Вагітність – повноцінне харчування чи дієта

Написала:  
Представленно в рубриці: Харчування

Вагітність - повноцінне харчування чи дієта

Вагітність – це привід стежити за здоровим харчуванням. Виникає багато питань. Чи варто їсти більше? Як змінити свій режим і характер харчування? Головним чином, це залежить від загального стану і самопочуття вагітної. Наприклад, більшість жінок в перші три місяці вагітності відчувають нудоту і відразу до їжі або до окремих продуктів. Інші, навпаки, відчувають постійний голод і мають відмінний апетит.

Відразу обмовимося: якщо ви завагітніли і вирішили дотримуватися якоїсь дієти, почніть з повного аналізу крові та консультації з УЗД у гінеколога в хорошому медичному центрі (там, як правило, апаратура новіша і сучасніша + поганого фахівця в приватний медичний центр не візьмуть). Це дуже важливий момент і на цьому не варто економити.

Отже, на цьому етапі організм майбутньої мами багато в чому змінюється. Але це не означає, що вона повинна харчуватися втричі більше. Як правило, організм сам регулює ці процеси. Найчастіше апетит підвищується після п’ятого місяця вагітності. Але багато жінок недоїдають через страх погладшати. Це теж не правильно. Тому ми допоможемо вам знайти компромісний варіант.

За весь час вагітності ваша вага повинна збільшитися приблизно на десять кілограмів. За умови правильного співвідношення їжі організм отримує необхідну енергію. Тому, вагітні зобов’язані їсти тільки поживну їжу. Так головні поживні речовини необхідні для розвитку здорової дитини – це білки, вуглеводи, жири, вітаміни, клітковина.

Білки – необхідні для росту матки, плоду і нормальної кількості крові. Містять білки такі продукти: м’ясо, риба, горіхи, бобові, молоко, яйця. Краще засвоюються білки тваринного походження. Майбутній мамі особливо корисно вживати кисломолочні продукти. Крім білків вони мають амінокислоти і кальцій в необхідних кількостях.

Вуглеводи – вони постачають половину енергії необхідної для повноцінного існування. Вуглеводи є майже у всіх продуктах. Найбільше їх у кондитерських виробах. Крім цього вагітна зобов’язана приймати з продуктами вуглеводи, які мають клітковину. До таких відносять хліб з висівками, овочі, фрукти, гречка і вівсянка. Не можна забувати про соки.

Жири – це природний концентрат енергії. Вони здатні забезпечити організм людини майже всіма енергетичними потребами. Також вони підвищують стійкість організму перед інфекційними захворюваннями, діють на нормальне функціонування центральної нервової системи.

Вітаміни – не буде новиною, що майбутній мамі необхідно вживати у великих кількостях вітаміни. Слід сказати, що вони є не тільки у фруктах і овочах, але і в жирах. Особливе місце треба надати фолієвої кислоті, яка незамінна для нормального розвитку нервової системи дитини. Вона знаходиться у свіжій зелені і овочах. Якщо ви не вживаєте нормальної кількості таких продуктів, то потрібно купити спеціально її в аптеці.

Клітковина – вона очищає організм від шлаків і допомагає позбутися запорів під час вагітності.

Незамінними продуктами в період вагітності є молочні та кисломолочні продукти, морепродукти, велика кількість напоїв.

Але найголовніше, вагітність – це час, коли треба задовольняти всі свої примхи. Якщо у вас з’явилося бажання з’їсти щось почасти звичайне, користуйтеся цією можливістю. Звертайте увагу на свої, іноді дивні, бажання. Іноді вони підказують, яких саме речовин вам не вистачає.

Коментарі

Повідомте нам, що ви думаєте ...
ну і, якщо ви хочете щоб Ваш коментар був з аватаром, перейдіть за посиланням щоб отримати Аватар!

Ви маєте Увійти в систему щоб залишити коментар.