Гігієна вагітної жінки

Написала:  
Представленно в рубриці: Гігієна та фізкультура

gigienaЗа добу з організму людини виділяється до 1,5 л поту і від 15 до 50 г шкірного сала. Крім того, шкіра бере участь у підтримці нормальної температури тіла і захищає організм від шкідливих впливів зовнішнього середовища і проникнення в нього хвороботворних мікробів. Тому під час вагітності жінка повинна особливо ретельно стежити за чистотою шкіри, мити її з милом, так як без мила шкірний жир у воді не розчиняється.

Зранку рекомендується обмиватися до пояса водою кімнатної температури, а потім розтиратися жорстким рушником. Це поліпшує кровообіг і дихання, зміцнює нервову систему і створює хороше самопочуття.

Два рази на день – вранці і ввечері – необхідно підмиватися теплою водою з милом над тазом. Не можна підмиватися водою, налитою в таз, так як при цьому з самого початку процедури вода забруднюється. Спринцювання піхви під час вагітності без призначення лікаря неприпустимі.

Під час вагітності у більшості жінок спостерігається підвищена пітливість, у зв’язку з цим слід частіше міняти білизну. Перед сном денна білизна знімається і одягається нічна, простора і зручна. Нічні сорочки краще всього з лляних чи бавовняних тканин, при пранні не крохмалити.

Догляд за порожниною рота і зубам

Плід споживає кальцій і фосфор, як і інші речовини, з материнського організму. Якщо в їжі вагітної міститься мало мінеральних речовин, на побудову скелета плоду витрачаються запаси кальцію і фосфору організму матері. В результаті зуби її втрачають кальцій, міцність їх зменшується, вони розхитуються і випадають. Тому вагітна повинна періодично перевіряти у зубного лікаря стан порожнини рота і в разі необхідності лікувати зуби. Вранці і перед сном їх слід чистити, а після їжі полоскати рот теплою водою.

Коментарі

Повідомте нам, що ви думаєте ...
ну і, якщо ви хочете щоб Ваш коментар був з аватаром, перейдіть за посиланням щоб отримати Аватар!

Ви маєте Увійти в систему щоб залишити коментар.