Вагітність і вегетаріанство

Написала:  
Представленно в рубриці: Харчування

vahitnst i vegetarianstvoПрихильників вегетаріанського способу харчування стає в нашому суспільстві все більше. Люди відмовляються від їжі тваринного походження з різних причин. Немає єдиної думки з приводу вегетаріанства і у лікарів. Однак з приводу вегетаріанства і вагітності всі лікарі одностайні. Вибираючи такий образ харчування, жінка повинна чітко віддавати собі звіт в тому, що існують речовини, яких немає в рослинній їжі. Тому в період вагітності необхідно забезпечити малюка всім необхідним. Звичайно ж, вегетаріанство це не перешкода успішно виносити і народити здорових дітей.

Якщо Ви прихильник рослинного образу харчування і готуєтеся стати мамою, прочитайте цю статтю до кінця. Можливо, отримана інформація допоможе Вам подивитися на свою дієту з дещо іншого боку.

На думку медиків, вегетаріанкам, які готуються стати мамами, варто хоча б на час вагітності внести корективи у свій раціон. Чисто рослинна їжа не в змозі покрити ні Ваших потреб, ні потреб Вашого малюка.

Запам’ятайте, що харчуючись виключно рослинною їжею, Ви не вводите в організм достатньої кількості заліза. Цей мікроелемент ми отримуємо в основному з м’ясної їжі. Залізо життєво необхідне жінці в період вагітності. Воно бере участь у процесах кровотворення. При його недоліку у Вас буде спостерігатися знижений гемоглобін крові, а це означає, що малюк буде недоодержувати кисень.

Мало в рослинній їжі і вітаміну В12. Найчастіше жінкам-вегетаріанкам в період вагітності не вистачає і вітаміну Д. Цей вітамін відповідає за засвоєння кальцію – структурного елементу для будівництва кісток і зубів Вашого майбутнього малюка.

До речі, харчуючись тільки рослинами, Ви катастрофічно недоотримуєте кальцій. Природа влаштувала все так, що якщо в раціоні мами зовсім немає кальцію, дитина в будь-якому випадку повинна розвиватися. Тому  відсутній елемент буде взятий з Ваших кісток і зубів.

Такий корисний і дуже важливий для розвитку малюка елемент, як фолієва кислота присутній в рослинах, але в такій формі, в якій людському організму складно його засвоїти, та й кількості фолієвої кислоти в рослинах мізерні.

У меншій мірі під час вагітності страждає організм вегетаріанок, які вживають молочні продукти і яйця. Таким чином, можна поповнити брак кальцію, білка і вітаміну Д. Але ні заліза, ні вітаміну В12 в молоці та яйцях немає.

Можливо, якщо Ви сувора вегетаріанка, то заради здоров’я майбутнього малюка зробите подібне послаблення в раціоні?

Ще в кращому становищі перебувають жінки, які на час вагітності вводять в свій раціон рибу. Всього сто двадцять грамів жирної морської риби в день (можна замінити риб’ячим жиром) дозволять Вам забезпечити організм усіма необхідними речовинами на період вагітності.

Звичайно ж, серед читачок знайдуться такі, які категорично не згодні змінювати звичний спосіб харчування, не дивлячись на вагітність. Таким жінкам дуже корисно було б проконсультуватися з хорошим фахівцем з харчування. Вам допоможуть скорегувати рослинний раціон на період вагітності, зробивши його максимально корисним. Для заповнення нестачі заліза їжте більше залізовмісних рослинних продуктів, а щоб він краще засвоювалося, їжте його разом з фруктами чи овочами, багатими на аскорбінову кислоту.

Періодично постарайтеся здавати аналіз крові. Це допоможе тримати під контролем рівень гемоглобіну і вчасно втрутитися в разі його падіння.

Приймайте ліки, у складі яких є залізо. Це повністю покриє необхідність в залозі.

Протягом всієї вагітності вживайте вітамін Д у вигляді лікарського засобу. Але не забувайте, що надлишок вітаміну Д ще гірше, ніж його нестача. Уникайте передозування.

Приймайте вітаміни, що включають В12. Невелика кількість цього вітаміну є в зародках пшениці, дріжджах.

Коментарі

Повідомте нам, що ви думаєте ...
ну і, якщо ви хочете щоб Ваш коментар був з аватаром, перейдіть за посиланням щоб отримати Аватар!

Ви маєте Увійти в систему щоб залишити коментар.