Вагітність і водні процедури

Написала:  
Представленно в рубриці: Гігієна та фізкультура

vagitnist i baseinБільшість людей люблять відвідувати басейн або пляж. Вода розслабляє, знімає напругу, допомагає відволіктися від повсякденних проблем.

Плавання і вправи в басейні корисні навіть тим людям, яким не рекомендується займатися фізкультурою. Що ж говорити про користь водних процедур для жінок у період вагітності! Немає ні одного доктора, який не радив би своїм вагітним пацієнткам відвідувати басейн. Навіть при гіпертонусі мускулатури матки вода допоможе зняти напруженість.

Для жінки в період вагітності басейн – це унікальна можливість займатися зарядкою, не перевантажуючи свій організм. Адже у воді людське тіло важить набагато менше ніж на суші. Тому і самопочуття поліпшується, і настрій підвищується. Активізується метаболізм основних поживних речовин.

Напевно, Ви знайомі з методиками розтягування м’язів і зв’язок в басейні. Навіть професійні спортсмени вдаються до подібних методик. Адже у воді ефект від занять набагато вищий. При цьому є можливість навантажувати саме ті групи м’язів, які згодом будуть допомагати Вам легко народити здорового малюка. У басейні добре робити дихальні вправи, особливо на затримку дихання.

Якщо Ви вирішили записатися в спеціальну групу для вагітних, врахуйте, що максимальний ефект від занять можна отримати якщо йти в басейн після сауни або лазні. Режим відвідування сауни слід обговорити з лікарем. Можливо, комусь такі процедури будуть протипоказані.

Здоровим матусям, у яких вагітність протікає без ускладнень, слід лише уникати гарячих ванн. Температура води у ванні повинна бути не більше тридцяти восьми градусів. Не лякайтеся сауни. Вона ніяк не в змозі нашкодити майбутній дитині, адже вона з усіх сторін надійно захищена навколоплідними водами і м’якими тканинами. Ретельно стежите за своїм самопочуттям – при найменших ознаках нездужання припиніть теплові процедури тут же. Адже в період вагітності на організм і так випадає велике навантаження.

А після сауни – в басейн на аквааеробіку! Якщо Ви просто ходите в басейн поплавати, то в період вагітності можна відвідувати його двічі на тиждень. У тому ж випадку, коли за сауною слідом іде  аквааеробіка – Вам буде достатньо і одного заняття в сім днів.

Будучи в басейні не напружуйтеся, всі вправи виконуйте плавно і повільно. Зробивши кілька рухів, просто розслабтеся і відпочиньте на хвилях. У цей час відпочиває Ваш хребет і внутрішні органи. Отримайте задоволення від того, що Ви на кілька хвилин стали легкою як пушинка, можете вільно рухатися, і Вам зовсім нічого не заважає. Дуже корисно трохи попірнати. Це відмінне тренування для легень. Пірнання корисно не тільки Вам, але і малюкові, він теж вчиться затримувати подих, що буде корисно йому під час появи на світ, адже в період перейм нерідко трапляється брак кисню.

Під час занять аквааеробікою поліпшується кровообіг – значить, маляті надходить більше кисню і корисних речовин.

Заняття в басейні під час вагітності допомагають підготувати організм до пологів, вони пройдуть легше.

Найкраще, знайти оздоровчий центр, в якому є спеціальний басейн для тренувань жінок у період вагітності. Дізнайтеся у своїх подруг. Можливо, Вам порадять хорошого тренера. Це дуже важливе питання. Адже від кваліфікації тренера залежить, чи отримаєте Ви просто задоволення або ще і користь.

Заплануйте початок відвідувань басейну на другий триместр вагітності і займатися можна аж до останніх днів вагітності, якщо, звичайно, Ви будете добре себе почувати і не буде протипоказань з боку лікарів. Не варто займатися довше сорока п’яти хвилин. Оптимальна температура води для Вас буде від двадцяти чотирьох до двадцяти восьми градусів Цельсія.

Коментарі

Повідомте нам, що ви думаєте ...
ну і, якщо ви хочете щоб Ваш коментар був з аватаром, перейдіть за посиланням щоб отримати Аватар!

Ви маєте Увійти в систему щоб залишити коментар.