на ранньому терміні. Найчастіше це трапляється при недостатності головного гормону вагітності – прогестерону. При своєчасному виявленні цієї проблеми вагітність можна врятувати за допомогою препаратів прогестерону. Надлишок чоловічих статевих гормонів теж може стати причиною раннього викидня – вони пригнічують вироблення естрогену і прогестерону. Нерідко саме андрогени є причиною повторюваних (звичних) викиднів. Впливають на формування та розвиток вагітності так само гормони надниркових залоз і щитовидної залози. Тому порушення функції цих залоз може також викликати викидень.

3. Імунологічні причини

Як правило, таке трапляється при резус-конфлікті. Ембріон успадковує позитивний резус батька, у той час як резус-негативний організм матері відторгає чужорідні для нього тканини ембріона. Для профілактики не виношування вагітності при імунно конфлікті застосовують препарати прогестерону, який надає в цьому випадку імуномодулюючу дію.
4. Інфекції, що передаються статевим шляхом :

Трихомоніаз, токсоплазмоз, сифіліс, хламідіоз, а так само герпетична і цитомегаловірусна інфекція нерідко стають причиною викидня.
Патогенні бактерії і віруси викликають інфікування плоду, ураження плодових оболонок, внаслідок чого відбувається викидень. Щоб цього не сталося, лікування інфекцій бажано провести до вагітності.

5. Загальні інфекційні захворювання та запальні захворювання внутрішніх органів

Всі захворювання, що супроводжуються інтоксикацією та підвищенням температури тіла вище 38оС, можуть призвести до викидня. Лідирують у цьому списку краснуха, вірусний гепатит, грип. Навіть банальна ангіна може стати фатальною на термін 4-10 тижнів вагітності. А вже пневмонія, пієлонефрит, апендицит – серйозний ризик для плоду. Тому, плануючи вагітність, варто пройти повне медичне обстеження, виявити і пролікувати всі вогнища хронічної інфекції.

6. Аборти

Аборт – це не просто медична маніпуляція: це величезний стрес для жіночого організму, здатний викликати дисфункцію яєчників, наднирників; сприяє розвитку запальних процесів у статевих органах. Це може стати причиною безпліддя і звичних викиднів у подальшому.

7. Лікарські препарати і трави

У першому триместрі вагітності бажано взагалі уникати прийому ліків. Багато які з них здатні викликати переривання вагітності або викликати формування дефектів розвитку у плода. Так, наприклад, наркотичні анальгетики, або гормональні контрацептиви нерідко стають винуватцями переривання вагітності. Так само треба бути обережними з лікарськими травами: петрушка, кропива, волошка, звіробій, пижма – протипоказані вагітним на ранньому терміні.

8. Стреси

Сильний переляк або несподіване горе, образа або тривале психічне перенапруження небезпечні для маленького створіння у вашій утробі. Якщо ви, волею долі, змушені перебувати під впливом стресу, обговоріть зі своїм лікарем можливість прийому седативних препаратів, хоча б тієї ж валеріанки.

9. Нездоровий спосіб життя

Прийом алкоголю, наркотиків, паління, регулярне вживання кави, неправильне й неповноцінне харчування – усе це союзники викидня. Відкоригувати свій спосіб життя краще ще до зачаття.

10. Падіння, підйом вантажів, статевий акт

Все це, хоч і рідко, але може стати пусковим механізмом переривання вагітності, тому, побережіть себе, а значить і свого малюка!

Коментарі

39 Коментарів on "10 причин викидня на ранніх термінах вагітності"

 1. ГАЛИНА on Сб, 12th Гру 2009 15:30 

  ЩИРО ДЯКУЮ .ЦІКАВО БУЛО ПОЧИТАТИ.МЕНІ 43 РОКИ МІСЯЦЬ ЗАТРИМКИ А ТЕПЕР ПОЧАЛИСЯ МІСЯЧНІ ДУЖЕ ПОВІЛЬНІ.

 2. ТАНЯ on Ср, 23rd Гру 2009 11:06 

  Менi 17 рокiв. У мене немаэ мiсячних уже 4 мiсяцi. Я нi з ким не спала. Порадьте, що робити? Чекаю коментарiв))))))

 3. admin on Ср, 23rd Гру 2009 11:21 

  Така затримка може свідчити про гормональний дисбаланс у Вашому організмі, у будь-якому випадку не зволікайте і відвідайте гінеколога. Лікар після огляду та необхідних аналізів зможе встановити причину затримки на назначити відповідне лікування.

 4. Уляна on Чт, 18th Лют 2010 15:53 

  Мені 18 років… В мене таке відчуття, що я вагітна, тест показує що, ні…але є сильний головний біль, нудота, знесилення, втрата апетиту….ця дитина на даний момент є небажаною. Що можна зробити, щоб зробити викидень…??? Будь ласка допоможіть

 5. admin on Чт, 18th Лют 2010 19:56 

  Зробіть ще раз тест коли у вас буде затримка не менше 3 днів. Описані вами симптоми не обов’язково свідчать про вагітність.

  Якщо все таки ви вагітні, добре подумайте над тим чи дійсно ця дитина така вже не бажана, оскільки аборт у вашому віці досить небезпечний, адже одним з розповсюджених наслідків аборту є безпліддя, або складнощі з зачаттям та виношуванням дитини в майбутньому. У вашому віці ви вже можете взяти відповідальність на себе за вашу ще ненароджену дитину, адже крім вас її ніхто більше не зможе. Вже на 8 тижні вагітності (якщо рахувати від останнього дня менструації) у плоду вже б’ється серце!

  Щодо викидня – існують різні способи наших “бабусь”, так звані домашні, проте вони можуть лише ускладнити ситуацію – викликати кровотечу, яку буде тяжко зупинити. Тому краще звернутися до лікаря, якщо ви все ж таки зважитесь на аборт. Зі способами аборту можете ознайомитись тут http://virginity.com.ua/art02.php також тут http://www.menarche.ru/art24.php

 6. admin on Пн, 29th Бер 2010 21:18 

  Dobruj den! Meni 25 rokiv,odrygena.8 misjaciv nazad ya zavahitnila vperwe.Na 8 tugni zavmer plid,meni zrobulu chustky(abort).Pislja coho mu z cholovikom likyvalu vsi mogluvi infekciji.Likar prosuv zachekatu 6 misjaciv i potim mogna znovy zavahitnitu.Dlja mene statu mamoju i narodutu zdorovy dutuny ce mrija,jaka mae statu realnistju.Mu staraemosja,ale poka ne polychaetsja zavahitnitu.Ja prujmaju vitaminu E ta folieva kuslota kogen cukl,y nas nemae wkidluvux zvu4ok.w4o w4e zrobutu,w4ob za4atu dutja?

  Вам потрібно переконатися що ви повністю здорові. Якщо ви ще не здавали аналізи на ТОРЧ інфекції – обов’язково здайте. Якщо всі аналізи в нормі, вам потрібно набратися терпіння і постаратися не зациклюватися на самому процесі зачаття. Попереду час відпусток – з’їздіть на море, теплий клімат сприяє зачаттю.

  У багатьох жінок, які пережили завмерлу вагітність, неможливість наступної вагітності часто викликана психологічним фактором. Жінка підсвідомо боїться повторення ситуації і “блокує” можливість зачаття. Якщо у вас є певні страхи з цього приводу – порадьтеся з психологом, у деяких містах є центри підтримки материнства, там надають психологічну підтримку жінкам.

  Якщо протягом року вам не вдасться завагітніти – зверніться до спеціаліста з планування сім’ї.

  Успіху вам. У вас все вийде!

 7. admin on Пн, 29th Бер 2010 21:33 

  мені 20 років, перша вагітність, 7 тижнів. чи являється рівень toxo Ig G – 260 загрозою викидня? Про що свідчать болі в області яічників а даному етапі?

  Важлива зміна цього показника в динаміці. Через 2-3 тижні потрібно здати повторний аналіз. Підвищення рівня антитіл більше ніж на 30% при повторному аналізі може свідчити про активацію інфекційного процесу. В даному випадку лікар-гінеколог назначить відповідне лікування, що значно знизить ризик інфікування плоду.

  На такому терміні можливі періодичні болі в області матки – відбувається гормональна перебудова організму та інтенсивний ріст матки. Якщо болі не супроводжуються кров’янистими виділеннями чи іншим дискомфортом – хвилюватися не слід. Якщо болі повторюються досить часто, у вас з’явилися коричневі чи кров’яні виділення – негайно зверніться до лікаря.

  На ранніх термінах вагітності вас мають насторожити будь-які болі характерні як при місячних.

 8. viola on Сб, 26th Чер 2010 14:12 

  ja mala vudilennja pid chas menstryatsiji taki – bili nibu sal’ni zhystku. tse bylo des’ 2 razu, ale den’-dva pered tum mu z cholovikom koxalusja, ne vukorustovyjychu nijakux prezervatuviiv, tobto pid chas menstryatsiji, to mozhe to sperma, bo ne znajy, chu to chasom ne byv vukuden’. ja vedy hrafik sposterezhen’ za temperatyrojy, i dlja vidkladennja vahitnosti mu ne koxajemos’ tuzhden’ do ovyljatsiji i pochunajemo na tretij den’ pislja pidvushchennja temperatyru. znajy, sho persha oznaka vahitnosti-zatrumka mentstryatsiji na 18 den’ pislja pidvushchennja temperatyru, v mene najdovshe odun raz zatjahnyvsja tsukl tak, sho pislja strubky temperatyru, azh na 17 den’ pochalusja misjachni.pidkazhit’, chu spravdi tse mih bytu vukuden’, bo vpruntsupi, zavzhdu pershuj den’ misjachnux syprovodzhyjet’sja neveluchkum ponosom… poperek takozh troxu bolut’ pid cas misjachnux, xoch jak kolu, zazvuchaj terpumo (ale ja znosluva doboljy)
  Bydy dyzhe vdjachna za konsyl’tatsijy

 9. admin on Сб, 26th Чер 2010 21:05 

  Малоймовірно що це був викидень. Коли жінка під час статевого акту достатньо збуджена вся сперма не виходить одразу а може витікати ще декілька днів, якщо статевий акт був перед місячними – швидше всього що це була сперма. Якщо такі виділення будуть спостерігатися незалежно від статевого акту – зверніться на огляд до гінеколога. Такі виділення не свідчать про викидень але можуть свідчити про гінекологічні розлади.

 10. Галина on Нд, 27th Чер 2010 16:42 

  Доброго дня. В мене вагітність 3-4 тижні. на УЗД сказали, що часткове відшарування плідного яйця. УЗ ознаки кісти жовтого тіла лівого яєчника. Рекомендовано б/х скринінг 1-го тр. в 11-13 тиж. Загроза викидня
  Підкажіть будь-ласка,що це означає, і чи є можливість зберігти вагітність?

 11. admin on Нд, 27th Чер 2010 17:23 

  Зберегти вагітність можливість є – це питання ви маєте вирішити з вашим гінекологом, який назначить відповідне лікування.

  Біохімічний скринінг – дослідження білка крові вагітної жінки, і використовується для визначення концентрації різноманітних сполук, що виробляються організмом матері, плацентою і плодом, для виявлення і моніторингу лікування патологічних станів вагітності, включаючи порушення розвитку плода. Проте хочу звернути вашу увагу на те, що при біохімічному та інших видах скринінгових досліджень можливе отримання хибнопозитивних результатів, тобто отримання патологічних значень при нормальному розвитку плода. Якщо результати досліджень будуть незадовільні не поспішайте робити поспішні висновки, а проконсультуйтесь зі спеціалістом і пам’ятайте, що навіть позитивний результат біохімічного скринінгу ще не свідчить що ваш малюк народиться з вадами розвитку, часто навіть при позитивному результаті народжуються здорові малюки.

 12. Ляна on Чт, 8th Лип 2010 15:57 

  Мені 18 років!Якщо в мене статевий акт був перед місячними,є можливість завагітніти?Місячних ще немає

 13. admin on Пн, 12th Лип 2010 11:42 

  Можливість вагітності є, хоча незначна.

 14. ЛІЛЯ on Вт, 10th Сер 2010 09:41 

  ПРИВІТ!у мене місячних не було вже 8 тижнів.Я відчуваю,як в області яєчників і матки бється щось похоже на серце.Мені досить страшно,бо буквально після того як я сказала, що в мене затримка мене кинув хлопець.Майже що ранку в мене нудота і десь біля 3 тижнів тому я рвала жовчю.Я відчуваю загалу слабість і сонливість.Чи це є ознаками вагітності?

 15. Лікар-консультант on Вт, 10th Сер 2010 17:38 

  Такі симптоми не обов’язково свідчать про вагітність, ви відчуваєте не серце а пульсацію матки, навіть якщо ви вагітні на такому терміні серцебиття відчути неможливо. Щодо діагностики та можливого переривання вагітності вам потрібно звернутися до лікаря, у Львові ви можете звернутись за адресою Куліша 25, клініка “Медик” , гінеколог Губенко Тетяна Йосипівна, тел. 273-33-72, 236-72-32 з 9-00 до 18-00. При потребі лікар вас скерує на УЗД, яке можна буде зробити у цій же клініці.

  Якщо при огляді з’ясується що ви вагітні, перш ніж переривати вагітність задумайтесь:

  На терміні 8 тижнів вагітності
  Маленьке серденько уже б’ється зі швидкістю 60 разів на хвилину, шлунок вже виділяє шлункові соки, печінка створює клітини крові, мозок починає функціонувати. Тепер дитина вже зовсім схожа на головатсика, тому що між пальцями на руках та ногах (!) є перепонки.

  9 тижнів
  Тіло маленької людини вже майже готове, єдине – воно ще важить тільки близько двох грамів.

  А знаєш, що у дев’ять тижнів у дитини уже є сформований анус і кості починають костеніти? Зараз уже почали розвиватися плечі, стегна, лікті, руки та пальці. Нижні кінцівки нарешті отримують коліна і перепонки між пальчиками нарешті зникають! І дитинка може ними рухати! Також вона може потрошку рухати ніжками та ручками! Вона вже може засунути пальчик у ротик, який, до речі вже не тільки відкривається, а ще й має язичок. Скоро малюк почне смоктати пальчики і саме з цього почне розвиватися його прихильність до правої чи лівої руки, яка буде супроводжувати його все життя. Він навіть має вже крихітний носик. Іншими словами, ваша дитина стає мініатюрною людиною.

  на 10 тижні
  Зростом у 4,5 сантиметри та вагою 5 грамів, твоя дитина здається мініатюрною. Так, вона мініатюрна, але всі основні органи та системи сформовані! Усередині тебе живе людина, яка своїм зовнішнім виглядом уже ніяк не нагадує пуголовка, як декілька тижнів тому!

  Малюка вже можна впізнати в обличчя, навіть по таких дрібницях, як вії чи вушка. Стає видими перший пушок на голівці. Хрящі починають костеніти, на кінчиках пальчиків рук утворюються мініатюрні нігтики.

 16. ЛІЛЯ on Вт, 10th Сер 2010 09:51 

  І скажіть будь ласка чи можна приймати таблетки які переривають вагітність на 8 тижні і як вони називаються якщо так?Я сама зі Львова чи не породите хорошої клініки або хоч емайлу якогось лікаря щоб поспілкуватись відносно захворювань та проблем?

 17. Анонім on Вт, 26th Жов 2010 18:44 

  pruvit meni 21. Ja mala robutu abort,ale ne zrobula,dymala luwutu ale po simejnum obstavunam vge ne xo4y toi dutunu i neznayu wo meni robutu..Abort vge ne robljat v takuj srok.Xo4y wob stavsja vukuden.Poradte wo robutu.

 18. Лікар-консультант on Вт, 26th Жов 2010 21:41 

  Якщо термін не дозволяє зробити аборт, тоді народжуйте, це значно безпечніше для вашого здоров’я ніж викидень на пізніх термінах вагітності. Після народження дитини ви можете написати офіційну відмову від неї та віддати в дитячий будинок, так у малюка з’явиться шанс на люблячу сім’ю. Є багато сімейних пар які з різних причин не можуть мати дітей і вони, я впевнена, будуть вдячні вам за те, що ви народили цю дитину та подарували їм справжнє щастя. Віддаючи дитину в притулок необхідно написати відмову від неї в іншому випадку малюк буде без офіційного статусу і всиновити таку дитину буде значно тяжче.

  Після народження дитини ви ще раз зможете все зважити і вирішити чи потрібно вам відмовлятися від своєї дитини чи ви все ж її залишите. Зараз є багато програм по підтримці одиноких матерів – їм дають притулок, вчать як поводитися з дитиною, допомагають знайти роботу ,підтримують матеріально.

  Я не знаю вашої ситуації, проте, якщо ви відмовились робити аборт, значить все ж таки були готові народити цього малюка, то ж візьміть відповідальність на себе за вашу дитину та дайте їй життя….

 19. Таня on Пн, 6th Гру 2010 18:21 

  чи 10 капель йоду з молоком можуть спровокувати викидень??

 20. Лікар-консультант on Вт, 7th Гру 2010 13:51 

  Ні, цей метод не спричиняє викидень як і інші народні методи. Проте вони можуть нанести шкоду вам та плоду.

 21. мария on Ср, 22nd Гру 2010 00:22 

  чы можна займатыся сексом пид час вагитности)

 22. Лікар-консультант on Нд, 9th Січ 2011 16:36 

  Якщо майбутня мама себе добре почуває, немає загрози невиношування вагітності – можете сміливо займатися коханням. Краще буде якщо статевий акт буде ніжним та не надто швидким, уникайте різких та агресивних рухів.

  Варто сказати що сперма є досить корисною для шийки матки – на ранніх термінах сперма укріплює шийку матки, а перед пологами сприяє її розм’якшенню та виступає природним простагландином, що підготовлює шийку матки до пологів та сприяє її відкриттю.

 23. мария on Ср, 22nd Гру 2010 00:37 

  на якому термини вагитности найчастише може буты викыдень

 24. Лікар-консультант on Нд, 9th Січ 2011 16:27 

  Найбільш небезпечний період під час якого найчастіше трапляються мимовільні викидні – перший триместр вагітності.

 25. Яна on Сб, 15th Січ 2011 17:14 

  Привіт. Мені 20 років. Я зі своїм хлопцем хочемо повірити чи можемо ми мати дітей. На протязі 6 місяців у нас траплялись випадки коли презерватив рвався і вагітність не спостерігалася. Будь ласка скажіть до якого лікаря нам потрібно звернутися????

 26. Лікар-консультант on Сб, 15th Січ 2011 22:02 

  Вашому хлопцю необхідно здати спермограму, її можна зробити швидко та якісно у будь-якому медичному центрі. Спермограма дасть відповідь про кількість сперматозоїдів в спермі, про індекс плідності і. т. п. За розшифровуванням результатів можете звернутись до андролога.

  Вам необхідно спочатку звернутися до гінеколога та здати стандартні аналізи на мікрофлору та цитологію. Залежно від результатів, ваш гінеколог визначить які наступні аналізи необхідно здати.

 27. апоукео on Ср, 9th Лют 2011 19:26 

  Моїй дівчині 16 років і вона завагітніла,минуло три тижні від остайнього статевого акту,як спричинити щоб позбутися вагітности,кажуть що допомагає коли зїсти 1 літру цукру,або випити вина і лягти у гарячу ванну!Підкажіть будь ласка із цим питанням!

 28. Лікар-консультант on Ср, 9th Лют 2011 21:23 

  Жоден з описаних вами методів не може спричинити викидень, а ось серйозно нашкодити здоров’ю вашої дівчини цілком можливо. Зараз найкраще розповісти все батькам. І взяти на себе відповідальність за ще ненароджену дитину.

 29. Наталя on Пн, 14th Лют 2011 17:16 

  апоукео on Ср, 9th Лют 2011 19:26

  Моїй дівчині 16 років і вона завагітніла,минуло три тижні від остайнього статевого акту,як спричинити щоб позбутися вагітности,кажуть що допомагає коли зїсти 1 літру цукру,або випити вина і лягти у гарячу ванну!Підкажіть будь ласка із цим питанням!

  Ради Бога!!!! Не вбивайте!!! Не беріть на душу цей біль і хрест. Я б родила і в 16 і 30ть, але не має. Якщо вам так не потрібне те дитя родіть і віддайте мені. Це вбивство зараз буде бичем і найбільшою катастрофою вашого життя…Благаю зупинітся….

 30. Ольга on Нд, 27th Лют 2011 16:29 

  Скажіть будь ласка, чи можна на 2му тижні затримки побачити, чи є ембріон? 25.01.2011 останні місячні, 23-25.02 мали початись місячні.Я хочу бути впевнена, що все добре, попередня вагітність завершилась анембріонією. наперед дякую

 31. Лікар-консультант on Нд, 6th Бер 2011 11:42 

  Починаючи з 8-10 дня затримки можна побачити ембріон на УЗД.

 32. Ірина on Чт, 3rd Бер 2011 14:13 

  Доброго дня. Хочу отримати кваліфіковану відповідь. В грудні були передчасні пологи – 25 неділь вагітності – дитинка померла. Лікар сказала не вагітніти 6 місяців. Але вже в лютому в мене затримка – я вагітна. Що мені робити далі , ми з чоловіком дуже хвилюємось чи зможу я виносити нормально дитину.

 33. Лікар-консультант on Пт, 4th Бер 2011 10:44 

  Зараз вам потрібно сконцентруватися на собі та вашій дитинці – більше відпочивайте, гуляйте на свіжому повітрі, при можливості не ходіть на роботу щоб уникнути небажаних стресів. Попередьте свого лікаря про минулу ситуацію, щоб він більш пристально слідкував за вами. Ви не пишете яка була причина передчасних пологів….тому під час цієї вагітності потрібно докласти всіх зусиль як лікарів так і ваших, щоб уникнути передчасних пологів.

  Вам потрібно бути під наглядом лікаря і ви зможете виносити та народити здорового малюка, адже першого разу ви доносили дитину до 25 тижня!!!значить і цього разу все вийде, тільки тепер ваш лікар буде знати на що потрібно звертати більшу увагу….

 34. Ірина on Пт, 4th Бер 2011 16:11 

  За тиждень до передчасних родів я впала на вулиці, на бік, здається не забилась. Ми з чоловіком пішли зразу ж до гінеколога, вона прослухавши дитя , відпустила нас додому, а через 6 днів почались перейми, які не могли припинити вже й в лікарні

 35. Лікар-консультант on Нд, 6th Бер 2011 11:34 

  В такому разі – передчасні пологи носили механічний а не фізичний характер, тобто були спровоковані чинниками ззовні. Цього разу у вас все буде в порядку – ви зможете виносити і народити здорового малюка, будьте обережні, дбайте про себе і все у вас вийде… Щасти вам.

 36. Ірина on Пн, 7th Бер 2011 18:13 

  Дякую Вам за консультацію. Скажіть будь ласка, а що мені бажано вже пройти УЗД

 37. Лікар-консультант on Вт, 8th Бер 2011 20:13 

  Як правило перше УЗД жінка проходить на 11-12 тижні вагітності, при бажанні, щоб підтвердити вагітність жінка може зробити УЗД після 7 – ого дня затримки.

 38. Таня on Вт, 12th Бер 2013 15:01 

  Доброго дня. мені 18 рокі і тест на вагітність показав дві полоски….ми з моім хлопцьом незнаемо шо робити…батьки ше незнають..хлопець проти аборту…сроки дуже рані…шо мені робити…заздалегідь дякую..

 39. Консультант on Вт, 12th Бер 2013 22:18 

  Добрий день, Таня!

  Вітаю Вас, ви станете мамою! Я на стороні вашого хлопця, адже аборт це не вихід з цієї ситуації. Якщо ви не хочете цієї дитини, то краще для вас і для вашого здоров’я буде народити її і потім написати відмову. У нас в країні багато сімей, які хочуть мати дітей та не можуть… Та я знаю, що коли ви відчуєте перші поштовхи вашої, ще ненародженої дитинки, побачите її на УЗД, а після пологів почуєте її плач – це стане найрідніша людина для вас у всьому світі і ви не захочете її від себе відпускати. Тому, яке б рішення ви не прийняли воно буде вашим і вам далі жити з цим рішенням. Прийміть таке рішення щоб вам в майбутньому не прийшлося шкодувати про нього.

  Прочитайте ось цю статтю “Як сказати батькам про вагітність?”, надіюсь вона вам допоможе правильно повідомити батькам про вашу вагітність.

Повідомте нам, що ви думаєте ...
ну і, якщо ви хочете щоб Ваш коментар був з аватаром, перейдіть за посиланням щоб отримати Аватар!

Ви маєте Увійти в систему щоб залишити коментар.